23 Şubat'ta Kuvvetli Soğuk ve Kar yağışı Gelecek

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bitirmedik cepheselsistem evime gelip beni bıçaklayacakmısın kardeşim. ? Bunu tam 100 defa yazdın başımızı ağrıttın yeter be.

• Subat basindan beri Yarın akşam ki modeller çok önemli , son nokta yarın diyorsunuz. Bi gelmedi şu yarın . Tecrübeli sandığım bazı yorumcular meğerse beni yaniltmis.

• Zitat von turquesa pid='90298' dateline='1392649691'

Subat basindan beri Yarın akşam ki modeller çok önemli , son nokta yarın diyorsunuz. Bi gelmedi şu yarın . Tecrübeli sandığım bazı yorumcular meğerse beni yaniltmis.

Her sistemin farklı kritik noktaları vardır. Tahminciler gördüklerini söyler, yanılan onların söyledikleri değil sizin anladığınızdır.

• Zitat von Carl2 pid='90299' dateline='1392649836'

Her sistemin farklı kritik noktaları vardır. Tahminciler gördüklerini söyler, yanılan onların söyledikleri değil sizin anladığınızdır.

Gördükleri şey Nerede acaba. Efsane geliyor cumlesinden siz ne anlıyorsunuz çok merak ediyorum.

• Geçen gün güneye değilde çok büyük sürüler halinde uçan kuşlar gördüm ördeğe benziyordu Marmara Deniz'i üzerinden geldiler ve baya baya kuzey ve kuzey batıya gittiler bir tane sürü olsa hadi neyse parça parça geldiler ağaçlarda çiçek açtı bu demek olmuyorki kış bitti ama şuan yer sıcaklığı -4 derece olsa o kuşlar belki donarak ölebilir çiçek açan ağaçları gördüm o çiçekler solabilir ve belki bu sene hiç meyve vermeye bilir zaten en önemlisi çiftçilerimiz zaten kuraklık yüzünden hem endişeli hemde su sıkıntısı yüzünden ekonomik kırizdeler birde sıcaklık yüzünden yeşeren tohumlar solabilir ve tüm ülke ekonomisine darbe vurur ben kar yağsın isterim ama 1-2 gün sürsün gitsin aksi takdirde ne olucağını anladınız zaten 1-2 günlük sistemden sonra bol bol yağmur yağsın

MARMARA BÖLGESİ İSTANBUL

Einmal editiert, zuletzt von furkan217 ()

• Zitat von turquesa pid='90300' dateline='1392650155'

Gördükleri şey Nerede acaba. Efsane geliyor cumlesinden siz ne anlıyorsunuz çok merak ediyorum.

Efsane geliyor diyen sadece Pencikci ki o da sitemizin tahmin ekibinde değil. Sistemci üstâd umutsuz olsa gerek ki açıklama yapmadı, wildleo efsane yok ama kuzeyimizde soğuklar var, kar ihtimali var dedi efsane felan demedi, Siberianist kışı bitirdi, Semih üstad kar bekliyor ama efsane yok diyor bildiğim kadarıyla. Bakın siz yanlış anlamışsınız...

• Zitat von Carl2 pid='90302' dateline='1392650942'

Efsane geliyor diyen sadece Pencikci ki o da sitemizin tahmin ekibinde değil. Sistemci üstâd umutsuz olsa gerek ki açıklama yapmadı, wildleo efsane yok ama kuzeyimizde soğuklar var, kar ihtimali var dedi efsane felan demedi, Siberianist kışı bitirdi, Semih üstad kar bekliyor ama efsane yok diyor bildiğim kadarıyla. Bakın siz yanlış anlamışsınız...

Bu konunun 22. Sayfasının ilk yorumu, sadece iki gün önceki bir yorum.
    Amacım kişileri karalamak ve sizlerle polemige girmek değil, sadece eski sistemlerde olduğu gibi şimdi hiçbir kaynak gosterilmemesi. Zaten bu yüzden inanmadik.

• Zitat von turquesa pid='90304' dateline='1392651491'

Bu konunun 22. Sayfasının ilk yorumu, sadece iki gün önceki bir yorum.
    Amacım kişileri karalamak ve sizlerle polemige girmek değil, sadece eski sistemlerde olduğu gibi şimdi hiçbir kaynak gosterilmemesi. Zaten bu yüzden inanmadik.

Orada yanlışın var, tahmincilerimiz kaynak gösteriyor, sen görmemişsen sor söylerlerde gösterirlerde. ''Meslek sırrı, gizli'' felan diyen Pendikçi. E ben zaten ona inanmıyorum. Ben karda beklemiyorum aslında ama siz sallıyorlar diyince savunma gereği duydum üstadlarımızı. (Tam olarak demesenizde ima ettiniz, en azından ben öyle anladım.)

• O kaynağı ben gormemisimdir o zaman. salliyorlar demek istemedim, sadece kesin olacakmış gibi iddia ediyorlar demek istedim. Fazla uzadı galiba, rahatsızlık verdiysem Özür dilerim. Görüşmek üzere.

• Kesinleşen bir sey var oda artık kimsenin inanmadığı vede gelen sisdem -15 -40 arası gökyüzü soğuması olur artık beklemek lazim ayin 27 de bir şeyler var ben bunu umut olsun diye digil modeller bunu on goruyo suan sıcaklık 20 derecelere geldi ancak - 15 -40 gelcek oda artık takdir baska kar yerde havada yok göremeyiz isima cok ıyi soğuma yok

• Zitat von turquesa pid='90306' dateline='1392652356'

O kaynağı ben gormemisimdir o zaman. salliyorlar demek istemedim, sadece kesin olacakmış gibi iddia ediyorlar demek istedim. Fazla uzadı galiba, rahatsızlık verdiysem Özür dilerim. Görüşmek üzere.

Estağfurullah ne rahatsızlığı. Kesin bir dille konuşanları bende hep eleştiririm, sistemi bekleyen Semih abi veri paylaştı, sen görmemişsin ne yazık ki.

• Yaklaşık 3 aydır bu siteye günde 5 kez bakıyorum bütün yorumları okuyorum.ankaralıyım haliyle yağmura hasretiz.tarlalar çok kötü durumda.ocak sonunu bekledik 9, 16, 23 şubatı bekledik yok yok yok .içim sızlıyor artık.bayan olduğum içiniçin belki çok etkileniyorum.başta pendikçi olmak üzre lütfen insanları boşa umutlandırmayın lütfen

• Havaturka dan Arif abi de Efsane veya kuvvetli bir kar yağışı fikrinden vazgeçti.Eksik güncellenen modeller yüzünden böyle bir karar vermiş.Düzelince böyle bir şey olmadığını anlamış. Ama yinede hafif sistem bekliyor.

• SUUDi Arabistanda bile kar yağmış yok böyle bir şey Şu düştüğümüz duruma bak ya karsızlıktan bazılarımız nerdeyse kafayi yiyecek :D Artık seneye kaldı işimiz ben umidi kestim Martta'da pek bir şey olucağını sanmıyorum Bu kış tamamen Amerika KIŞI oldu..

• Bundan sonra 27 şubatta bişey olur olmaz ondan sonra mart ve nisan ayında havada görürüz ancak ama nisan ayında istanbul ve batı şehirler aşırı derecede yağmur alıyor buda devam eder inşallah

• artık herşey bitti... bu kıştan fayda gelmez 1816 yılında yazı yaşayamamıştık 2014 de ise kışı yaşamamış olduk . herkese g.o işallah yaz ayı serin geçer aksi takdirde uzun süre su kesintilerle başbaşa kalabiliriz...Herkese İyi akşamlar.....