23 Şubat'ta Kuvvetli Soğuk ve Kar yağışı Gelecek

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Halen anlamadiniz dimi bu andan sonra kuraklikdan kaçış yok yazin çekeceğiz.bundan sonra yağan yağmur kulaklığı bitirmeye yetmez.ayrica kar yağmur dan daha cok fazla barajlari doldurur.

• Zitat von BaFRaLi55 pid='89937' dateline='1392450375'

Halen anlamadiniz dimi bu andan sonra kuraklikdan kaçış yok yazin çekeceğiz.bundan sonra yağan yağmur kulaklığı bitirmeye yetmez.ayrica kar yağmur dan daha cok fazla barajlari doldurur.

Bu yaz çok sıkıntı çekicez sıcak olmassa bir nebze de olsa rahatlatır.Ama öbür sezon seller olursa şaşırmayın.

• Dostum inan artık kar yağmasın diye dua ediyorum,yağacaksa bol bol yağmur yağsın, ağaçlar resmen tomurcuklandı, yazık olacak. Artık nasipse seneye çıkartır doğa bunun acısını, zaten antisıcak kardeşimizde bu seneyi unutun, 2015 bomba gibi geliyor demiş.

Kardeş 2015 te bomba gibi bir kış demek sacmalik öncelikle. Bu sene bişey olmadı diye seneye illa olacak diye bişey yok.

Ikincisi haklısın agaclar açmış olabilir. Ama herkes haddini bilecek. O çiçek kışta acmiyacak. Kış bitsin o zaman açsın. Gerçi bunda kış ın kışlığını yapmamasını gösterebiliriz. Ama kış bitmedi daha. Kış kışlığını yapmamış olabilir ama kış daha bitmedi. Siz 2 3, gün ki modelleri görün. Efsane sistem gelecek. Modeller her an değişebilir ki zaten degiscek. Sadece ne zaman degisecegini merak ediyorum. Bakın buraya yazıyorum. Eğer bu sistem gelmesse İstanbul da Kiyilarda 30 cm kar olmassa bu işi bırakırım yada kendimi daha iyi yapana kadar bu işle uğraşmam. Sadece bekleyin görün. Elimde öyle bir veri varki bu model değişecek ;) ;)

Einmal editiert, zuletzt von pendikcii ()

• Zitat von KAVACIK_BEYKOZ13 pid='89752' dateline='1392316422'

elnino yılları sıcak ve yağışlı , la nina yıllarıysa soğuk ve kurak oluyordu. mesela 2010 yılı elnino , 2011 ve 2013 yılları la ninalı yıl

ama 2010 kışı 2011 ve 2013 ten daha soğuk geçti

• GFS Sistemi resmen yok etmiş yaşadığımız baharı tekrar getirmiş. ECMWF Israrla gösteriyor olması ayrıca WETTER3 24'ünden sonra 3 günlük yoğun kar gösteriyor olması biraz olsun umutları devam ettiriyor.

• ya hiçbirşey bildiğiniz yok atıp atıp duruyorsunuz madem bilmiyorsunuz 3 hafta önceden sistem tahmini yapmayın hersene aynı şey yok şu geliyo bu geliyo her ay için 2 kere derseniz zaten birinden biri tutar yeter artık

• Zitat von WinterİsComing pid='89947' dateline='1392454894'

ya hiçbirşey bildiğiniz yok atıp atıp duruyorsunuz madem bilmiyorsunuz 3 hafta önceden sistem tahmini yapmayın hersene aynı şey yok şu geliyo bu geliyo her ay için 2 kere derseniz zaten birinden biri tutar yeter artık

atıp tutuyorsunuz :D :D kardeşim tahmin üstadlardan takdir Allah tan bunu unutma ;)

Liberta Per Gli ultrAs ! A C A B

Faşizme Karşı Omuz Omuza !

• Zitat von pendikcii pid='89939' dateline='1392450987'

Kardeş 2015 te bomba gibi bir kış demek sacmalik öncelikle. Bu sene bişey olmadı diye seneye illa olacak diye bişey yok.

Ikincisi haklısın agaclar açmış olabilir. Ama herkes haddini bilecek. O çiçek kışta acmiyacak. Kış bitsin o zaman açsın. Gerçi bunda kış ın kışlığını yapmamasını gösterebiliriz. Ama kış bitmedi daha. Kış kışlığını yapmamış olabilir ama kış daha bitmedi. Siz 2 3, gün ki modelleri görün. Efsane sistem gelecek. Modeller her an değişebilir ki zaten degiscek. Sadece ne zaman degisecegini merak ediyorum. Bakın buraya yazıyorum. Eğer bu sistem gelmesse İstanbul da Kiyilarda 30 cm kar olmassa bu işi bırakırım yada kendimi daha iyi yapana kadar bu işle uğraşmam. Sadece bekleyin görün. Elimde öyle bir veri varki bu model değişecek ;) ;)

neler yapıyorsun atmosferin sinoptik görüntülerini evde kendin mi çıkarıyorsun hahahahah :)

Komik çocuksun dostum :)

• Çoğu insan model yorumlamayı bilmeden aa üstümüzde -10 var sistem geliyor.. bir modelde +10 var sistem mistem yok diyor bir çok kişi.. Bu şekilde bir model yorumlama tarzı olmaz, olamaz.. Model yorumlarken önemli olan ana fikirdir..

Şuan ki ana fikir 20 sinden sonra soğuk ve yağış var.. Bunada 5-6 gün var.. Daha 200 küsür saatte. Ana fikirin oturması 150. saatten sonraya inmesi lazım.. Öğrenelim artık lütfen şunu. .

• Zitat von WinterİsComing pid='89947' dateline='1392454894'

ya hiçbirşey bildiğiniz yok atıp atıp duruyorsunuz madem bilmiyorsunuz 3 hafta önceden sistem tahmini yapmayın hersene aynı şey yok şu geliyo bu geliyo her ay için 2 kere derseniz zaten birinden biri tutar yeter artık

Üstâdlarımız sallasa haklısınız ancak bilimsel verilerde sunarak beklediklerini ve nedenlerini bize sunuyor. Eğer bilimsel veriler oynaksa bizim suçumuz ne ? Kafan atsalar haklısınız ancak öyle bir durum yok. Bu arada kimse size ne zaman tahmin yayınlayalım diye soru felan sormaz, sizin siz bu durumdan memnun değilseniz foruma girmezsiniz olur biter.

Pendikcii efsane felan diyorsun %99 forumda hüsrana neden olacak kişi sensin, bari bilimsel verilerle destekle dediklerinide senin kafadan attığını veya sallamadığını bizlere inandır.

• Zitat von Carl2 pid='89962' dateline='1392462366'

Üstâdlarımız sallasa haklısınız ancak bilimsel verilerde sunarak beklediklerini ve nedenlerini bize sunuyor. Eğer bilimsel veriler oynaksa bizim suçumuz ne ? Kafan atsalar haklısınız ancak öyle bir durum yok. Bu arada kimse size ne zaman tahmin yayınlayalım diye soru felan sormaz, sizin siz bu durumdan memnun değilseniz foruma girmezsiniz olur biter.

Pendikcii efsane felan diyorsun %99 forumda hüsrana neden olacak kişi sensin, bari bilimsel verilerle destekle dediklerinide senin kafadan attığını veya sallamadığını bizlere inandır.

Siz hala anlamadınız galiba boş konuşuyor.
    Ayrıca kışı bitirdim sizede tavsiyem aynısıdır.