Trakya'da Yogun Kar Ve Istanbul'da Tipi Ihtimali

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Keşke beklediğimiz gibi gelseydi, görünen şuydu, 26 Ocak akşamı balkanlardan girer, 27 Ocak -8'lerle AB eşliğinde yağışını boşaltır, 28 Ocak devam eder, bir gün ara verir -10 lar üzerimizdeyken 3-4 derecelik ısınmayla yeni bir siklon 29-30 Ocak gibi gelir kar kalınlığı sahilde 40 cm yükseklerde 60-70 cm'i bulur ve 3 Şubat'a kadar DEK destekli muazzam bir efsane bekliyorduk. Ama bu sene bu kadar basit olmayacak bu abzürd durum değişecek belki de Miktat Hoca'nın dediği gibi Mart'ta değişecek ama bir baba sistem gelmezse ömrümden kayıp giden 39. kışıma yazık oldu diyeceğim :)

• İstanbul da kar yağarsa ocak bitmeden yağar.Çünkü bir çok meteoroloji uzmanı ocak ayına göre şubat ayının daha sıcak geçeceğini söyledi.

• Zitat von karr1 pid='87233' dateline='1390837804'

İstanbul da kar yağarsa ocak bitmeden yağar.Çünkü bir çok meteoroloji uzmanı ocak ayına göre şubat ayının daha sıcak geçeceğini söyledi.

Ülke geneli için Şubat ayının Ocak ayından daha sıcak geçmesi demek bu seneyi naftalinleyip mumyalayıp ibret alınması adına meteoroloji müzesinde saklamak anlamına gelir :)

• Zitat von karr1 pid='87233' dateline='1390837804'

İstanbul da kar yağarsa ocak bitmeden yağar.Çünkü bir çok meteoroloji uzmanı ocak ayına göre şubat ayının daha sıcak geçeceğini söyledi.

karr1 bunu kim seöylemişse uzmanlığını bıraksın bence ya da sen yalanı bırak meteorolojisinin m' sinden anlamayan biri olarakdan diyagramlara şöyle yalandan yere baktığımda bile şubat ayının ocak ayından çok daha soğuk geçeceğini görüyorum.

• Zitat von wildleo1907 pid='87229' dateline='1390837390'

Keşke beklediğimiz gibi gelseydi, görünen şuydu, 26 Ocak akşamı balkanlardan girer, 27 Ocak -8'lerle AB eşliğinde yağışını boşaltır, 28 Ocak devam eder, bir gün ara verir -10 lar üzerimizdeyken 3-4 derecelik ısınmayla yeni bir siklon 29-30 Ocak gibi gelir kar kalınlığı sahilde 40 cm yükseklerde 60-70 cm'i bulur ve 3 Şubat'a kadar DEK destekli muazzam bir efsane bekliyorduk. Ama bu sene bu kadar basit olmayacak bu abzürd durum değişecek belki de Miktat Hoca'nın dediği gibi Mart'ta değişecek ama bir baba sistem gelmezse ömrümden kayıp giden 39. kışıma yazık oldu diyeceğim :)

Şubat ayı hala riskli görünmekte hocam Polar Vortex Amerika kıtasında etkisini yitirecek gibi gözüksede atlantik üzerinde devam edecek bir alçak basınç var. basınç yerleşimleri ve blokajlar çok sıkı inşallah bu böyle devam etmez fakat uzun vadede ben nedense hala umutlu değilim.

• nasipten öte olmazmış ,sıkıntı yapmaya gerek yok..kar gelirse gelir gelmezsede Allah u Tealanın takdiri..hava olayları her zaman çok büyük süprizlere ,değişikliklere açıktır ..belkide hiç görelmemiş bi kış kıyamet gelecek..ne bileyim yada hiç bi şey ..açıkçası benim beklentim çok büyüdü ..böyle 2 3 günl
    ük 20 30 cm kar beni kesmez artık :D şaka bi yana hayırlısı Allahtan..ayrıca wildleo 1907 hocamı bende tebrik ederim 27 sistemi için ..çok isabetli bi tahmin ama sistem fos çıktı...bakalım Mevlam neyler,neylerse güzel eyler..bu arada aslında pekte konu dışı değil aslında ama ,bu soğukların karın çilesini çekenleri unutmayalım ..suriyedekileri ,sınırdaki sığınmacıları v.s. ..çilesini onlar çekiyorlar maalesef açlıktan ,donarak ölmeler felan ..aralık ayındaki donma olayları çok taze ve halen devam ediyor..bizim sefamız onların çilesi olmasın..onun için onlarada çok çok dua edelim inşallah ..

• Zitat von Josephy pid='87236' dateline='1390838265'

karr1 bunu kim seöylemişse uzmanlığını bıraksın bence ya da sen yalanı bırak meteorolojisinin m' sinden anlamayan biri olarakdan diyagramlara şöyle yalandan yere baktığımda bile şubat ayının ocak ayından çok daha soğuk geçeceğini görüyorum.

Şubatta bol bol kar yağmasını bende isterim.Ama ne zaman tv açsam kuraklık artmasıyla ilgili haberlerin sonunda bide şubat ayının daha sıcak geçeceğini vurguluyorlar.Yani bu mgm nün tahmini.