Şubat Ayına Sibirya Damgası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Zitat von Efsane-Semih pid='88926' dateline='1391527142'

O sistem gelirse tum turkiye etkilenir.kisa sureli olmaz sibirya sistemleri.kader kismet

o sistem dedigin hangi tarihteki sistem abi?

• Üstad 10 13 tarihleri arasında kesik kesik te olsa ufak bir sistemcik gözüküyor ama 14. sonra heralde sistemler patlayacak gibi duruyor bir hafta önceki tahminim 15 16 şubat tı seninde beklediğin sistem bu olabilirmi birde affına sığınarak bu aralar çok karamsarsın benim bildiğim EFSANE martın ortasìnfa bile efsane beklerken neden bu kadar karamsar olduğu sen gelecek olan sistemi söyle gelmesede canımìz sağolsun hiç birşey kaybetmezsin sen yine EFSANE sin yine EFSANE

SAYGILARIMLA

• DMİ tahminlerine göre Şubaat ayı mevsim normallerinin 3-5 derece üstünde seyretmesi bekleniliyor. Bu oldukça kötü bir senaryo. Ama sadece senaryo. 3. günden sonraki tahminlerin tutma oranı %60 lara kadar düşüyorken 1 aylık tahmin yapmak imkansızlara yakındır. 2 gün kala dönen sistemler gördük burada. Herşey olabilir..

• Zitat von Şevket Gökdemir9 pid='88937' dateline='1391530850'

2014Kışı bitti bence artık yaz tahminlerine başlayalım.

Sana çok gülüyorum mgm den başka kaynak olmayan verikerke sürekli moral bozuyorsun mgm camdan atka dese atlayacaksın :@

Herşey vakti zamanında güzeldir demi ?? Daha yaz tahminlerine var...Yazın da ne olacağı belli zaten...

Arada bir mgm dışında başka bir siteye bakında sizin içinde değişiklik olur.Mgm tahminlerini kopyala yapıştır sonra da burada kış bitti yaz geldi demek hiç de etik değil ne yazık ki.O mgm bir hafta sonra tahminleri değiştirirse de bu sefer kış geri geldi mi diyeceksiniz?

• şuanda ao kuvvetli pozitifte seyrediyor ama 20 sine ve sonrası negatife doğru bir salınım var... bu bizim için 18 şubat sonrası önemli demektir.

• Zitat von kartanesi pid='88935' dateline='1391530494'

Üstad 10 13 tarihleri arasında kesik kesik te olsa ufak bir sistemcik gözüküyor ama 14. sonra heralde sistemler patlayacak gibi duruyor bir hafta önceki tahminim 15 16 şubat tı seninde beklediğin sistem bu olabilirmi birde affına sığınarak bu aralar çok karamsarsın benim bildiğim EFSANE martın ortasìnfa bile efsane beklerken neden bu kadar karamsar olduğu sen gelecek olan sistemi söyle gelmesede canımìz sağolsun hiç birşey kaybetmezsin sen yine EFSANE sin yine EFSANE

SAYGILARIMLA

Karamsar değilim.İşimi değiştirdim.Kendimi pek veremiyorum bu aralar.Sistem gelecek Allah'ın izniyle.Saygılar sevgiler..

Einmal editiert, zuletzt von Hava_Forum ()

• Mgm'nin haftalık tahminleri aynı modeller gibidir.Modelde kar varsa mavi yoksa genelde pembe gösterirler.

Modellerde sistem aniden belirdiğinde ise günlük tahmin gibi hemen değiştirirler.Modelde ne görürsen mgm de onun görürsün hiçbir yorum olmadan.İsteyen dikkate alabilir isteyen almaz.Herkesin kendi kararıdır.