27 Ocak - 03 Şubat Sistemi ve Sonrası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Zitat von Burak Yılmaz pid='83013' dateline='1389482470'

Hangi görüntü 2004 getirir üstadım

edirne burak :)

Not:valla sitede yeni olduğum için arkadaşlar özel mesaj yada sohbetin yerlerini bilmiyorum;açıkçası o nedenle buraya yazdım.. arkadaş tanıdık geldi kusura bakmayın...Peşinen ben açıklama yapayımda yetkili arkadaşlar yanlış anlamasın;;kuralları saymamak gibi.

Einmal editiert, zuletzt von ozaN37 ()

• Zitat von ozaN37 pid='83015' dateline='1389482595'

edirne burak :)

Not:valla sitede yeni olduğum için arkadaşlar özel mesaj yada sohbetin yerlerini bilmiyorum;açıkçası o nedenle buraya yazdım.. arkadaş tanıdık geldi kusura bakmayın...Peşinen ben açıklama yapayımda yetkili arkadaşlar yanlış anlamasın;;kuralları saymamak gibi.

Sitemizde forum dışında özel sohbet sayfası yoktur. Özel mesaj atmak için kullanıcı adının üzerine tıklayarak açılan sayfada "x Kullanıcısına Özel Mesaj gönder." seçeneğine tıklayınız.

Yanlış anlama yok :)

• Zitat von @dmin pid='83025' dateline='1389484496'

Sitemizde forum dışında özel sohbet sayfası yoktur. Özel mesaj atmak için kullanıcı adının üzerine tıklayarak açılan sayfada "x Kullanıcısına Özel Mesaj gönder." seçeneğine tıklayınız.

Yanlış anlama yok :)

Teşekkür ederim..duyarlılığınız için...Öğrenmiş oldum.:)

• Zitat von sonork pid='82896' dateline='1389473364'

Allah bizi cezalandırdı inşallah daha fazlasını bize göstermez.Salgın hastalıklar çoğaldı. Hava kirliliği hat safhada
    günlerdir yağmur yağmıyor.Yağsada 1 saat yağıyor sistem uçup gidiyor.Türkiye yakında çöle dönecek ormanlar hızla katlediyor.Yeşillik y si kalmadı.Yağmur yağmadığı müddetçede yeşillik beklemek çok abes olur.Allah sonumuzu hayır etsin.

Birinci olarak sonork kendi görüşünü savundu kanıtlı ya da kanıtsız bunda herkes özgürdür.

İkinci olarak sonork böyle tipik kuraklıklar kendini 7-8 yılda bir gösterir 1973 Türkiye'nin her yerinde olağanüstü kuraklık yaşandı.Yakın bir tarih vereyim 2007'de kuraklık hakimdi.Böyle kuraklıklar olur.2-3 yıl önce Fransa ve İngilterenin doğusunda bile kuraklık görüldü halbuki okyanusyal iklim her mevsim yağışlı.Kuraklıklar belli bir süre içinde kendini gösterir.Bu doğal bir şeydir.Kuraklık Fransa'da da görülür Türkiye'de de Çin'de de.Bu dünyanın büyük çoğunluğunda görülebilir.Ekvator yağmur ormanları bile 2005'te kuraklık gördü.

Yeşillik konusuna gelince çok bigisizsiniz.Türkiye'de şöyle bir plan var yaşlı ağaçları kes onlar yerine genç ağaçları dik ve yeni yerleri ağaçlandır.Kaç milyon hektar arttı belki ormanlar.Afyon'da bile ormanlık alan %9 artarak ormanlık alan %36'ya çıktı.

Saygılar;
    (((Oğuz03)))

• Zitat von karmania pid='83202' dateline='1389536258'

Bu tarihler de tehlikeye girdi :(

önceki sistemler gibi olmasın tehdit uyarı atışı savaş ve zafer tabi kötü anlamda zafer :@:@:@

MARMARA BÖLGESİ İSTANBUL

• Modellerde sinyal gözükmüyor.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• diagramlarda iyi değil modellerde,inş bu ayın sonuna kırılır bu döngü..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Zitat von baybarsky pid='83319' dateline='1389555140'

diagramlarda iyi değil modellerde,inş bu ayın sonuna kırılır bu döngü..

Moralleri bozmayın daha şubat ayımız var :)

• Abi bu 20-30 ocak arası illaki soğuk hava gelir.Gelmezse zaten dünyanın sonu net gelmiştir.Hep böyle olur.Geçen yıl 20 aralık sistemi aldık 8 ocağa kadar 15-16 c sonra gene geldi.Arada 10 15 gün var.Biraz sabır. :)

• Zitat von karmania pid='83322' dateline='1389555653'

Moralleri bozmayın daha şubat ayımız var :)

İnşallah ya inancımız tam bozulacak bu uğursuz günler:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN