"HAARP Projesi" Nedir?

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Zitat von KarTutkusu03 pid='87855' dateline='1391025475'

l kadFerdi, konu dışı olacak ama normalde Türkiyeli misin yoksa Azeri mi :) ?

güzel kardeşim azerbaycanda yaşayan Türkler Azeri değil Azerbaycan Türküdür Azeriler Türk değil başka bir millettir asıl olan Azerbaycan Türkü demektir onlarda bizim gibi oğuzlardır

• Zitat von mehmet27 pid='87872' dateline='1391027254'

güzel kardeşim azerbaycanda yaşayan Türkler Azeri değil Azerbaycan Türküdür Azeriler Türk değil başka bir millettir asıl olan Azerbaycan Türkü demektir onlarda bizim gibi oğuzlardır

Mehmet, farkında isen Türk müsün yoksa Azeri misin demedim. Türkiyeli misin yoksa Azeri(Türk yazmadım uzamasın diye buraya) misin dedim.

Benim de tarih dersim iyi çok şükür.

AF-YOK

• Bunlar bence HAARP ile değil de kıyametin alametlerinden zülkarneynin yecuc ve mecücü durdurmak için ördüğü demirden settin oyulmalarının sesidir kıyamete yakın bir vakit bu ahlaksız canlıların tanımı şudur:Endülüs Evliyasından Osman es-Seruci hazretlerine "rahmetullahi aleyh", bir gün;
    - Efendim, bize Yecüc Mecüc’den bahseder misiniz, dediler.
    - Yecüc Mecüc, çok eski zamanda, bir duvar arkasına bırakılmış olup, kıyamete yakın yeryüzüne yayılacak olan iki kötü millettir, buyurdu.
    Yecüc mecüc bizim gibi insan mıdırlar?
    Biraz farklıdırlar. Yüzleri yassı, gözleri küçük, kulakları çok büyük, boyları kısadır. Herbirinin bin çocuğu olur. cin ve insanların sayılarının onda dokuzu bunlardır. Arkasında kaldıkları duvarı her gün oyarlar. Geceleri eskisi gibi olur.
    Yecüc mecüc imanlı mıdırlar?
    Hayır, kafirdirler. Set arkasından çıkınca insanlara saldırırlar. İnsanlar, bunların şerrinden şehirlere, binalara saklanırlar. Hayvanları yiyip bitirirler. Nehirleri içip kuruturlar.

Bana HAARP yerine bu daha mantıklı geliyor sesler için çünkü HAARP strotosfer bölümüne çok yüksek frekanslar göndererek hava olaylarını gönderir ve şuan bile kullanılıyor olabilir ve diğer ülkelerin tepkilerini çekmemek için çok gizli sessiz çalışan bir şeydir bir kocaman bir hopörlor olmadıkça HAARP tan ses gelmez(hopörlor frekanslar yakınından gelirse ses çıkarır) :) ve bu arada afrikadaki kıtlığın nedeni HAARP tır etkinlikleri ile yağışları kuzeye çekti böylece buzullar eriyor afrika açlıktan ölüyor bir çeşit yola getirmeye uğraşıyorlar bizi :)

[size=large]Hava Forum[/size]
    [size=large]Metehan[/size]

• Kış aylarını; Doğu Amerika'nın normallerin altında, Türkiye'nin normallerin üzerinde geçirdiği kabataslak yıllar;
    1904-1910-1936-1948-1959-1961-1962-1963-1970-1971-1977-1978-1979-1982-1994-1996-2001-2010-2011-2014
    Ben bu tarihlerde bir aşırılık görmüyorum. "Son zamanlarda ne kadar da sık Amerika bizden daha soğuk olmuş bakın işte" demeden önce 1977-78-79-82 sürecine, 1961-62-63 sürecine göz gezdirebilirsiniz. Bu olaylar her zaman gözlenmiştir. 2010-11 süreci ise diğer süreçlere göre nispeten daha kısadır. Arada Doğu Amerika'nın sıcak olduğu 2012-13 yılları vardır çünkü. Hatta 2014 her ne kadar Doğu Amerika'da normallerin altında tamamlanmak üzere olsa da, şubat ayının Sibirya etkisinde geçme ihtimali fazlasıyla bulunduğundan normallerin altında tamamlanma ihtimali ülkemiz için de hayli yüksektir.

"Hey bir dakika. 2013'te Doğu Amerika normallerin üzerinde miydi? Yanılıyor olmalısın" demeden önce, şu fotoğrafa da bir bakın. Bunu ben değil, NOAA söylüyor çünkü

Anlayacağınız, ortada HAARP denen aletin mahareti yok. Verdiğim tarihlerden de bir çıkarım yapabilirsiniz. Bu durumun gözlenme sayısının son yıllarda artışı, aşırı sanayileşme olabilir mesela. Bu çıkarım hayli mantıklı çünkü bu tarz yıllar 1960'lardan sonra artıyor. Asıl korkmamız gereken şey HAARP değil, doğanın ta kendisi. 1990'dan beri, her iki bölgenin de normallerin üzerinde kapattığı kış sezonları;

2008-2007-2005-2004-2002-2000-1999-1998-1997-1995-1991

Ne kadar da dramatik. Korkmamız gereken HAARP değil, korbondioksit emisyonu ve doğaya zarar veren kaynaklar. Suçu Amerika'ya atmak en basiti

Bu da 1880'den bu yana süregelen Dünya'daki karaların sıcaklık anormalisi. Durumun ne kadar içler acısı olduğu ortada;

Bu da Amerika'nın 1895'ten beri süregelen sıcaklık anormalisi

Durum onlar için de pek iç açıcı görünmüyor ha?

Verdiğim tarihleri araştırmak isteyen olursa NOAA arşivi;
    =map-blended-mntp&year=2013&month=1]https://www.ncdc.noaa.gov/temp-and-precip/global-maps.php?imgs%5B%5D=map-blended-mntp&year=2013&month=1

Einmal editiert, zuletzt von FRMHFHF ()

• Abi HAARP'ın asıl amacı düşman ülkeleri doğal afetlerle kuraklıkla yola getirmektir kendilerine soğuk getirmek değil ve bence türkiyeyi bilmem ancak Afrikadaki kuraklığın sıcakların en büyük nedeni HAARP :)

[size=large]Hava Forum[/size]
    [size=large]Metehan[/size]

• HAARP vs. boş işler dostlar. Afrika zaten kurak. Neyini kurutacaksınız? Afrika zaten sömürgeye tam anlamıyla boyuneğmiş, neyini yola getireceksiniz?
    Aynı zamanda bir ülkenin bu tarz bir teknolojisi varsa kendilerinin faydasına da çalışmazlar mıydı? Sandy'yi, milyonlarca dolarlık hasar veren NEMO'yu neden engellemediler?
    Atmosfer kaotiktir. 6 gün sonrasını kesin olarak tahmin etmek imkansızdır ve hep imkansız olacaktır. İmkansız yoktur diye laflar da etmeyin lütfen, imkansız bal gibi vardır. Dünya'dan Ay'a asansör yapmak imkansızdır mesela. Veya şuan Gulfstream'in tersine akmaya başlaması, aniden Karadeniz'in köküne kadar kuruması vs. Bunlar imkansızdır. Allah isterse olur, orası ayrı mevzu.
    Bilimin, atmosfer hakkında hala açıklayamadığı şeyler var. Bu durumda HAARP'ın havayı kontrol etmesi gibi bir durumdan bahsetmek, abesle iştigaldir.

• Bana gerçek olduğuna dair, somut bir belge verebilir misiniz a dostlar? "Atmosferle oynamıştır, alın işte hocam" diyerek koyun önüme bir veri. Buraya yazdığım 4 mesajın 3'ünde açıklama ve veriler var benim. Kendilerini soğutuyorlar, bizi ısıtıyorlar tezini çürüttüm, başka ülkeleri yola getiriyorlar tezini çürüttüm. Yahu sizin bana sunduğunuz veri anca bir video.
    HAARP konusunda bilgi sahibiyim dostlar. Resmi siteleri var. Makinanın çalıştırılma yoğunluğunu bile takip edebilirsiniz. Hatta çalıştırılma yoğunluğuna bakarak, belki depremleri tetikliyor olabileceği sonucuna varabiliyoruz ki evet, depremleri tetikleyebileceklerine inanabilirim belki. Fakat atmosfer, yeraltı gibi genellikle durağan, yavaş hareketli birşey değildir. Aşırı ve sürekli hareket halindedir. Aynı zamanda HAARP'ın çalıştırılma yoğunluğu ile hava olaylarındaki extremlik açısından da bir bağlantı kurulamıyor.
    Atmosferin bir yerini oynatırsanız, diğer köşesinde telafisi imkansız sorunlar oluşturursunuz. Neresinden tutsanız elinizde kalır, insanlar tarafından kontrolü imkansızdır, bu benim için böyledir. Bir ses videosu ile de bu düşüncemden vazgeçecek değilim

• Zitat von Siberianist pid='88135' dateline='1391097797'

HAARP vs. boş işler dostlar. Afrika zaten kurak. Neyini kurutacaksınız? Afrika zaten sömürgeye tam anlamıyla boyuneğmiş, neyini yola getireceksiniz?
    Aynı zamanda bir ülkenin bu tarz bir teknolojisi varsa kendilerinin faydasına da çalışmazlar mıydı? Sandy'yi, milyonlarca dolarlık hasar veren NEMO'yu neden engellemediler?
    Atmosfer kaotiktir. 6 gün sonrasını kesin olarak tahmin etmek imkansızdır ve hep imkansız olacaktır. İmkansız yoktur diye laflar da etmeyin lütfen, imkansız bal gibi vardır. Dünya'dan Ay'a asansör yapmak imkansızdır mesela. Veya şuan Gulfstream'in tersine akmaya başlaması, aniden Karadeniz'in köküne kadar kuruması vs. Bunlar imkansızdır. Allah isterse olur, orası ayrı mevzu.
    Bilimin, atmosfer hakkında hala açıklayamadığı şeyler var. Bu durumda HAARP'ın havayı kontrol etmesi gibi bir durumdan bahsetmek, abesle iştigaldir.

Aynen katılıyorum.
    Bu gökten gelen sesle ilğili bir şey dikkatimi çekti.Videolarda , videoyu çeken kişinin etrafında kimse yok.Öyle bir video görmeliydim ki görüntüye giren 40-50 kişi şaşkınlıkla gökyüzüne baksın , sizde duydunuz mu bu sesde neyin nesi dercesine birbirine baksın.
    Haarp dedikleride olsa olsa küresel ısınmaya neden olan atmosferdeki CO2 miktarını azaltabilir miyiz diye yaptıkları bir deneydir.Yada füze savunma sistemi ile ilğili bir seydir.

• uzun süre sonra bu konuya tekrar baktım ve düşşündüklerimi aktarmak istedim
    Öncelikle çok meraklı bir insan olduğumdan en ince detaylarına kadar düzgün şekilde anlayana kadar o içimdeki merak burda sürer ve şöyle diyeyim o HAARP şeyi nasıl dalgaları gönderiyor bir yerleris ısıtıyor filan bunu tamamiyle anlayana kadar merakım sürer
    HAARP'a gelirsek bunun alaskaya kurulması orda yazdığı gibi alaskanın konumu ile alakalı öncelikle savaşlarda yada savaş olmadan düşmanlarını yenebilecek silah diyebiliriz atom bombasının daha güçlü ama daha doğal hali gibi
    Öncelikle her olan doğa olayını HAARP'a bağlamamak gerekir ancak yakın çevresinde olay varsa belki HAARP'a suç atabiliriz örneğin 2011de japonyadaki 9 şiddetindeki deprem ve arkasındaki tsunami japonların depremden değilde tsunamiden daha çok etkilendiğini biliyoruz yani bu adamlar japonların depreme dayanıklı olduklarını biliyolar peki okyanus üzerinde saatde 800 km ile ilerleyen ve kıyıya yaklaştıkça büyüyen tsunami dalgaları bunlar durduk yere olmazdı o yüzden öncesinde büyük bir deprem gerekirdi 90lı yıllarda illüminati kartları vardı ve o kartlardan birinde nükleer sızıntı vardı japonyadaki depremde adını bilmiyorum ama dünyadaki en büyük nükleer tesisinde sızıntı olmuştu yıkılmıştı filan o nükleer tesislerde ne yapılır nükleer bomba belliki bunu HAARP yapmışsa bu tesisin zarar görmesini istemiş

• uzun süre sonra bu konuya tekrar baktım ve düşşündüklerimi aktarmak istedim
    Öncelikle çok meraklı bir insan olduğumdan en ince detaylarına kadar düzgün şekilde anlayana kadar o içimdeki merak burda sürer ve şöyle diyeyim o HAARP şeyi nasıl dalgaları gönderiyor bir yerleris ısıtıyor filan bunu tamamiyle anlayana kadar merakım sürer
    HAARP'a gelirsek bunun alaskaya kurulması orda yazdığı gibi alaskanın konumu ile alakalı öncelikle savaşlarda yada savaş olmadan düşmanlarını yenebilecek silah diyebiliriz atom bombasının daha güçlü ama daha doğal hali gibi
    Öncelikle her olan doğa olayını HAARP'a bağlamamak gerekir ancak yakın çevresinde olay varsa belki HAARP'a suç atabiliriz örneğin 2011de japonyadaki 9 şiddetindeki deprem ve arkasındaki tsunami japonların depremden değilde tsunamiden daha çok etkilendiğini biliyoruz yani bu adamlar japonların depreme dayanıklı olduklarını biliyolar peki okyanus üzerinde saatde 800 km ile ilerleyen ve kıyıya yaklaştıkça büyüyen tsunami dalgaları bunlar durduk yere olmazdı o yüzden öncesinde büyük bir deprem gerekirdi 90lı yıllarda illüminati kartları vardı ve o kartlardan birinde nükleer sızıntı vardı japonyadaki depremde adını bilmiyorum ama dünyadaki en büyük nükleer tesisinde sızıntı olmuştu yıkılmıştı filan o nükleer tesislerde ne yapılır nükleer bomba belliki bunu HAARP yapmışsa bu tesisin zarar görmesini istemiş

Bizimde deprem zayıf yönümüz olduğun dünya biliyor
    Sence 1999 depremi alakası var mıdır
    Bence Yoktur
    2008'de olan karadenizde Tropik siklon 144 km/sa ulaşan rüzgar rekoru?
    Bunları neye bağlayacağız
    Geçen yaz aniden artan konvektif fırtınalar orajlar hortumlar
    Mayısta iç anadoluyu yıkan süper hücreler bunları ne bağlayacağız bunlar her yaz olan olaylar değildi geçen yaz çok büyük artış oldu

• Eğer yakın zamanda bir 7 şiddetinde deprem olsaydı dicektim şimdi aklıma geldi van depremi vardı bence onu bağlıyabiliriz bak 2008deki fırtınayı bağlıyabiliriz sanırsam o sıralarda HAARP gemisi istanbuldan geçti yada egede beklemedeydi bunlar içinde en dikkat çekicisi o diğerleri ise çok olağan dışı şeyler değil şiddetli yağış işte ne güzel supercell gördük :D

• Eğer yakın zamanda bir 7 şiddetinde deprem olsaydı dicektim şimdi aklıma geldi van depremi vardı bence onu bağlıyabiliriz bak 2008deki fırtınayı bağlıyabiliriz sanırsam o sıralarda HAARP gemisi istanbuldan geçti yada egede beklemedeydi bunlar içinde en dikkat çekicisi o diğerleri ise çok olağan dışı şeyler değil şiddetli yağış işte ne güzel supercell gördük :D

Şubatta duvar bulutu görmem çok enteresan yazın bile bu kadar düzgün görmemiştim bu kadar güzel yıldırımlarda görmemiştim tabi

• Bence her şeyi HAARP ve benzeri komplo teorilerine bağlamak yanlış. 1900-2000 yılları arasında dünyada en çok 1000 ve üzeri can kaybının olduğu ülkeymişiz. Tam 17 depremde ölü sayısı 1000'i geçmiş. 1900'lü yıllarda olan depremi de HAARP'a bağlayamayız heralde.

Hatalarımızdan ders almak istemiyoruz. Hatamızı kabullenmeyip o hatayı düzeltmek yerine böyle komplo teorileri üretiyoruz. Şili'de 9.5 büyüklüğünde depremde sadece 2000 kişi ölürken neden bizde 7.4 20,000 kişiyi öldürdü? Tartışmamız gereken budur.

• Accunun tahminine görede bu bahar çok heyecanlı geçecek gibi soğuk ve yağışlı bu arada birisi bahar konusu açsa iyi olur yavaşdan başlıyalım derim şubat başındaki lodos fırtınası 9 şubat sistemini incelerke beklenmedik dolu yağışı bunlar etkisi az ama beklenmedik şeylerdi örneğin 6 ocak sistemi 850 hpa -16 istanbul kıyılar -6ya kadar düştü bunu HAARP'a bağlamak kötü olur ama her senede olan bişey değil

• Bence her şeyi HAARP ve benzeri komplo teorilerine bağlamak yanlış. 1900-2000 yılları arasında dünyada en çok 1000 ve üzeri can kaybının olduğu ülkeymiş. Tam 17 depremde ölü sayısı 1000'i geçmiş. 1900'lü yıllarda olan depremi de HAARP'a bağlayamayız heralde.

Hatalarımızdan ders almak istemiyoruz. Hatamızı kabullenmeyip o hatayı düzeltmek yerine böyle komplo teorileri üretiyoruz. Şili'de 9.5 büyüklüğünde depremde sadece 2000 kişi ölürken neden bizde 7.4 20,000 kişiyi öldürdü? Tartışmamız gereken budur.

Ne tartışçaz bunu kardeş
    Sebeb deprem değil bizleriz
    1-Depreme karşı bilgisisiz
    2-Deprem olunca camdan atlamak neyse :S
    3-Direk merdivenlere koşmak
    4-Binalarımız sağlamlığı

• Bu saydığın sebeplerin insanların tecrübesi olabilirmi biz az deprem alıyoruz en sonki ciddi depremimiz van depremi 3-4 yıl önce Türkiyedeki fay hatları canlı bomba gibidir durur durur 10 yılın patlamasını yapar gider bakın tam 10 yıldır istanbulda büyük deprem olacak diyolar onlarada şunu diyim deprem en zor tahmin edilen şeylerden biridir yağmurumu tahmin ediyosun deprem bu deprem :)

• Bu saydığın sebeplerin insanların tecrübesi olabilirmi biz az deprem alıyoruz en sonki ciddi depremimiz van depremi 3-4 yıl önce Türkiyedeki fay hatları canlı bomba gibidir durur durur 10 yılın patlamasını yapar gider bakın tam 10 yıldır istanbulda büyük deprem olacak diyolar onlarada şunu diyim deprem en zor tahmin edilen şeylerden biridir yağmurumu tahmin ediyosun deprem bu deprem :)

Aslında dünyanın en çok deprem alan birkaç ülkesinden biriyiz. Kuzey AF ve Doğu AF sağolsun beşik gibi memleketiz. İstanbul Depremi de 10-15 sene içerisinde gerçekleşir, herkes bu konuda hemfikir. Çünkü Adalar Fayı denen kırık doğal periyodunu doldurdu. Enerji dayanılamayacak seviyelere ulaştı ve işin kötüsü ufak depremler de durdu. Bildiğimiz saatli bomba.