Kurban Bayramı sistemi (Tartışma) Kış Sistemi :)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Beyler bu sistemden sonra 8 ekime doğru yeni sistem geliyor.Yağışta iyi.Marmaranın doğusu daha şanslı.Ama ege-iç anadolu ve karadenizde yağışı yine iyi görecek şu anda durum bu.Hadi hayırlısı inş. sistemler sürekli devam eder. :)

• GFS nin son izmit tahmini

izmitte sıfır izoterminin biraz altına inmiş kartepeye 3 ekimde kar yağışını bekliyorum çünkü kar sınırı 1650 metreye düşmüş ilerleyen günler kar sınırı 5 ekimde 1100 metreye kadar düşüyor yağış miktarıda o dönem çok etkili kartepede örtü bekliyorum 5-10 cm arası olursa şaşırmam :D

• GFS nin son izmit tahmini

izmitte sıfır izoterminin biraz altına inmiş kartepeye 3 ekimde kar yağışını bekliyorum çünkü kar sınırı 1650 metreye düşmüş ilerleyen günler kar sınırı 5 ekimde 1100 metreye kadar düşüyor yağış miktarıda o dönem çok etkili kartepede örtü bekliyorum 5-10 cm arası olursa şaşırmam :D

harika bi yağsında fotoğraf çekip atalım ananemin ordan hd gözüküyo maşallah :D

gorilofficial

• 3 büyük şehirin hava durumu.

İstanbul:

Pazartesi:Yarın hava genellikle parçalı bulutlu yer yer çok bulutlu sıcaklık.Sıcaklık 24-26 derece arası değişecek.En düşük ise 15-17 derece

Salı:1 ekim hava genelde bulutluyken öğleden sonra çiseleme tarzı yağışlar görülürken akşama doğru sağanağa dönüşmesini bekliyorum.Sıcaklık en yüksek 25-27 derece arasında iken en düşük 16-17

Çarşamba:Gün içinde zaman zaman kuvvetli sağanaklar görülmesini bekliyorum.Sıcaklıklar en yüksek 15-16 derece iken en düşük 12-13 derece

Perşembe: Sağanak yağışlar görülmeye devam edecek.en yüksek 11-12 derece iken en düşük 8-9 dereceleri görülmesini bekliyorum.

Cuma:İl de anadolu yakası ağılıklı olmak üzere zaman zaman hafif zaman zaman orta şiddette yağmur bekliyorum.En yüksek 11-12 derece iken en düşük 7-8 derece olmasını bekliyorum.

Cumartesi:İl de yine anadolu yakası ağaırlıklı olma üzere sağanak geçişleri görülmesini bekliyorum.En yüksek 13-14 derece iken en düşük yine 7-8 derece olmasını bekliyorum

Ankara

Pazartesi:Ankara yarın parçalı az bulutlu sıcaklık en yüksek 26-27 derece en düşük 9-10 derecelerde

Salı:Gün içinde bulutlanma artarken akşama doğru sağanak yağmur başlamasını bekliyorum.en yüksek sıcaklık 25-26 derece iken en düşük 12-13 derece

Çarşamba:Gün içinde etkili olacak.Yer yer kuvvetli olmasını bekliyorum.en yüksek 16-17 derece en düşük 13-14 derece olmasını bekliyorum.

Perşembe:Zaman zaman yağmurlar etkili olmasını bekliyorum.en yüksek 11-12 derece iken en düşük 6-7 derece olmasını bekliyorum.

Cuma:Hava genelde bulutlu zaman zaman hafif yağışlar olabilir.En yüksek 8-9 derece en düşük 2-3 derece

Cumartesi:Hava genelde bulutlu belki yağış atıştırabilir.En yüksek 7-8 derece iken en düşük 0--1 derece olmasını bekliyorum.

İzmir

Pazartesi:İzmirde hava parçalı bulutlu ve bunaltıcı en yüksek 30 en düşük 19-20 derece

Salı:Sabah bulutlanan hava çok geçmeden kuvvetli sağanakları getirmesini bekliyorum.En yüksek 23 derece iken en düşük 18-19 derece

Çarşamba:Gün büyük bölümünde hafif ara sıra orta şiddette sağanak yağış bekliyorum en yüksek 19-20 derece iken en düşük 16-17 derece

Perşembe:Parçalı çok bulutlu En yüksek 16-17 derece ieken en düşük 12-13 derece olmasını bekliyorum.

Cuma:Hava genelde açık az bulutlu en yüksek 15-16 derece iken en düşük 5-6 derece olmasını bekliyorum.

Cumartesi:Hava açık en yüksek 16-17 derece iken en düşük 4-5 derece olmasını bekliyorum.

Bunun dışında 8 ekim sistemi gelebilir. :) :)

• Afyon'da sistem yağış bakmından fiyasko. :31582 :( 10 kg bu ne yaa?? :(

Antalya(Manavgat) gayet iyi. :)

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein