Son Diyagram Güncellemeleri (Yorumlar/Sorular)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yağış konusunda mavi senaryo yüksek oranda tuttu :D Keşke başka birşey isteseymişsin dostum, kabul olcakmış demek ki :D

O anda yanlış hatırlamıyorsam yapış ve soğuk konusunda kışın iyi geçmesi içinde dua atmiştim

MARMARA BÖLGESİ İSTANBUL

• Muhtemelen ayin23 de gelecek olan sistem orta ve dogu kardenize yarayacak yani adana ve samsun hattinin dogu tarafi etkilenecek gibi yani klasik bir sonbahar sistemi azor cok kararsiz be kardes bir bakiyorsun bi kaybolmus bir bakiyorsun bati ve orta avrupaya cikmis bekleyelim gorelim bu sistem bizim icin subriz oldu bakalim gorelim

• Antalya / Finike ne olur?

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Antalya'da kıyılara yaklaştıkça artar. İç kesimlere doğru yağış oranı azalır. Finike'yi ona göre değerlendir artık dostum ;) Şuan mobildeyim, bir değerlendirme yapamayacağım, kusura bakma :)

• Teşekkürler Siber :)

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• İstanbulda Bu cuma ve sonrası Ay sonuna kadar temiz bir olay yok gibi Hatta Türkiyenin iç ve Batısı diyelim daha öncede bahsettiğim Batı Avrupa 4 çekirdekli a.b alanlarıyla meşgul olurken buraların y.blarla gideceğinden bahsetmiştik Aşağıdaki Bizdeki diyagramlarla Amerikadaki Basınç tablosu ters oranda çalışıyor Amerikanın basınç tablosu aynı telden çalıyor kısaca bir 10 günlük yağış gözükmüyor aynı zamanda Amerikanın Doğusu kış provasına hazırlanıyor Amerika doğusu soğuksa buralar ılık olur kural bu o yüzden bir süre Yağış sıkıntısı olacak bu süreç temiz 10 gün uzamasıda çok mümkün :hfyeni (39):

Einmal editiert, zuletzt von sistemci ()

• Tahminine sonuna kadar katılıyorum Sistemci üstad :hfyeni (25): Pastırmalar yolda :P Hatta biraz daha umutbiçerlik yaparak diyorum ki kasımın ilk haftasının sonuna kadar soğuma yönünden kuvvetli sistem olmaz ;) Sonrasında ise İskandinav yükseğinin çıldırmasını bekliyorum bakalım arşivler beni yanıltacak mı :)

Geçenlerde Sistemci Üstad'ın mesajının altına böyle bir tahmin yapmıştım. Hala hiç bir değişiklilik yok bu tahminde. Kasımın ilk haftası boyunca "KUVVETLİ" birşey yok, sonrasında ise çılgın bir İskandinav. Unutmayın bunu :D

Einmal editiert, zuletzt von FRMHFHF ()

• Geçenlerde Sistemci Üstad'ın mesajının altına böyle bir tahmin yapmıştım. Hala hiç bir değişiklilik yok bu tahminde. Kasımın ilk haftası boyunca "KUVVETLİ" birşey yok, sonrasında ise çılgın bir İskandinav. Unutmayın bunu :D

Çıldırsın çıldırsın.

• Ne! CFS 1-4 Kasım Arası Türkiye'yi resmen şanssızlığa saymış Ege denizine kadar gelen yepyeşil kütleler orada parçalanıyo izmire bile gelemiyo {Uzunvade olduğu için inş tutmaz} !

AF-YOK

• En sonunda digramlar yokusu gorduk bir haftadir bas bas bahirdik dedik ekim sonu ve kasim basi salinim olabilir ama bizi cidiye alan yoktu siberanist kardes bu tarihlerde salinim ihtimali cok zayif goruyordu sedat hocada baslarda sistemin o tarihlerde gelecegini soyluyordu ama daha sonra oda biraz sogudu ama sedat hocanin hakini yememek lazim oda ekim geri kalanida onemli birsey olmayacagi ama kasimla guzel gunlerin gelecegi musdeliyordu.

• En sonunda digramlar yokusu gorduk bir haftadir bas bas bahirdik dedik ekim sonu ve kasim basi salinim olabilir ama bizi cidiye alan yoktu siberanist kardes bu tarihlerde salinim ihtimali cok zayif goruyordu sedat hocada baslarda sistemin o tarihlerde gelecegini soyluyordu ama daha sonra oda biraz sogudu ama sedat hocanin hakini yememek lazim oda ekim geri kalanida onemli birsey olmayacagi ama kasimla guzel gunlerin gelecegi musdeliyordu.

Normalde Ekim sonu kasım başı sistem beklentim olduğunu hep belirtmiştim fakat kişisel görüşüm ben Ekim İçerisinde güçlü bir salınım olmayacağı yönünde idi aslında benim beklentim tam polar sistemi idi 850 hpada -5lerin gireceği bir sistem beklentisi isi oysa bu seferki salınım gerçekleşirse y.b dayalı dek yağışları ile olabileceği kanaatindeyim Atmosferin üst seviyelerindeki serin hava atağı şeklinde ancak benim beklediğim bir sistem olmayacağını düşünüyorum önceki yorumlarımda yağış konusunda net bir şey denilemeyeceğinide zaman zaman dillendirdim nitekim tahmin aralığı için süre çok uzundu Atmosferde bu zamanda 1 haftalık sonraki tahminlerde her zaman sapıtma imkanımız vardır umarım bir salınım olur ancak bu hali ile beni kesmez bilginize umarım sistem derinleşirde neşemiz yerine gelir Kasımın ilk haftası sonrası ciddi bir sistem gelebilir :D

Einmal editiert, zuletzt von sistemci ()