Beklentilere Göre Vasat Ama Kar var

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yahu akşam modellerindeki fırtınayı kimse görmedi mi :D Neredesiniz ahali, forum ıssızlaşmış, yorumlarınızı alalım, sorularınızı alalım yahu :)

• Yahu akşam modellerindeki fırtınayı kimse görmedi mi :D Neredesiniz ahali, forum ıssızlaşmış, yorumlarınızı alalım, sorularınızı alalım yahu :)

Sadece herkezin içinde bir şüphe var Acaba gene ters köşe olurmu diye :31582

Einmal editiert, zuletzt von ExcuseMe ()

fena fena :D ecmwf yı beklıyoruz ;)

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• Sadece herkezin içinde bir şüphe var Acaba gene ters köşe olurmu diye :31582

Olsa ne yazar, bence son atımlık mermimiz olduğundan artık istediğimiz gibi sevinelim :D bize bütün ocak şubatta sıcak havalar tokat vurmuş, bu da vursun çok mu :D Yine de haklısınız temkinli olmalıyız ama siteyi de temkinli olcaz diye ısıızlaştırmayın yahu :) Sorun gidişatla ilgili merak ettiklerinizi, kendi yorumlarınızı yapın. Böyle sessiz bir şekilde oturmak olmaz ki :D

• Olsa ne yazar, bence son atımlık mermimiz olduğundan artık istediğimiz gibi sevinelim :D bize bütün ocak şubatta sıcak havalar tokat vurmuş, bu da vursun çok mu :D Yine de haklısınız temkinli olmalıyız ama siteyi de temkinli olcaz diye ısıızlaştırmayın yahu :) Sorun gidişatla ilgili merak ettiklerinizi, kendi yorumlarınızı yapın. Böyle sessiz bir şekilde oturmak olmaz ki :D

hay agzına saglık bu saatten sonra acısada öldürmez bari şu görüntülerin tadını cıkaralım ne yokki bu sistemde fırtınası,yagısı,-12 si,dek i hersey var masallah :D

• ee Koptu geliyore ozaman :D

hemde ne gelme :D Yarab hevesimizi kursagımızda bırakma bu sefer senin dilemenle herşey olur herşey senin kudret elinde bize bu kapanışı yapmayı nasip et. hadi hep beraber amin diyelim :)

• Güncellemeleri saydınızmı dün gece,bu sabah,bu öğlen ve akşam 4 güncellemedir iyi gidiyoruz maşallah ama biraz daha erken gelse daha iyi olcak 192 ye bı soksak şu görüntüleri :D

• Bir zamanlar 4 oğlu olan bir adam varmış çocukların çok erken karar vermemeleri ve önyargılı olmamaları için onları bu konuda eğitmek istemiş. Her birinden uzak bir yerde duran ağacın yanına gidip ona bakmalarını istemiş. Ilk oğlan kışın gitmiş, ikincisi ilkbahar, üçüncüsü yazın ve sonuncusu sonbaharda. Geri döndüklerinde hepsini bir araya çağırmış ve ne gördüklerini sormuş. Ilk oğlan ağacın çok çirkin, Yaşlı ve kupkuru olduğunu söylemiş. Ikinci oğlan hayır yeşillikle doluydu ve canlıydı demiş. Üçüncü oğlan başka fikirdeymiş. Çiçekleri vardı ve kokusuyla görüntüsüyle o kadar muhteşemdiki, daha önce hiç böyle bir şey görmedim, demiş. Sonuncusu oğlan hepsinin haksız olduğunu ve ağacın meyvelerle dolu, canlı ve hayat dolu olduğunu ifade etmiş. Yaşlı adam, oğullarının haklı olduğunu söylemiş. Çünkü hepsi farklı mevsimlerde ağacı görmeye gitmiş. Onlara bu dersle, bir ağacı veya bir insanı, kısa bir süre veya bir mevsim tanıdıktan sonra yargılayamayacaklarını anlatmaya çalışmış, ya da neye sahip olur olmadıklarını. "gerçekleri ancak sonunda, mevsimi gördükten sonra görürsünüz. Eğer kışın vazgecersen ilkbaharın nimetinden olursun, yayın güzelliğinden ve sonbaharın bütünlüğünden de" bir mevsimin acısının, diğer güzel mevsimleri parçalamasına izin vermeyin! Hayatınızı bir mevsim(bir dönem) yüzünden yargılamayın! Unutmayın ki ileride şu anki zamanı arayabilirsiniz. Ya da daha güzel günlerde yaşayabilirsiniz.

• Sistemi açıkça gösteren güncellemeler arasına dün akşam güncellemesini de eklemek gerekir :) sadece -8 felan giriyordu, sistemi yine görmüştü :) yalnız eğer işler böyle devam ederse konu başlığında bir değişim daha yapmak zorunda kalacağım, tarihi biraz ötelemek lazım. Aslında bana göre şuanki modeller 14 martı gösteriyorlar, fakat sistem ilk önce Balkanlara iniyor, sonra kaya kaya geliyor bize. Kayarak gelmesi de buluyor tabii 16 17'sini ayın. Diyagramlardan sonra büyük ihtimalle iyice bayram edeceğiz, bir de ECMWF düzelse tam olacak. Ben GFS'nin son 4 güncellemesini kendi efsane modeller arşivime depoladım bile, 2004 kopyası bu sistem şuanki görüntüsüyle. Tabii değişecektir ama değişmezse 2013'te geçirdiğimiz onca ılık günleri unutur keyfimize bakarız. Böyle fırtınayı kim bulmuş :D

• Bir zamanlar 4 oğlu olan bir adam varmış çocukların çok erken karar vermemeleri ve önyargılı olmamaları için onları bu konuda eğitmek istemiş. Her birinden uzak bir yerde duran ağacın yanına gidip ona bakmalarını istemiş. Ilk oğlan kışın gitmiş, ikincisi ilkbahar, üçüncüsü yazın ve sonuncusu sonbaharda. Geri döndüklerinde hepsini bir araya çağırmış ve ne gördüklerini sormuş. Ilk oğlan ağacın çok çirkin, Yaşlı ve kupkuru olduğunu söylemiş. Ikinci oğlan hayır yeşillikle doluydu ve canlıydı demiş. Üçüncü oğlan başka fikirdeymiş. Çiçekleri vardı ve kokusuyla görüntüsüyle o kadar muhteşemdiki, daha önce hiç böyle bir şey görmedim, demiş. Sonuncusu oğlan hepsinin haksız olduğunu ve ağacın meyvelerle dolu, canlı ve hayat dolu olduğunu ifade etmiş. Yaşlı adam, oğullarının haklı olduğunu söylemiş. Çünkü hepsi farklı mevsimlerde ağacı görmeye gitmiş. Onlara bu dersle, bir ağacı veya bir insanı, kısa bir süre veya bir mevsim tanıdıktan sonra yargılayamayacaklarını anlatmaya çalışmış, ya da neye sahip olur olmadıklarını. "gerçekleri ancak sonunda, mevsimi gördükten sonra görürsünüz. Eğer kışın vazgecersen ilkbaharın nimetinden olursun, yayın güzelliğinden ve sonbaharın bütünlüğünden de" bir mevsimin acısının, diğer güzel mevsimleri parçalamasına izin vermeyin! Hayatınızı bir mevsim(bir dönem) yüzünden yargılamayın! Unutmayın ki ileride şu anki zamanı arayabilirsiniz. Ya da daha güzel günlerde yaşayabilirsiniz.

Ben her yıl, baharı da yazı da kışı da çok mutlu geçiriyorum elhamdulillah :) Kış kötü geçti diye ağlayıp da tüm baharı ve yazı melankolik bir havada, efkarlanarak geçirmem. Her mevsim benim için hoştur ve her mevsimde başka bir hobimi gerçekleştirme imkanı bulduğum için hepsini iple çekerim. Kışın da hobim meteorolojidir. Hobimi yaparım, üzülürsem, başarılı olmadığım için üzülürüm yoksa kış çok kötü geçti diye efkarlanıp diğer mevsimleri de üzgün geçirmem söz konusu değidir :D Zaten inanın nisan ayında meteorolojiden çok uzaklaşmış olarak bulurum kendimi, nedense ilgilenmek istemez canım, mevsimsel hobi gibi birşey benimki :D

• Sistemi açıkça gösteren güncellemeler arasına dün akşam güncellemesini de eklemek gerekir :) sadece -8 felan giriyordu, sistemi yine görmüştü :) yalnız eğer işler böyle devam ederse konu başlığında bir değişim daha yapmak zorunda kalacağım, tarihi biraz ötelemek lazım. Aslında bana göre şuanki modeller 14 martı gösteriyorlar, fakat sistem ilk önce Balkanlara iniyor, sonra kaya kaya geliyor bize. Kayarak gelmesi de buluyor tabii 16 17'sini ayın. Diyagramlardan sonra büyük ihtimalle iyice bayram edeceğiz, bir de ECMWF düzelse tam olacak. Ben GFS'nin son 4 güncellemesini kendi efsane modeller arşivime depoladım bile, 2004 kopyası bu sistem şuanki görüntüsüyle. Tabii değişecektir ama değişmezse 2013'te geçirdiğimiz onca ılık günleri unutur keyfimize bakarız. Böyle fırtınayı kim bulmuş :D

Evet esasen bu ılık geçen şubattan sonra martın değişen basınç konumlarıyla beraber daha soğuk geçmesi beklenebilir...Fakat Yinede 14 e uzun bir süre varr. Bir umut işte...Artık nasipte ne varsa...sağlıcakla...