13 Mart'ta Polar Atak

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sistem modellerde de gözüktüğü gibi 15 Mart'ta geliyor.Net değil ama büyük ihtimal 15 Mart'ta gelecek.Ancak 13 Mart ihtimalide hala devam ediyor.

• Sistem modellerde de gözüktüğü gibi 15 Mart'ta geliyor.Net değil ama büyük ihtimal 15 Mart'ta gelecek.Ancak 13 Mart ihtimalide hala devam ediyor.

Evet gözüktü. Bize görünürde bir şey geldiği yok!Orta Avrupa ve özellikle Kuzey'i kardan yıkılacak!

Einmal editiert, zuletzt von yeti ()

• Umut etmek güzel bir şeydir umudunu kaybeden insan herşeyini kaybetmiştir

bu sene sert güzel kış oldu ılıman bir kış değildi istanbula neden yağmadı derseniz normaldir istanbul cok kalabalık gökdelenler ısı adası oluşturuyor kar yere yağmur düşüyor bunun çözümü yok mu derseniz tabiki var istanbulun yarısını kovcaksınız gökdelenleri imha etceksiniz ısı adası ortadan kalkar kalkmaz bakın nasıl kış oluyor istanbulda en iyi kışı alcak yer normalde konum olarak istanbuldur son 4 seneki incelememde en iyi sistemlerin istanbula geldiğini gördüm ve ısı adaların o sistemi nasıl erittiğinide gördüm tarihi incelersiniz kışların babasını istanbul yaşamıştır

1 ay önce ordu gürgentepeye 2 metre kar yağdı sistemi incelediğimde aynı sistem istanbula defalarca geliyor tek farkı yükseklik veya konum değil ısı adası yoktu inanın istanbulun şanslı konumu gürgentepede olsa kardan başımızı kaldıramayız gürgentepede

özetlersek istanbul en iyi sistemlerin katilidir.

• Evet gözüktü. Bize görünürde bir şey geldiği yok!Orta Avrupa ve özellikle Kuzey'i kardan yıkılacak!

malesef gidişat 2011 gibi gözüküyor o yıl da bu yıl gibi modeller hep 10 gün öncesinden efsane diyordu ama son anda elimizden kaçtılar o yılın bu yıldan tek farkı kış mevsim normallerin altı sıcaklıkla ve yağışla bitirdik. Bu arada yazın basınç yerleşimleri istediğimiz gibi olabilir ve yazın sıcak geçecek diyende yanılabilir. Bekleyelim görelim

• ıyı guzelde newyork,washıngton,boston,londra,paris,münih gibi kentlerde gokdelen yokmu?

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• ıyı guzelde newyork,washıngton,boston,londra,paris,münih gibi kentlerde gokdelen yokmu?

Kesinlikle . Bu sene ABD'de yoğun kar yağışı meydana gelmişti orada gökdelen yok mu ? Rusya'da yok mu ? Ben bu konuda gökdelenlerin zararının %10'dan fazla olduğunu sanmıyorum .

• Kesinlikle . Bu sene ABD'de yoğun kar yağışı meydana gelmişti orada gökdelen yok mu ? Rusya'da yok mu ? Ben bu konuda gökdelenlerin zararının %10'dan fazla olduğunu sanmıyorum .

He tamam konum olarak kuzeye yakın olmaları daha sert kış yaşamalarında buyuk bı etkendır ancak ıstanbul da pek uzak sayılmaz bu kıs suclu aranacaksa sayet bu kesınlıkle ızlanda ve azordur(Gercı garıbım onuda doğru konuma getırmeyen yıne ızlanda sıklonları) yanlıs anlasılmasın bınalasmadan yana degılım ancak ıstanbul bır metropol kentı ve metropol olmanın gereklılıklerıdır bınalasma ve gokdelenler

• Binalar gôkdelenler tamamen yalan asil eskiden soba dumanlari-kalitesiz kómúrler hem havayi isitiyor,hemde kirletiyordu.

Yakup bey su sózûnde hakli istanbuldaki sans karadenizde yada iç anadoluda olsa kardan baska bir sey górmeyiz.

• Gfs 15 mart 19 mart ve 21 marttan sonra -10 a iniyor.

• Malesef ocakda göremediğimiz modeller marta ortaya çıktı 2014 yılının sert bir kış olması dileğiyle havaforum ailesini kucaklıyorum.... 16 martdaki görüntü inş daha erkene kayar kar yağmaz demeyin nisanda yıl olarak tam hatırlamıyorum 99 2000 yılları arasında bir şeydi harika kar yağmışdı rizeye

• Sistem yavaş yavaş potaya giriyor.;)

192 nın ıcıne bı soksaydık hayırlısıyla ama bu hali girsin istemem biraz daha güçlensin gerçi mart ortası için fena değil ama :)