13 Mart'ta Polar Atak

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Aksam modellerinde sistem çok kisa görûnûyor,18 martta yine sistem görûnûyor çok uzun vadede olsa..

• Arkadaşlar tahminim yaklaşık 2 haftadır aynı. Baharın geleceğini söylemiştim maalesef yanılmadım. Artık mart ayına girdik. Martın sonuna kadar kış bitmez elbette fakat modelleri detaylı bilen ve inceleyen birisinin çekirdik soğuklarının kendi bölgelerine çekildiğini görür. Ben özet ile baharın gelişini duyurmuştum. 13 mart polar koridor için detaylı tahmin olamaz. Ve koridor kapanacak. Teldeyim gerekli açıklamaya gece yaparım. Beni zaten bilen biliyor. Şimdi çıkıp ılıkçı diyenler olacaktır :) :)

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• Semih abi 18 'e birşeyler göstermiş bize gelirmi birşeyler ?

bide senin fikrini alayım ?

Okadarını kimse bilemez.13'ü gelsin soğumayla yeter bize.Yağış ortalama 50 kg olcak gibi.Daha ne olsun.Sistem yağış yönünden çok kuvvetli soğuğuda yakalarsak bomba olur.

• Okadarını kimse bilemez.13'ü gelsin soğumayla yeter bize.Yağış ortalama 50 kg olcak gibi.Daha ne olsun.Sistem yağış yönünden çok kuvvetli soğuğuda yakalarsak bomba olur.

şimdi ben bu konulardan anlamıyorum ama yeterli soğuk olursa 50kg yağış da kaç cm kar tutar

MARMARA BÖLGESİ İSTANBUL

• Şu saatten sonra yapılacak olan her tahminin yanılma payının ocak şubat aylarından daha fazla olduğunu hatırlatmakla birlikte beklenen polar atak tahmin edilenden daha güçlü yada bir afrika atağı olarak karşımıza çıkabilir. :/-2 Umudu yitirmeden ve martı bitirmeden kışı bitirmeyin derim. Bu kış malesef hiç keyif vermedi inşallah sonu güzel olur.

ANA RAHMİNDEN GELDİK PAZARA, BİR KEFEN ALDIK DÖNDÜK MEZARA.

YUNUS EMRE

• O gördüğün ecmwf akşam güncellemesi. güncelleme devam ediyor 20 dk.sonra bitiyor. bu arada 50 kg kar 50 cm yapar tahmini olarak.(karın yoğunluğuna göre değişir) yanlışım varsa düzeltin.

YUNUS EMRE

• DMİ yağmurlu göstersede DOĞU KARADENİZE KAR bekliyorum.Hava şu an açık sabaha kadar soğuyup sabah yağış başlarsa kara çevirebilir...

• Ecmwf'de umutlar devam ediyor..Basınç sistem zamanı 1000 lerde olacak.Buda çok güzel.Yağışta bol.Bu saatten sonra bol bol dua.Hayırlısıysa gelsin..

• Ecmwf'de umutlar devam ediyor..Basınç sistem zamanı 1000 lerde olacak.Buda çok güzel.Yağışta bol.Bu saatten sonra bol bol dua.Hayırlısıysa gelsin..

İnşallah. Resmen kış hasreti çektim koca kış.

YUNUS EMRE