13 Mart'ta Polar Atak

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 5 mart gecesi doğu karadenize -10 lar giriyor yağışda iyi özellikle yakın köylerle ulaşım kısa sürelide olsa kesilecek gibi

• Modeller -8leri, -10 lari koymasiona ragmen karadenize neden hala bûtûn tahmin siteleri yùksek sicaklik veriyor 6-8 derece arasi hepsi ?

• Polar atağın şuana göre gelme olasılığı çok yüksek...
    Bu arada Polar atağın beklendiği gibi gelmesi halinde uzun vadede tekrar bir sistem daha alabiliriz.

• Hani ocağın ortasında Gôrlandın kuzeyine yerleşen devasa yb bütün soğukları abd ye yolladı tahki bugüne kadar hala da devam ediyor bu süreç 10 mart a kadar devam edecek gibi sonrası artık döngü kırılıyor ve yb İskandinawya Ya yerleşecek ve azor ızlanda içlerine dalıyor orda bir duvar görevi görüyor ve soğukları doğu avrupaya yolluyor sabah sedat abi nin verdiği endeksler bu durumlarda etkisiz kalıyor dostlar belki size artık bu tarz düşünceler oluşuyor martta birşey olmaz ama gerçekten o Yb yukarda olduğu sürece ve o soğuklar bize sıra dışı bir mart ayı yaşatabilir ve bu atmosfer ne yapacağı beli olmaz . Hatta o soğuklar orta doğuya da inebilir belki size saçma gelecek ama buda ihtimal dahilindedir inanılmaz şeyler olabilir bekleyelim görelim ALLAH HERŞEYE KADIRDIR.

• Polar atağın şuana göre gelme olasılığı çok yüksek...
    Bu arada Polar atağın beklendiği gibi gelmesi halinde uzun vadede tekrar bir sistem daha alabiliriz.

zaten bir başlarsa diğerlerini de tetikleyecek zaten ama olmadı bakalım bu sefer ümidimiz fazla

• Rizede 1. sürgün çay mayısda başlar geçmiş yıllarda olan hadise şu şekilde mayısda rizede kar yağıyor insanlar çay fidanlarının üzerinden karları temizledikden sonra topluyor ... martda kar yağmaz anlamına gelmez nisanda rizede güzel kar yağdığını bilirim üstelik kup kuru

• Herkes bahar geliyor diyor ama mart bu iki yüzlü baharı gösterip kışı yaşatabilir ama yukardaki inanılmaz soğuklar ve YB durduğu sürece umudumuz olacak. tekrar ediyorum bu mart ayı inanılmaz geçebilir

• Herkes bahar geliyor diyor ama mart bu iki yüzlü baharı gösterip kışı yaşatabilir ama yukardaki inanılmaz soğuklar ve YB durduğu sürece umudumuz olacak. tekrar ediyorum bu mart ayı inanılmaz geçebilir

o soğuklar bir gelmeye başlasa çok iyi olacak mart sıradışı geçecek ama bakalım yb konumu çok önemli

• o soğuklar bir gelmeye başlasa çok iyi olacak mart sıradışı geçecek ama bakalım yb konumu çok önemli

yb konumu iskandinawya olacak gibi buda bize soğuklarin ineceği müjdeliyor tabi en iyisi allah bilir ama şu görüntüler kışın ortasında bile oluşmadı bakalım azor dikine dursa artık ben düşünemiyorum.

• Diyagramlardaki hareketlilik büyük ölçüde devam ediyor h. içi model güncellemelerini çok merak ediyorum net verileri çarşambadan itibaren almaya başlarız..

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• Avrupa'ya dalacak güçlü soğuklar ya batı orta avrupayı yada doğu ve güneydoğu avrupayı vuracak yani bizi.Haftaiçi netleşmeye başlayacak.3-5 güne sistemin kaderi belli olacak.Ya soğuk ve kar gelecek yada batıyı vuracak ılık tarafta kalacağız.Şanslar hala % 50 % 50.Takibe devam..

• Avrupa'ya dalacak güçlü soğuklar ya batı orta avrupayı yada doğu ve güneydoğu avrupayı vuracak yani bizi.Haftaiçi netleşmeye başlayacak.3-5 güne sistemin kaderi belli olacak.Ya soğuk ve kar gelecek yada batıyı vuracak ılık tarafta kalacağız.Şanslar hala % 50 % 50.Takibe devam..

Batı bakacak doğu coşacak yağış öyle diyor hıyar batıda yağış az doğuda fazla. :(

• Semih hocam sistemin doğu ve güneydoğu avrupayi daha şanslı görüyorlar yani 5 güncelenme doğu avrupa 1 günceleneme batı avrupa yanlışmıyım öğlen yine doğu avrupaya verebilir.