Mart Kapıdan Baktırır Kazma Kürek Yaktırır. (M.K.B.K.K.Y.)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 3 mart sisteminin balı, gidiyor Karadeniz'e galiba :D Ben dedim dostlar ya Balkanlar, ya Karadeniz, Marmara etkilense de balını yiyemez bence bu sistemin :)

• 3 mart sisteminin balı, gidiyor Karadeniz'e galiba :D Ben dedim dostlar ya Balkanlar, ya Karadeniz, Marmara etkilense de balını yiyemez bence bu sistemin :)

k.deniz e hayırlı olsun diyelim ozaman :)

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• Bize (marmara) lazım olan yeterli soğuma deklede işi götürme ihtimalimiz var ;)

• Doğu karadeniz için güzel bir görüntü var Ecmwf''de.Tipi şeklinde kar gözüküyor.Bakalım Marmara'ya ekmek çıkaacak mı?

hocam seninde inançlı biri olduğunu bildiğim için söylüyorum, bu kış sistemlerin türkiyeye gelememesinin sebebi yüce rabbimin taktiri, marmaraya özelliklede istanbula kar ve soğuk haram!! gözüken ve gözükecek olan bütün sistemler ya kafkaslara kayıyor yada gücünü yitirmiş olarak geliyor.Hiç bir sene olmadığı kadar güzel diyagramlar ve modeller 1 günde sihirli bir el değmiş gibi ters yüz oluyor, ve bu durum bu kış en az 3-4 kez tekrarladı!! Yani artık şundan eminimki ALLAH bu sene türkiyeyi soğuklardan koruyor.

• dün akşamki modellerden sonra da efsane geliyor diyordunuz ne oldu şimdi modeller terse dönünce hemen bizde mi dönelim dediniz.arkadaş güncelleme tam bitmeden kış bitti diyor veya sistem gelmeyecek diyor sence bu akılcı bir şey mi

/quote]

kardeşim aç bütün yazdıklarımı oku, ben ne zaman efsaneden bahsetmişim, lütfen yorum yaparken başkalarına iftira atmamaya özen gösterin. Ben hiç bir zaman efsaneci olmadım.

• Arttan itibaren kar ihtimali %90 olmuştur.

hocam seninde inançlı biri olduğunu bildiğim için söylüyorum, bu kış sistemlerin türkiyeye gelememesinin sebebi yüce rabbimin taktiri, marmaraya özelliklede istanbula kar ve soğuk haram!! gözüken ve gözükecek olan bütün sistemler ya kafkaslara kayıyor yada gücünü yitirmiş olarak geliyor.Hiç bir sene olmadığı kadar güzel diyagramlar ve modeller 1 günde sihirli bir el değmiş gibi ters yüz oluyor, ve bu durum bu kış en az 3-4 kez tekrarladı!! Yani artık şundan eminimki ALLAH bu sene türkiyeyi soğuklardan koruyor.

Orası Allah(c.c)bileceği bir iş.Bize ancak yorumlamak düşer.Ancak dediğin gibi olsaydı 20 Aralık ve 8 Ocak şistemide gelmezdi.3-4 marttan itibaren kar ihtimali %90 olmuştur.

Einmal editiert, zuletzt von Hava_Forum ()

• Arttan itibaren kar ihtimali %90 olmuştur.

Orası Allah(c.c)bileceği bir iş.Bize ancak yorumlamak düşer.Ancak dediğin gibi olsaydı 20 Aralık ve 8 Ocak şistemide gelmezdi.3-4 marttan itibaren kar ihtimali %90 olmuştur.

ondada sen haklısın ama hayatımda ilk defa bu kadar ılık geçen bir ocak -şubat yaşıyorum , rusyada ve amerikada,çinde,japonyada,avrupada tarih yazılırken ülkemizdeki bu durumu başka türlü izah edemiyorum.

• ondada sen haklısın ama hayatımda ilk defa bu kadar ılık geçen bir ocak -şubat yaşıyorum , rusyada ve amerikada,çinde,japonyada,avrupada tarih yazılırken ülkemizdeki bu durumu başka türlü izah edemiyorum.

evet Allah ın takdiri kesinlikle şimdi bilimle islamı bağdaştramayanlar ne alakası var bırakın hurafeleri vs.diyecekler.Ekstrem değerleri ve yağışları herzaman afet olarak nitelemiştir bilim.Ve Allah bu afetten bizi koruyor.

• ondada sen haklısın ama hayatımda ilk defa bu kadar ılık geçen bir ocak -şubat yaşıyorum , rusyada ve amerikada,çinde,japonyada,avrupada tarih yazılırken ülkemizdeki bu durumu başka türlü izah edemiyorum.

Öncelikle şunu bilin.Sizin Sibirya diye bildiğiniz yer Moskova civarı.Ancak öyle değil.Gerçek Sibirya Japonya taraflarında ve orada herzaman yüksek basınç vardır ve herzaman soğuktur.Buna Çin'de dahil.Amerika geçen kış 1800 lü yıllardan beri en sıcak kışını yaşadı bu senede doğal olarak sert kış geçirdi denge meselesi.Bizde geçen sene sert diyebileceğimiz bir kış geçirdik.Bu senede yine döngü 2013 kışına imzasını attı.Seneye kısmetse..

• hocam seninde inançlı biri olduğunu bildiğim için söylüyorum, bu kış sistemlerin türkiyeye gelememesinin sebebi yüce rabbimin taktiri, marmaraya özelliklede istanbula kar ve soğuk haram!! gözüken ve gözükecek olan bütün sistemler ya kafkaslara kayıyor yada gücünü yitirmiş olarak geliyor.Hiç bir sene olmadığı kadar güzel diyagramlar ve modeller 1 günde sihirli bir el değmiş gibi ters yüz oluyor, ve bu durum bu kış en az 3-4 kez tekrarladı!! Yani artık şundan eminimki ALLAH bu sene türkiyeyi soğuklardan koruyor.

marmaraya kar ve soğuk haramsa biz direk günaha batmışız o zaman ülkeye gelen sistemlerin hepsini en güzel hep marmara yaşadı :hfyeni (30):

• Tepemizde 500 hpada -45 -50 ler ile 850 hpada -30 lar var.Ocak ve Şubatta bile olmadı bunlar.Azor güzel bir konum olsa felaket diyebileceğimiz bir sistem inicek ama yok işte azor dikleşemiyor.Mart ayı belli olmaz diyip takibe devam edicez.Bize bu şekilde inse inse havada karlık iner.

• Oglen guncellemesi istanbuluda etkisinde gosteriyor insallah bozulmaz 1-2 gundur istikrarli bi sekilde sistem geliyorum diyor insallah istanbuluda vuracak 7 ocaktata doguya kaydi deniyordu son 1-2 gunde bile simdiden istanbul etkileicek demek sacma bekleyelim ve gorelim -10 girse tadinmaz yenmez bu saatten sonra

• Allah'ın izni ile bir kar yağdırmayı başaramadınız:)))

O izin vermeden dal dahi kıpırdamaz sen hala dalga geçme peşindesin. bana isterseniz geri kafalı,isterseniz yobaz diyin(Allah diyene yapılan yakıstırmalar) O müsaade etmediği müddetçe ne kar yağacak,nede herhangi başka bir olay olacak çünkü herşey O nun kudret elinde..(konu dısı olsada yazma gereği duydum)mart a gelince dün bu sistemin marmara ya patlayacagını tahmın edıyordum ancak bugun ıtıbarıyle sistem k.deniz sistemi oldugunu göstermiştir yinede herşey net değil ist.da güzel bir kar görebiliriz martta.

Einmal editiert, zuletzt von kışlık ()

• Tepemizde 500 hpada -45 -50 ler ile 850 hpada -30 lar var.Ocak ve Şubatta bile olmadı bunlar.Azor güzel bir konum olsa felaket diyebileceğimiz bir sistem inicek ama yok işte azor dikleşemiyor.Mart ayı belli olmaz diyip takibe devam edicez.Bize bu şekilde inse inse havada karlık iner.

hocam 1 Mat gcesi wetter kar vermiş aslında sadece havada ama bunada hasretiz siz Samsun' da bu gerçekleşebilir mi ?