Mart Kapıdan Baktırır Kazma Kürek Yaktırır. (M.K.B.K.K.Y.)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ben kimseyi üzmek istemiyorum fakat İstanbul için efsane gelmeyecek. Basınç dağılımları ve oluşturduğum senaryo biçimlerini bilgisayarda analiz ettim. Modeller arası bağıntıları paralellik içerisinde bir birleriyle karıştırdım ama olmuyor. Yeterli y.b alanı ve yağış oluşturacak a.b alanı gelişemiyor. Enlem olarak'ta aşağıda kaldığımızdan soğumalardan etkilenemiyoruz. Arkadaşlar İnşallah yanılırım. Hepiniz bana yalancı deyin fakat kış benim için maalesef son'a yaklaştı. Ama yanılmak istiyorum. Kurulan bağıntılarımın yanlış olmasını istiyorum.

Bu sadece benim tahminim. Ve hazırladığım senaryo-basınç-rüzgar- Kuzey ve güney bölgelerde ki hava- YB-AB ilişkisi ve siklonlar ile izobar değişimlerine göre yorumladım. Herkese iyi geceler.

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• Ben kimseyi üzmek istemiyorum fakat İstanbul için efsane gelmeyecek. Basınç dağılımları ve oluşturduğum senaryo biçimlerini bilgisayarda analiz ettim. Modeller arası bağıntıları paralellik içerisinde bir birleriyle karıştırdım ama olmuyor. Yeterli y.b alanı ve yağış oluşturacak a.b alanı gelişemiyor. Enlem olarak'ta aşağıda kaldığımızdan soğumalardan etkilenemiyoruz. Arkadaşlar İnşallah yanılırım. Hepiniz bana yalancı deyin fakat kış benim için maalesef son'a yaklaştı. Ama yanılmak istiyorum. Kurulan bağıntılarımın yanlış olmasını istiyorum.

Bu sadece benim tahminim. Ve hazırladığım senaryo-basınç-rüzgar- Kuzey ve güney bölgelerde ki hava- YB-AB ilişkisi ve siklonlar ile izobar değişimlerine göre yorumladım. Herkese iyi geceler.

evet haklısın modeller yine karamsar görünyo gece güncellemelerinde bende ümidimi yitirdim artık.. başka kışlara inşallah

inşallah yanılırsın. Benim de korkum gelmeyecek diye ama inşallah gelir ne diyelim.Bu kış kafayı yedik geldi-gelmedi-geldi-gelmedi-gelecek-gelmeyecek ... :/-2

• Bu önce ki yazdığım tahminimi isterseniz saklayın. Herkes Efsane için gelecek diyor ben gelmeyecek diyorum ya hani. İleride küçük düşmek isterim :) Yeter ki kar gelsin yahu. Meteoroloji okuyorum kafayı yiycem bu site yüzünden. yeter :)))))))))))))

• Mart başlıkta dediği gibi harbiden kapıdan baktırıyor bakalım kazma kürek yaktıracak mı orası önemli bizim için en azından bir ümit var

• Genel Kültür Bilgisi: Şubat ayı ibranice kökenli kabalat takvimine kayıtlı bir aydır. Yani yahudi ayıdır. Peki mart Ayı'nın ismi nerden geliyor hadi bilin bakalım? Doğru cevabı verene hesabımdan 150 hf puanı aktaracam.

• Genel Kültür Bilgisi: Şubat ayı ibranice kökenli kabalat takvimine kayıtlı bir aydır. Yani yahudi ayıdır. Peki mart Ayı'nın ismi nerden geliyor hadi bilin bakalım? Doğru cevabı verene hesabımdan 150 hf puanı aktaracam.

martius diye bir adam vardı. Romalıların savaş tanrısı sanırım. Sonra mars ile bağıntıları oluyor. 1800'lerde papa bir yapı düzenliyor karışık ya unutmuşum :) martius ama biliyorum.romadan geliyordu

• Vitom puanını aktarıyorum fakat vikipedi'den araştırmak yoktu kuralımızda belirtmeyi unutmuşum :) Şaka şaka araştırmak güzeldir tebrik ediyorum.

• Sabah verileri ile 3 mart civarı Adriyatik taraflarında alçak basınç oluşumu benim açımdan çok yüksek ihtimal dahiline girmiştir. Bu sistem Balkanlara patlar, demedi demeyin.
    O alçak basınç ya Girit taraflarında ya da Adriyatik taraflarında oluşacak bana göre. Veriler Adriyatik tarafında oluşmasını daha uygun bulmuş. Bekleyip göreceğiz ama şu haliyle İtalya ve Balkanlar'ın sistemi olur bu sistem.

• Mart sisteminde azor olaya hakimken modeller tekrardan azoru pasifleştirmiş araya İzlanda alçağı dalmış.Yani bende anlamadım gfs ayın 2 si gibi bir anda neden sistem gösterdi diye.Endeksler 4-5 Mart civarı öngörüyorlardı.