Efsane 26 Şubat'ta Geliyor !

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ben 21 ve 22 Akşam modellerini acayip merak ediyorum. Dananın kuyruğu orada kopacak ve ben zaten açıklamayı yapacağım

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• Arkadaşlar bir daha lütfen yorumlarınızda sadece meteorolojik eleştiri yapın başka kişilere öz eleştiri yapmayın aksi taktirde kullanıcı hesabınız yasaklanmaya ve sizde uzaklaştırmaya kadar gidecek bir sürecin içinde kendinizi bulabilirsiniz.

Bunun dışında sistemin gidişatına gelirsek zaten bugüne kadar söylenen tüm tahminler adı üstünde tahmindi ancak bu gece itibariyle başlayan ve ayın 24'üne kadar olan süreçte modelleri takip etmek bize kesinlik verebilecek bazı görünümleri gösterecek çünkü modeller bugün itibariyle beklenen tarihlerle son 192 saat sürecine girmişti ve bu gece itibariyle son 180 saatin içine kadar girecek.
    Demem o ki; asıl şimdi net tahminler başlıyor ve lütfen değişimi göz önünde bulundurarak tahmin yapalım ve kimseyi bize söz ettirecek seviyeye indirtmeyelim.

Moderatör Umut Can Oğuz.

• İTÜ 25 Şubat Pazartesi İstanbul'u 15 derece diyor.

dogru dıyo ısınma var bu modellerdede acıkca goruluyo efsane kıslarda zaten gunduz 15 ken o gunun gecesınde -10 lara ınmıs kı ıtu nun gorunen son tahmını 25 subat bız ıse 27 sınden ıtıbaren bıseyer beklıyoruz olursa ;)

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• Bu sistemden bir süre sonra 27 gecesi olduğunu belirttiğimde bana saçmalama diyenler vardı. Çok daha erken gelecek tarzından :) Şimdi neredeler acaba :) 27 Şubat gecesi işte ne olursa olacak. Karayel-Azor- Kuvvetli yüksek basınç ve akdeniz alçak basıncı ile gelecek yağış lazım dostlarım :)

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• Bu sistemden bir süre sonra 27 gecesi olduğunu belirttiğimde bana saçmalama diyenler vardı. Çok daha erken gelecek tarzından :) Şimdi neredeler acaba :) 27 Şubat gecesi işte ne olursa olacak. Karayel-Azor- Kuvvetli yüksek basınç ve akdeniz alçak basıncı ile gelecek yağış lazım dostlarım :)

o gune kadar anlaşma yapsalar barı haberleşseler efsane anlaşması :)

• Modellerı sallayın cuma ya kadar hızaya gırecekler dıyagramlar onu gosterıyo 27 sınden ıtıbaren baslıyoruz ınsallah bekleyecegız ne sabırsızsnz ya yuzdk yuzdk kuyruguna geldk ay sonu mart bası hafızalarımıza kazınacak

• Modellerı sallayın cuma ya kadar hızaya gırecekler dıyagramlar onu gosterıyo 27 sınden ıtıbaren baslıyoruz ınsallah bekleyecegız ne sabırsızsnz ya yuzdk yuzdk kuyruguna geldk ay sonu mart bası hafızalarımıza kazınacak

geldik ama en yavaş ve zor geçen günlerde kar sevdası yüzünden aşırı yavaş :hfyeni (18):

MARMARA BÖLGESİ İSTANBUL

• Bu gün dikkatimi bişrey çekti.
    Geçen sene Mart ayının ortalarında Sürü şeklinde Güneye doğru hareket eden Kuşlar.
    Bugün bir baktım yine toplanmışar ve güneye doğru uçuyorlardı. Sanırsam diyolarki 2013ü bitirin 2014'e geçin hayvanlar anladı daha kar yağmayacağından İnsanlar anlayamadı hahahah:)

• Bir kere efsane sözûnù bir kenara birakalim... Sisteme gelirsek 27 Subat itibariyle soguma olacagi kesin lakin siddeti belli degil. Son gúnlerde yaptigimiz bütún tahminlerde açikça görúlûyorki kiyilar havada kar górûrse bana göre sanslidir. Bu sene su ana kadar gúnde 4 defa birbirinden çok farkli senaryolarin hepsi bizim için húsranla sonuçlandi yine öyle olacak gibi ama Allah bûyûktûr her sey bu hafta sonu %90 netlesir.

• Bu gün dikkatimi bişrey çekti.
    Geçen sene Mart ayının ortalarında Sürü şeklinde Güneye doğru hareket eden Kuşlar.
    Bugün bir baktım yine toplanmışar ve güneye doğru uçuyorlardı. Sanırsam diyolarki 2013ü bitirin 2014'e geçin hayvanlar anladı daha kar yağmayacağından İnsanlar anlayamadı hahahah:)

kuşları bende gördüm ama bu pek bşy ifade etmez çünkü 2-3 sene önceydi galiba kuşları 5 gün önce görmüştüm ama o 5 günün ardından kar yağmıştı :)

MARMARA BÖLGESİ İSTANBUL

Einmal editiert, zuletzt von furkan217 ()

• 2011 de Mart'ta yağdı istanbulda kar ama cok iyi değildidide sadece bi akşam cok eğlendik 5 dakika da bembeyaz yaptı ve baya doldurdu güzel oynamıstık belki yine Mart'ta yağar bellimi olur?