Efsane 26 Şubat'ta Geliyor !

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ben herşeyin farkındayım sen rahat ol sen ve enin gibiler kötü manada söylemiyorum hipnotize olmuş gibi bir kaç güzel söze tav oluyorsunuz. işi matemetiksel hesaplara veriler eşliğinde dökecek olursak neyin ne olduğu ortaya çıkar bu sistemin bugünden geçtim bir hafta önce gelme ihtimaline kadar tabi efsanevi bir boyutta kimse doğru düzgün cevap veremez. kimse yanlış anlamasın cam kenarındayım arada bir atan kar tanesi görmeye çalışıyorum o derece kar hastasıyım. en azından çıksınlar söylesinler diretmesinler gördükleri %45 ihtimal ortadan kalkalı 3 gün oluyor. ayın 26 sı olur mart 2-4 kimse merak etmesin hee umut kaybetmemek güzel söz konusu kar yağışı ise mart sonuna kadar bekleyin ama bırakın efsane işlerini be kardeşim yarattığınız hayal kırıklığı daha büyük oluyor.

biz bi sistem bekliyoruz ister efsane bi sistem olsun ister 10 cm.lik bi sistem olsun sistemin geleceği kesin(ufak tefek pürüzler var tabiki) şiddeti hesaplanmaya çalısılıyor 20 sinden itibarende detayları konusacagız İnşallah ama ben hep söylüyorum ister 1 metre karyagsın ister 10 cm. gelecek olan sistem benim için efsane niteliği taşıyacakdır..

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• Şubatın 27' gecesinden itibaren inanılmaz bir soğuk hava dalgası gözüküyor. Efsanenin bahsettiği bu olsa gerek. GFS ve ECMWF dikkatli incelediğimizde basınç dağılımlarını ve izlanda alçak basınç etkisini görebiliyoruz. Azorun da Doğuya yöneldiği gözüküyor. Cfs ise o gün için 1 mart ile bağıntılı olarak Yaklaşık Karadenizin Ukrayna kıyılarına 20 derecelik veriler koymuş. Rüzgar yönü de jetstream dediğimiz rüzgar ile Karayel yönüne dönerse o -20'lerin üstümüze gelme olasılığı %90. Ciddi bir soğuma göstermiş. Diyagramlara baktığımızda dalgalanmalı istikrarını sürdürüyor. Fakat ibre bize dönük. Dikkat ederseniz yükseliş ve alçalış göze çarpıyor. Fakat 26'sından sonra düşüş kesinleşiyor. Metostar zaten değerlerini koruyor ve 27 Şubat ve sonrasını destekliyor. Weather çok fazla soğuk göstermezdi İstanbul için fakat -5lere geriletmiş değerleri Mavi ikon dikkatimi çekti. Ardından yağış hiç sıkıntı olmayacak. 27'sinden itibaren yağışta geliyor.

Şuan Kırım'ın üzerine bir sistem inmesi lazım. Azorun tam gücüyle beraber Kuzey-Doğuya yükselip Kırım üzerinde ki havanın Karayel ile ülkemize giriş yapmasını sağlaması ve Sea effect dediğimiz deniz etkisi olayının da %50'lerde gerçekleşme etkisinin olduğunu ele alırsak. Efsane sistem 27 Şubat Gecesi başlayabilir. Daha erken günlerde Karla karışık yağmur ihtimalleri yüksek.

EFSANE değilde Sibiryanın en sıcakları geliyor.

Resimlerle gösterseniz şu yazdıklarınızı. :)

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• GFS diyagramında karışık bir seyir var ama 20 şubattan ısınma başlıyor 1 hafta yine ılık sonra 27 şubattan itibaren işler karışıyor...

Einmal editiert, zuletzt von Gréy ()

• 25-26-27 Basınç dağılımlarında ki ayrıntıyı gören var mı ? efsane selam vermiş :hfyeni (18):

Bu kıştan umutsuz kim ise kim olduğu önemli değil, güler geçerim.
    -SİSTEMCİ

Sibiryasız kışa kış demem azor balsa Sibirya duble kaymaktır.
    -SİSTEMCİ

*FOREVER SİSTEMCİ*

• 25-26-27 Basınç dağılımlarında ki ayrıntıyı gören var mı ? efsane selam vermiş :hfyeni (18):

marmara uzerınde -10 luk mavıyı goremeyen sıstem patlatıyo kış bıtırıyo :hfyeni (18): guzel seyler olacak cok değil 3 4 gune modellerde ıstedıgımız kıvama gelecek 3 gunluk bı ısınmanın ardından bı kac saatte sıcaklıklar kar sevıyesıne gerıleyecek ;)

• marmara uzerınde -10 luk mavıyı goremeyen sıstem patlatıyo kış bıtırıyo :hfyeni (18): guzel seyler olacak cok değil 3 4 gune modellerde ıstedıgımız kıvama gelecek 3 gunluk bı ısınmanın ardından bı kac saatte sıcaklıklar kar sevıyesıne gerıleyecek ;)

sanki 3 günden daha fazla gün ısınma olacakmış gibi..

• sanki 3 günden daha fazla gün ısınma olacakmış gibi..

uzun vade tabi benim bahsettiğim ısınma suan modellerdede gordugumuz 20 sınden ıtıbaren olan ısınma en fazla 5 gun surer ustad ın dediği olursa eğer yani sistem de gecıkme olursa 28 i gibi gelırse bıraz daha uzun surebılır

• uzun vade tabi benim bahsettiğim ısınma suan modellerdede gordugumuz 20 sınden ıtıbaren olan ısınma en fazla 5 gun surer ustad ın dediği olursa eğer yani sistem de gecıkme olursa 28 i gibi gelırse bıraz daha uzun surebılır

yukarıda gfs diyagramına bakarsak gerçekten 3 gün ısınıyor sonra kısa bir soğuma ardın 3-4 gün daha ısınma görünüyor keşke o ısıma olmasada 3 günlük ılık yeterdi bize zaten ılıklıktsn bıktık :hfyeni (16):

• yukarıda gfs diyagramına bakarsak gerçekten 3 gün ısınıyor sonra kısa bir soğuma ardın 3-4 gün daha ısınma görünüyor keşke o ısıma olmasada 3 günlük ılık yeterdi bize zaten ılıklıktsn bıktık :hfyeni (16):

işte o kısa soğuğun ardındaki ısınmayı almayadabılırz

• Bakıyorumda meydanı 5 dakika boş bıraktık yine sallamışlar arkamızdan.Ne efsanesiymiş,kar yokmuş şuymuş buymuş.İnsanların duygularıyla oynuyomuşuz vs.Duygularınızla oynasam 22 sinde kar fırtınası var derdim.Şimdi havaturkada benim verdiğim tarihlere geldi.Bu sistemdeki tek hatam oda net değil tarihi tutturamama olur.26 değilde 27 sinde giriş yapar.Geliyo diyosak rahat olun.Beni suçlayanlarada kızmıyorum.Kar gelmediği için karsızlık sendromuna girdiler.

• Bakıyorumda meydanı 5 dakika boş bıraktık yine sallamışlar arkamızdan.Ne efsanesiymiş,kar yokmuş şuymuş buymuş.İnsanların duygularıyla oynuyomuşuz vs.Duygularınızla oynasam 22 sinde kar fırtınası var derdim.Şimdi havaturkada benim verdiğim tarihlere geldi.Bu sistemdeki tek hatam oda net değil tarihi tutturamama olur.26 değilde 27 sinde giriş yapar.Geliyo diyosak rahat olun.Beni suçlayanlarada kızmıyorum.Kar gelmediği için karsızlık sendromuna girdiler.

usta böyleleri için bir laf var ama burda söylenmez boşver kervanını yurut sen bizde peşindeyiz ibre bize dönüyor yavas yavas sıkıntı yok ;)

eğer ki semih efendi geçtim 26-27 yi 28 inde efsanedende geçtim istanbul sahiline 5 cm cik kar yağsın ben burada anırırım senden bunu istemem yan çizersin sadece çıkıp bu kadar insandan bir özür dilersin olur biter hadi eyvallah şakşakçılığın luzumu yok