Efsane 26 Şubat'ta Geliyor !

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• şubat sonu herkese tokat atacak inşallah,kar gelecek !

madem modellere bakarak gelicek dediniz şimdide modellere bakarak gelmiycek diyebilirsiniz artık burda jaydi geliyo yok geliyooo aman efsane çat bilmemne olmadı bende kar severim ama olmuyoru işte boşu boşuna heycan yapmanın alemi yok

• Ya yok bişey geliceği yok 20 gün önceden tahminin tuttuğu nerde görülmüştür

Hava durumundan anlamadığını bu kadar belli etme be kardeşim.Ben sana en basitinden Efsane Semih'in veya Arif Tarif'in neden üstad lakabını kazandıklarını anlatiyim sen dersini al.Bak güzel abim veya kardeşim yaşını bilmiyorum hitapta problem olursa affola.Konuya gelirsek onların farkı modelleri değişik yöntemler ile kullanmaları.Onlar için en ufak ayrıntı bile çok şeyler doğurabilir. Onlar 5 günden önce modelleri pek dikkate almazlar.Almazlar derken senin kullandığın gibi kullanmazlar.Genelde onlar basınç yerleşimlerine,arşivlere ve daha bir çok veriyi birleştirerek bakarlar ve tahmin yürütürler yani senin anlayacağın bu iş sandığın kadar kolay değil bu kadar kolay olsaydı emin ol bu sitedeki üyelerin %95'i met. müh. diploması alırdı. :) O yüzden bu işlerde üstadları dinle başkalarının kafasını bulandırma güzel kardeşim,güzel abim :)

• Hava durumundan anlamadığını bu kadar belli etme be kardeşim.Ben sana en basitinden Efsane Semih'in veya Arif Tarif'in neden üstad lakabını kazandıklarını anlatiyim sen dersini al.Bak güzel abim veya kardeşim yaşını bilmiyorum hitapta problem olursa affola.Konuya gelirsek onların farkı modelleri değişik yöntemler ile kullanmaları.Onlar için en ufak ayrıntı bile çok şeyler doğurabilir. Onlar 5 günden önce modelleri pek dikkate almazlar.Almazlar derken senin kullandığın gibi kullanmazlar.Genelde onlar basınç yerleşimlerine,arşivlere ve daha bir çok veriyi birleştirerek bakarlar ve tahmin yürütürler yani senin anlayacağın bu iş sandığın kadar kolay değil bu kadar kolay olsaydı emin ol bu sitedeki üyelerin %95'i met. müh. diploması alırdı. :) O yüzden bu işlerde üstadları dinle başkalarının kafasını bulandırma güzel kardeşim,güzel abim :)

Ahmet reis işte arkadaş. :D

Ben kış olur diyorum ama büyük bir sistem beklentim yok yağmur arkası kısa süren kar yağışı olur bence bundan EFSANE olmaz. artık ben yağışa bakarım olağanüstü nemli bir bahar geçiririz inşallah. :) 2013-2014 sezonuna bakmak lazım artık el-nino gidiyor bu mart ya da haziranda çok mutluyum. :D

• Yaa sadece modellere bakarak sistem gelmeyeceğini yada geleceğini zannedenler nekadar komık guluyorum sadece onların dunyasın ao ya nao ya dıyagramlara arsıvlere basınc yerlesımlerını vs. yer yok varsa yoksa model modelcıler sızı :)

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• Bu sene bence kış bitti bitmedi ama en fazla KKY alırız 1 cm ya da kar alırız 4-5 cm başka bir şey yok bu sene kısmetimiz seneye kaldı:)

• Ama şöylede olabilir dediğim gibi en büyük görülen sistem 5-6 mart sistemi o gün bi 10-12 cm kar alsak yeter ancak bu kar yerde kalmaz:)

• Zaten ben burda bişey farkettim hep çift haneli yıllardaki kışlar iyi geçiyor.2011 de kötüydü böyle 2009 berbattı hele 2005 aşırı berbattı:D

• Havaturkada arif tarif ,umut salak ve arsiore cemal bittiler, itibarları yerle bir oldu. Lutfen sizinde itibarınız bıtmesin, inşallah 26 sında efsane sistem gelirde hepimizin güveneceği bir uzman kalır bu sanal dünyada.

• Kış bence bitmedi . 8 Ocak değil ama 20 aralıkdan biraz daha iyi bir sistem alabiliriz . Mesela 20 aralık sistemi ama soğuk daha fazla gibi .. Ama efsane beklemiyorum .

Aynen 8 ocaktaki sistemi bile göremeyebiliriz ama 12 ocaktaki sistemi görebiliriz onda 10 cm kar yağmıştı ve akşam geri erimişti bu ılık kıştan sonra ona bile razıyım ben:D

• şuan ben 18 şubata odaklandım o gün KKY diyor Bu KKY de 1-2 cm kar alsak yeter bu martta iyi bir kışa işaret olabilir çünkü bazı yerlere mart sonu nisan başı gibi kar yağmış hatta çok iyi hatırlıyorum Kırıkkaleye 2010 16 Nisan da 4-5 cm kar yağdı:D:D

• şuan ben 18 şubata odaklandım o gün KKY diyor Bu KKY de 1-2 cm kar alsak yeter bu martta iyi bir kışa işaret olabilir çünkü bazı yerlere mart sonu nisan başı gibi kar yağmış hatta çok iyi hatırlıyorum Kırıkkaleye 2010 16 Nisan da 4-5 cm kar yağdı:D:D

nisanda ve martın yarısından sonra yağsa bile etkili olamaz.çok çabuk erir :hfyeni (43):

• Arkadaşlar şu anda efsane diye bir şey yok çünkü zaman var ama durum dediğim gibi ılık tarafa yönelme eğilimi gösteriyor zaman geçtikçe sistem öteleniyor yağış olarak dün yazımda yazdığım gibi yeteri kadar bol ve etkili biçime yağış olacak ama soğuk hava çift yönlü tarafı şu anda ılık tarafa doğru gidiyor mart başına ötelenme eğilimi var bu yıl gerçekten bütün tahminciler açısından zor bir yıl olarak tarihe geçecek gerçekten efsane oldu diyebilirim kayda değer bir şey olmasa da...