Yaşadığınız en iyi kış ?

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 1985 i tek geçerim. Soğuğu çok kuvvetliydi. Yerler cam buz, yokuşdan çıkamıyorduk. 1987 ise bende kılpayı ikinci. 87 de buzları kırıp soba külü döktüklerinden fazla kaymamıştık ondan.

• Gaziantepte 2003 kışı şubat ayıydı pazar sabah saat 6 civarı başlayıp pazartesi sabahına kadar devam eden müthiş bir kar yağışıydı şehir merkezinde 50 cm kar vardı o yıl birde 2000 yılıydı onda da iyi kar yağmıştı 40 cm kadar sonra en son 2012 kışı merkez 30-35 cm kar almıştı 1995 ile 2005 yılları arası senede en az 2 kez güzel kar yağışları alırdı ort. 15-20 cm ne olduysa 2005ten sonra oldu 2012 ye kadar geçen yıllarda havada kar görmedik desem yeridir sonra 2012 çok güzel geldi ama 2013 gene berbat şimdilik.

• Ben 2004 kışını söyleyebilirim. İstanbul'daydım olağanüstü fırtınalı bol karlı bir sistem almıştık aklımdan çıkmaz. Daha öncesinde ise 84 kışı diyebilirim tam hatırlayamıyorum ama :D

• Kesinlikle 2004 kışı hiç unutmadım unutamıcamda :) bıde sanırım 2006 kışı var yanılmıyosam güzel bir sistem almıştık.

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• 2004 Kışı gerçekten iyi,hiç unutamayacağım bir kış olmuştu :)

[size=large]HaVa FoRuM [/size]
    [size=large]
    [/size]

[size=large]KaR KaR KaR KaR [/size] :yes: :yes: :yes:

• Yıl 2008.Kar sabah başlamıştı.Arkadaşlarımı arayıp hemen sitenin bahçesine çıktık.Çimlerde felan kar yoktu ama çocuk aklı işte sadece arabalardaki karlar ile oynuyorduk.Sitenin bahçesindeki yağmurla oluşan göletler canımızı sıkmaya başladı.Çözüm ararken kimin fikriydi bilmiyorum ama saçma bir fikir geldi aklımıza.O göletlere muşamba örtmüştük.Çocuk aklı işte muşamba örtünce sular altta kalıcak karda hemen tutacaktı :D . Sonra akşamüstü kar dahada şiddetini arttırdı.Bize bir eğlence gerekiyordu.Kartopu oynamaktan sıkılmıştık.Bahçeden ayrılarak caddeye doğru çıktık.Büyük kuzeniminde gaza getirmesiyle yol kenarında bekleyen şemsiyeli kadına var gücümüzle kartopuyla saldırıp,şemsiyesinin kırılmasına sebep olmuştuk(helallik istemek lazım ondanda :D)Ardından kaçmıştık.Herkes evlere dağıldığında zorlu gece başlamıştı.O akşam bir takımın maçı vardı tam aklımda değil kuzenim maçı izlemeye bize gelmişti ev boştu. Maç bahane bütün akşam balkonda kar'ı izledik tabi kızanda olmadığı için bu işi cesurca yaptık. :D Ertesi gün bizden büyük abilerimiz gelip karlardan siperler yapmışlardı.Tabi bizde bunu fırsat bilip o siperlerle oynadık 2 takım kurup (çok zevkli tavsiye ederim) Ardından bundanda sıkılıp eski mo evi yapmaya karar verdik her ne kadar yapamasakta üstünü sarı çatılar olur bilen bilir onlarla kapattık güzel bir barınak yaptık.Sonra kuzen tekrar gazı verdi yazın piknik yapılıyorda kışın neden yapılmasın(bu çocuk çok tatlı bela aldırdı başımıza :D ) bizde gaza gelip aramızda para topladık ve pasta,patates(ateşte kendimiz pişiricez sözde) vb. şeyler aldık.İş patatesleri pişirmeye geldi.Tabi ki küçük bir ateş yaktık ama yakmasakta olurmuş ne patates pişti ne bir şey. :D Resmen aç kaldık.(Patatesin yarısını çiğ çiğ yemiştim diğerleride yesin de tek başıma hasta olmamak için gazada getirdim :D ) Sonra aç kalınca daldık pastalara pasta çok güzeldi hakkını vermek lazım.İşte buda hayatımdaki en güzel gün diyebilirim.Fazla uzatmak istemiyorum daha aklımda kalmayan şeylerde olmuştur. :D Görsel bulamadım kusura bakmayın diğer bilgisayarda kalmış fotoğraflar :D

• Yıl 2004 o zamanlar Memleketimde oturuyorum gece kar basladı 2-3 saat icinde yolda 30 cm kar oldu tipili yagıyodu dozerler yolu acamıyo tuz ve solusyon dökülüyordu su gibi yolun en asagısına akıyordu abartmıyorum en az 10 kere bizim evin önünden dozer gecti sabah kalktıgımda yolda 70 cm kar bahcede benim boyum kadar kar var tabi ozamn 4 yasındayım pc yoktu o yuzden fotograf yok