Genel Tartışma & Yorum Sayfası - 1 (Kilitli)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Havada sis varken gökyüzünün pembe olmaması asıl garip olan

Akşam belli olmaz da sabah semalarinda pembelik olursa ihtimal %70 oluyor. Yani sabah belli oluyor eger gökyüzü pembe olur ise benim bildiğim pendikcii.
    Paragraf biraz devrik oldu bi 5 dk uyuyup kalkınca. Sersemliyor insan:).

AF-YOK

• Havada sis varken gökyüzünün pembe olmaması asıl garip olan

Akşam belli olmaz da sabah semalarinda pembelik olursa ihtimal %70 oluyor. Yani sabah belli oluyor eger gökyüzü pembe olur ise benim bildiğim pendikcii.
    Paragraf biraz devrik oldu bi 5 dk uyuyup kalkınca. Sersemliyor insan:).

Evet olabilir :)

• meteoroloji uyarı yapmış SERİN ve yağışlı hava geliyor diye sanki yaz mevsimindeyiz serinleyeceğiz muhteşem bir haber kavurucu sıcaklara son :S

• Zitat von Gray Cities pid='90586' dateline='1392994167'

meteoroloji uyarı yapmış SERİN ve yağışlı hava geliyor diye sanki yaz mevsimindeyiz serinleyeceğiz muhteşem bir haber kavurucu sıcaklara son :S

Çok iyi yazın böyle sistem görmemiştik.

• Artık yazmıyorum bile foruma kusacağım neredeyse bu kış ve geçen seneki kıştan sonra inşallah bu yaz Samsun başta olmak üzere Sinop-Rize arasında yine seller bekliyorum ama diğer senelerki gibi sık değil ayda 1 olabilir o zaman biraz rahatlarım :(

• ilerde yapmayı planladığım aylık sıcaklık anomalisi haritaları avrupa için bunu örnek olsun diye koyuyorum yorumlarınızı bekliyorum (haritadaki sıcaklıklar gerçek değildir)

• Zitat von tunahan_41 pid='90605' dateline='1393016546'

ilerde yapmayı planladığım aylık sıcaklık anomalisi haritaları avrupa için bunu örnek olsun diye koyuyorum yorumlarınızı bekliyorum (haritadaki sıcaklıklar gerçek değildir)

Marmara yine pişiyor :D.

• eksiğin var batı pişerse Karadeniz kıyıları hayli hayli pişer :D ayrıca sadece batıyı sıcak göstermen garip geldi diğer bölgelerde bir nebze olsun ortalamanın üzerinde göstermeliydin

• Zitat von Gray Cities pid='90607' dateline='1393018115'

eksiğin var batı pişerse Karadeniz kıyıları hayli hayli pişer :D ayrıca sadece batıyı sıcak göstermen garip geldi diğer bölgelerde bir nebze olsun ortalamanın üzerinde göstermeliydin

sıcaklıklar gerçek değildir yazmıştım deneme olduğu için öyle yaptım

• Zitat von tunahan_41 pid='90638' dateline='1393101419'

sıcaklıklar gerçek değildir yazmıştım deneme olduğu için öyle yaptım

özür dilerim görmemişim :)