Genel Tartışma & Yorum Sayfası - 1 (Kilitli)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Zitat von Lion_1905 pid='39456' dateline='1360233388'

İTÜ 23 Şubat'a kadar mevsim normallerinin 2-6 derece üzerinde diyor

daha da kötüsü önümüzdeki 6 ay boyunca kuraklığın devam edeceğini söylüyorlar...

• nadir görülen 1065 hpa yb alanları

Einmal editiert, zuletzt von tunahan_41 ()

• Artık bu sene kışın bittiğine inanıyorum, aralıktan beri ha geldi gelecek ha yağdı yağacak!! Geçen seneki ılık ve "donsuz" kışın ardından bu sene kışın çok farklı olacağını ümit ediyordum, hatta 11/12 kışı gibi olacağını belkide onu geçeceğin düşünüyordum. Ama artık ümitlerim tükendi, şubatı haftaya yarılamış olacağız ve kış martta bitecek güneş çok daha fazla açacak ve bir anda bahar gelecek göreceksiniz. Hatta ben Türkiyenin bir daha eskisi gibi yağış alacağını da düşünmüyorum önümüzdeki kışlarda...hava kirliliği, egzoz emisyonları ve derelerin kurutulması(hesler) gibi bir çok parametre var etkili olan ve malesef bunun önleminide alamadık hiçbir zaman...

• Zitat von KaRveBuZ pid='89327' dateline='1391856614'

Artık bu sene kışın bittiğine inanıyorum, aralıktan beri ha geldi gelecek ha yağdı yağacak!! Geçen seneki ılık ve "donsuz" kışın ardından bu sene kışın çok farklı olacağını ümit ediyordum, hatta 11/12 kışı gibi olacağını belkide onu geçeceğin düşünüyordum. Ama artık ümitlerim tükendi, şubatı haftaya yarılamış olacağız ve kış martta bitecek güneş çok daha fazla açacak ve bir anda bahar gelecek göreceksiniz. Hatta ben Türkiyenin bir daha eskisi gibi yağış alacağını da düşünmüyorum önümüzdeki kışlarda...hava kirliliği, egzoz emisyonları ve derelerin kurutulması(hesler) gibi bir çok parametre var etkili olan ve malesef bunun önleminide alamadık hiçbir zaman...

Bu dediklerini modellere dayandırıp söylüyorsan eğer, Bende modellere dayanarak şunu söylüyorum KIŞ DAHA BİTMEDİ !!!! Mart 15 i gelmedende kışı bitirmek sallamasyon olur...

• Zitat von KaRveBuZ pid='89327' dateline='1391856614'

Artık bu sene kışın bittiğine inanıyorum, aralıktan beri ha geldi gelecek ha yağdı yağacak!! Geçen seneki ılık ve "donsuz" kışın ardından bu sene kışın çok farklı olacağını ümit ediyordum, hatta 11/12 kışı gibi olacağını belkide onu geçeceğin düşünüyordum. Ama artık ümitlerim tükendi, şubatı haftaya yarılamış olacağız ve kış martta bitecek güneş çok daha fazla açacak ve bir anda bahar gelecek göreceksiniz. Hatta ben Türkiyenin bir daha eskisi gibi yağış alacağını da düşünmüyorum önümüzdeki kışlarda...hava kirliliği, egzoz emisyonları ve derelerin kurutulması(hesler) gibi bir çok parametre var etkili olan ve malesef bunun önleminide alamadık hiçbir zaman...

Bu dediklerinin hepsi Amerkida da var ama adamlar yüzyıllarca görülmeyen kışlar yaşıyorlar.

• Belli aralıklarla olan bu kuraklık neye dayanarak kalıcıdır diyorsunuz bu gibi süreçler her zaman olmuştur ve olacaktır.

• Zitat von Gray Cities pid='89351' dateline='1391869435'

Belli aralıklarla olan bu kuraklık neye dayanarak kalıcıdır diyorsunuz bu gibi süreçler her zaman olmuştur ve olacaktır.

Öbür sezon sonbaharda seller olabilir.

• İstanbul'un en etkili kar fırtınası 1987 kışı mar ayında olmuştur ne şubat ne ocak ne aralık mart ayında şubatta olmasa mart ayındada kar bulabilirir ne demişler"Mart Kapıdan Baktırır Kazma Kürek Yaktırır"

• Sorunun konu ile alakası yok ama arkadaşlar pendikte 18 yaşından küçüklere iddaa oynatan yer varmı ?

Kardeş haram maldan sakın. Git alın terinle kazan. Milyonlarca insan da gidip oynayabilir ama oynamamalari haram olduğundan. Adam kömür madenlerinde canla başla çalışıyor 1 aylık maaş için ama idda oynayan o paranın bir kaç katını bile hemen kazanabiliyor. Yanlış anlama sadece uyarmak istedim yoksa senin hürriyetine karışacak değilim. Nasıl istersen öyle yap. ;)

Einmal editiert, zuletzt von pendikcii ()