Genel Tartışma & Yorum Sayfası - 1 (Kilitli)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Zitat von BaFRaLi55 pid='82550' dateline='1389396355'

aynen öyle umarim sira yeniden bize geçmiştir:whistling:

Gfs geçecek diyor ilk sinyalleri az da olsa verdi bakalım gerisi gelecek mi.Ecmwf ve gfs hep beraber çok güzel de olur ama olursa eğer son anda bir darbe yemezsek izlanda dan.:D

• Zitat von samet_113 pid='82551' dateline='1389396541'

Gfs geçecek diyor ilk sinyalleri az da olsa verdi bakalım gerisi gelecek mi.Ecmwf ve gfs hep beraber çok güzel de olur ama olursa eğer son anda bir darbe yemezsek izlanda dan.:D

inş. neyse hayırlı geceler :)

• Dostlar; elde ettigim bilgilere göre önce bi tas catlasa 4 günlük ılıman günler yaşayacağız. Ardından bizleri memnun edebilecek kar yagislari edirneden ardahan a; Muğla'dan Hakkâri ye olacak diye düşünüyorum. Ecmwf ile Gfs sıcaklık farklari olsa da kisa sureli bahar yasanacagindan ardından gerçek kis gelecegine eminler. Gfs 240 a girmeden sistem geliyor falan diyemeyiz.
    Gem e bakarsak iç karartici... ama 240h oldugu için maksimum 240 tan sonrasi elbette değişebilir. Yani havanin ilimamasi artik kaçınılmaz.
    Izlandayi da kontrol edin. Bi 7 gun falan kafa dinleyebilirsiniz. Önümüzdeki gunlerde yani bahar gunlerinde yagmur şeklinde yağışlar da olacaktır bati için. Yani hasret kanimca 26 sinda finish. ( beni çok da dikkate almayin, ustâd değilim.

:)

AF-YOK

• Dostlar; elde ettigim bilgilere göre önce bi tas catlasa 4 günlük ılıman günler yaşayacağız. Ardından bizleri memnun edebilecek kar yagislari edirneden ardahan a; Muğla'dan Hakkâri ye olacak diye düşünüyorum. Ecmwf ile Gfs sıcaklık farklari olsa da kisa sureli bahar yasanacagindan ardından gerçek kis gelecegine eminler. Gfs 240 a girmeden sistem geliyor falan diyemeyiz.
    Gem e bakarsak iç karartici... ama 240h oldugu için maksimum 240 tan sonrasi elbette değişebilir. Yani havanin ilimamasi artik kaçınılmaz.
    Izlandayi da kontrol edin. Bi 7 gun falan kafa dinleyebilirsiniz. Önümüzdeki gunlerde yani bahar gunlerinde yagmur şeklinde yağışlar da olacaktır bati için. Yani hasret kanimca 26 sinda finish. ( beni çok da dikkate almayin, ustâd değilim.

:)

Benimde fikrim aysonu yönünde 26 ocak gibi başlar 3 şubat gibi biter ama bana gore aysonu sistemi gelecektr.

• Diyagramlar da %100 destekliyor. ..

Ben efsaneci değilimdir bu forumda ilk defa diyorum. Hep kar aldığımız tarihler bi daha kar alacak!

"Efsane gelebilir ay sonu"

AF-YOK

• Ayın 18'i yola çıkıyor ama akdeniz güneyden bastırıyor iyi ki bastırıyor çünkü nem toplanıyor ardından soğuyup kuvvetli yağışlara çeviriyor.Soğuk biraz daha kuvvetlenirse çok iyi sistem olucak.Bu haliyle gelirse İç ege Marmaranın yüksek ve iç kesimleri Göller yöresi İç anadolu Karadenizin iç kesimleri ve doğu anadolu kar görebilir.Birazcık bekleyeceğiz.

• 31 Ocak 2012
    06:50

07:20

07:22

07:45

23:36

2 Şubat 2012
    16:25

Telefonumda buldum paylaşmak istedim. Ne güzel bir kardı o. Buz zemine yağmıştı :)

• selam kardeşler

vallahi sitenizi verilerinizi hep takip ederim. hatta şu emcf falan filan. uydu görüntülerini. iyi kötü anlarımda .....
    ama ah o amalar..............................

Mikail diye bildiğimiz melek vardır. Kuranda okumuşunuzdur. Hava olayları ve tabiatla o ilgilenir. ALLAHIN emri ve müsadesiyle.Şimdi Allah dilemese olmaaaaaz. Bakın bu yıl güneydoğu ve doğu kardan kapandı. Biz akdeniz sadece yağmuru koklar olduk. Ama dünyaya her yıl aynı miktarda yağmur düşüyor. Bu sene biz kuraklıkla belalandırıldık. Seneyede biz yağmuru b ol alırız. Belki bahara. Ama sistemlere inanasım gelmiyor.

ALLAH DİLEMEZSE OLMUYOR

sevgiler kardeşler

• Ahh ah eskilerde ne yağmurlar. Ne karlar yağardı. 40 gün güneş görmediğimiz olurdu. Allahın yarattığıyla oynanırsa Allahın sünnetullahı değişmez. Ama zarar veren insan olursa belalanırız. Yağmuru özledim çoook severim. Ama artık yıl içinde saatlik görebiliyoruz. En son 2001 kışında adana kasım 15 den ocak 15 kadar aralıksız yağış aldı. Sayın bünyamin beyde burayı az bulutlu gösterirdi. Ne güzeldi..ama artık yok işte...

• o kapalı kapkaranlık havaları
    Şimşeğin çakışını
    pencereye yağmur damlalarının çarpışını
    O yağmurun kokusunu çok çok özledim gel artık ne olursun

Einmal editiert, zuletzt von sonork ()

• Zitat von sonork pid='82889' dateline='1389472814'

o kapalı kapkaranlık havaları
    Şimşeğin çakışını
    pencereye yağmur damlalarının çarpışını
    O yağmurun kokusunu çok çok özledim gel artık ne olursun

yağmuru bende öyle özledim ki o karanlık kasvetli havalar aklıma geldiçe içim içimi yiyor