Genel Tartışma & Yorum Sayfası - 1 (Kilitli)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Biliyorum, hatta adamlar ana muhalefet oldu. İdeolojilerinde resmen Turancılık yazıyor. Macarların da Türklerle bir olup Hun ırkını yeniden birleştirmesini hedefliyorlar. Hatta MHP'yi bile ziyaret etmiş adamlar :hfyeni (18):

Jobbik galiba partinin adı.Pan-Türkizm'i benimsemişler galiba.

• sitenin reklam sistemi çok berbat yok bir haftada göbek erit yok kilo veremiyorsan bağrısağında kurt vardır al iç bu ilacı verirsin (halbuki kurt olursa az birşey zayıflarsın :D) yok müslümanlar için evlilik siteleri yok bilmemne chat yok bilmemneyle chat yap hani google girdiğiniz sitelerin içeriklerine göre reklam veriyor dese benim girdiğim siteler dh hf ht ve youtube bunlar nerden çıkıyor

• sitenin reklam sistemi çok berbat yok bir haftada göbek erit yok kilo veremiyorsan bağrısağında kurt vardır al iç bu ilacı verirsin (halbuki kurt olursa az birşey zayıflarsın :D) yok müslümanlar için evlilik siteleri yok bilmemne chat yok bilmemneyle chat yap hani google girdiğiniz sitelerin içeriklerine göre reklam veriyor dese benim girdiğim siteler dh hf ht ve youtube bunlar nerden çıkıyor

Sizi rahatsız eden site varsa bize özel mesaj yoluyla bildirin engelleyelim.Ya da reklam engelleyen programlar var onları da kullanabilirsiniz.

• İstanbul MAX radarında animasyon yapınca bu sıcaklık ve konveksiyona göre çok fazla deniz etkisi oluşumu belli oluyor. -2 değil de -4 olmasın şu an? CFS bu saatlere -4 vermişti. GFS'nin -2 tahmini tutmadıysa devamındaki senaryoda tamamen iptal olabilir. CFS'nin senaryosu gerçekleşiyor demektir. Yani uzun süre -8'ler. Fakat sanmıyorum şuan -4 olduğunu ve senaryonun iptal olduğunu, ihtimal olduğu için yazdım.

• Bu kış herşey güzeldi ama tek bir burukluğum var o da "17 Şubat"

Günlerce Doğu Karadeniz'e efsane veren modeller sisteme bir gün kala çark etti, sistem gelseydi 1 metre kaçınılmazdı.Yüreğimde bir acı olarak kalacak "17 Şubat"

• Bu gece parçalı bulutlu bekleniyordu, rüzgar beklenmiyordu. Zaman zaman kuvvetli esen poyraz ve ıslatan bir çise yağışı var. Alçak bulutlar ve radarda hafif DEY bandları -2'de oluştuysa yarın gece geç saatlerde bol kar olabilir Gökyüzü pembe şuan. 6C.

• Bu gece parçalı bulutlu bekleniyordu, rüzgar beklenmiyordu. Zaman zaman kuvvetli esen poyraz ve ıslatan bir çise yağışı var. Alçak bulutlar ve radarda hafif DEY bandları -2'de oluştuysa yarın gece geç saatlerde bol kar olabilir Gökyüzü pembe şuan. 6C.

Bir gerçek söyleyim
    Havada bulut yok :D :D

• Bir gerçek söyleyim
    Havada bulut yok :D :D

Genel Tartışmaya yazdım bulutsuzluğun nedenini. Hafif enverziyon olması. Saat 8'de sabah güneşi ısıtacak ve konveksiyonun etkisiyle ince alçak bulutlar havayı kapatacak öğlen çise başlayacak.

Einmal editiert, zuletzt von Root ()

• @Kaangr2 Laf aramızda sence İstanbul Göztepe bir bakıma kıyılar direk kar yağışı alabilecek mi? Ben ilk günden beri alamayacak dedim halen de öyle diyorum.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.