Genel Tartışma & Yorum Sayfası - 1 (Kilitli)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Beyler Ramazanda sıcaklıklar mevsim nomrallerinde İç batı kesimler yağışı özellikle iç anadolunun kuzeyi Marmaranın güneyi batı kardenizin iç kesimleri mevsim nomrallari üzerinde gerçekeleşecek.Tahminler bu yönde. :)

• Arkadaşlar dün gece ardahanda yağış varmıydı varsa en düşük sıcaklık orda gerçekleşmiş 2 derece adamlar gece bile kar alabilir :D:D:D

arkadaşlar şimdi baktım geceleyin yağış olmuş yani kar :hfyeni (25): :D :D

• Lazanatlı Mehmet Lys'ye girdi mi? Girdiyse fen grubuna girdi mi? vatandaşlar çatır çatır dökülüyor. Bu durumun nedenlerine geleceğim.

İlk olarak zeka ile dersler arasında çok çok az bir ilişki var. Yani bir adam çok zeki olabilir fakat 3 yıl sayısal bölüm okuyup fizik neti çıkaramayabilir. Bunun birçok nedeni var. Odaklanma problemi, bilinçaltı ket vurmaları, sağ ve sol beyin çatışması ve ders çalışmama gibi onlarca neden başarısızlığa neden oluyor. Özgüven eksikliği belkide bu nedenlerin en başında geliyor. Özgüveni olmayan bir insan şıkkı işaretlerken bocalar yada soruyu zevk alarak okumaz. Birde aha lan bunu yapamadım evdekiler ne der? içsel çatışması olduğu için odaklanmayı kaybeder. Eğer çocuğun edimsel ruh yapısına ters bir aile örgutlenmesi varsa ve çocukluğunda bağımsız yaptığı herhangi bir hatalı işte sıkça eleştirilmiş ve susturulmuşsa bu adam bilinçaltındaki o korkuyu atmadan tövbe başarılı olamaz. IQ'su normal üstü olsada beyne tehlikeli bir kodlama yapıldığı için baskı altında başarılı olamaz. Ve ne yazıkki Türk toplumunun yüzde 75'inde belki daha fazlasında baskı altında başarılı olamama var. Çocuk evde çatır çatır soru çözer fakat sınavın verdiği baskı onun normalin çok altında net yapmasina neden olur. Bunlar zeka, anlaç yada anlakla açıklanacak olgu değil. Bilinçaltını kontrol edemeyiz. Geçmiş yıllardaki ve özellikle 3-8 yaş arası dönemde yaşamış olduğumuz tecrübeler, bilinçaltına kodlu'dur. Kodlar ise karışıktır 1 günde çözülmez. İstemsiz
    olarak bir kortizon salgılarız tamam işte dil damak kurur, boğazda yanma olur, beyne oksijen akışı yavaşlar. Einstein 29 yaşına kadar bu yüzden iş bulamadi. Kendi yapıyor fakat başkasının yanında içsel çatışma yaşıyor. Neyseki psikanalizciler bunu çözdüde einstein parladı. Siz gençlerin yapması gerekende bu.

• Bunu yazarken uykum geldi. Telefonda 1840 karakter sınırı var, bende yazdıkça yazan adamım bi bakıyorum sayaçta çok az karakter kalmış. O yüzden yazıyı tam esnetemeden sonlandırmak zorunda kalıyorum. Aslında bir notebook alıp özgürce yazacaktım fakat ekran 16 inç olunca yazının başından sonuna bakarken gözün odak noktası zorlanacaği için dokunmatik telefondan opera mini'de büyük yazı tipiyle tek bir noktaya odaklanıp yazmayı tercih ediyorum. Göz önemli telefonun parlaklığınıda en asgari düzeye çektim yansıyan ışık gözü yormuyor. Bu yüzden bilgisayar başında pek yazmıyorum. Göz yakına bakınca bozulmaz odak noktayı hızlı hızlı değiştirirseniz bozulur. Misal hızlı kitap okuyacam diye gözü çok hızlı yukarı aşağı hareket ettirirseniz ve en önemlisi göz Merceğini fazla açarsanız hadi geçmiş olsun. Göz müthiş tansiyon kapar ve bu tansiyondan sonra aniden kurursa yavaştan miyop hipermetrop belki astigmat olursunuz. Gözü mutlaka nemlendirin. Şalgam, havuç pancar yıyin. Göz kapağını fazla açmayın, gözlerle çok hızlı kitap okumayın. Balık tüketin. Bilgisayarıda fazla parlak kullanmayın. Sağlık herseyden önemli.

• Lazanatlı Mehmet Lys'ye girdi mi? Girdiyse fen grubuna girdi mi? vatandaşlar çatır çatır dökülüyor. Bu durumun nedenlerine geleceğim.

İlk olarak zeka ile dersler arasında çok çok az bir ilişki var. Yani bir adam çok zeki olabilir fakat 3 yıl sayısal bölüm okuyup fizik neti çıkaramayabilir. Bunun birçok nedeni var. Odaklanma problemi, bilinçaltı ket vurmaları, sağ ve sol beyin çatışması ve ders çalışmama gibi onlarca neden başarısızlığa neden oluyor. Özgüven eksikliği belkide bu nedenlerin en başında geliyor. Özgüveni olmayan bir insan şıkkı işaretlerken bocalar yada soruyu zevk alarak okumaz. Birde aha lan bunu yapamadım evdekiler ne der? içsel çatışması olduğu için odaklanmayı kaybeder. Eğer çocuğun edimsel ruh yapısına ters bir aile örgutlenmesi varsa ve çocukluğunda bağımsız yaptığı herhangi bir hatalı işte sıkça eleştirilmiş ve susturulmuşsa bu adam bilinçaltındaki o korkuyu atmadan tövbe başarılı olamaz. IQ'su normal üstü olsada beyne tehlikeli bir kodlama yapıldığı için baskı altında başarılı olamaz. Ve ne yazıkki Türk toplumunun yüzde 75'inde belki daha fazlasında baskı altında başarılı olamama var. Çocuk evde çatır çatır soru çözer fakat sınavın verdiği baskı onun normalin çok altında net yapmasina neden olur. Bunlar zeka, anlaç yada anlakla açıklanacak olgu değil. Bilinçaltını kontrol edemeyiz. Geçmiş yıllardaki ve özellikle 3-8 yaş arası dönemde yaşamış olduğumuz tecrübeler, bilinçaltına kodlu'dur. Kodlar ise karışıktır 1 günde çözülmez. İstemsiz
    olarak bir kortizon salgılarız tamam işte dil damak kurur, boğazda yanma olur, beyne oksijen akışı yavaşlar. Einstein 29 yaşına kadar bu yüzden iş bulamadi. Kendi yapıyor fakat başkasının yanında içsel çatışma yaşıyor. Neyseki psikanalizciler bunu çözdüde einstein parladı. Siz gençlerin yapması gerekende bu.

yok abi ben sözel gurubuyum yarın girecem bu arada bahsettiğin belirtilerin tam tersi etkili oluyor bende aksine o kadar rahatımki sanki sınav mınav yok bu da tehlikeli bir şey aslında psikolojide görmüştük ota noktasını bulmak lazım.