Son Efsane ''Şubat 2013''

• Karlar yağıcak yollar kapanıcam gariiiii gariii garide gari metre kar yağıcak garii garide gari takımları alıcaz yokuştam kayıcaz gatiii garide gariiiii

• Sevinmek için henüz erken. Şu anda netleşen hiçbirşey yok flu görünüyor. Modellerde ilginç şeyler tespit ettim. Gfs asia ve Gfs africa modellerindeki genel basınç dizilimleri güncellenmeden bu sistem ile ilgili net yorum yapmak yanlış olur. Özellikle gfs asia modeli bizzat önemli çünkü doğu akdeniz ve hazar arasında oluşacak alçak basıncın dönüş rüzgarları bize kar ve soğuğu getirecek. Şu anda asya'da taze verili güncellemeyi görelim yarın 0 u.t.c ve 12 u.t.c gfs modellerinde bayram havası esebilirlakin tam tersi, jet yönleri değişirse sükutu hayale uğrayanlardan olabiliriz. Onun için sabır sabır. Erken beklentilere girmeyelim. Herşey güzel olma yolunda ilerliyor ama hava olaylarında her zaman ters teori ihtimalleride vardır ve de bu ihtimal sinsi bir potansiyel tehlikedir.

• Ilıkçı değilsen ayrı bol karlı hoşgeldin :D Arkadaşlar modeller fevkaledenin fevki kıvamına geliyor.Az kaldı sabrımıza değecek :D :D

Hoşbulduk :)
    Gerçektende modeller döktürmüş :) inşallah bu şekilde devam eder ve bir ay beklemenin karşılığını alırız :) :)

• Modellerden sonra heyecandan yerimde duramıyordum mamafi KARYAĞIŞI isimli dostumun yazısını okuyunca içimi kötü bir ürperti sardı vesselam :(

En sevdiğim mevsim : KIŞ
    En sevdiğim yağış türü : KAR
    En büyük hayalim : KAR DOLAYISI İLE APARTMAN KAPISININ AÇILAMAMASI :)

• Yakında çılgın senaryolar görmeye başlayabiliriz bence :D şöyle -18'leri felan sokan ensemble'lar. İşte ben o zaman çerçeveleticem :D

• Havayı Koklayan Adam
    Istanbul uzun soluklu soguk havanin oncesinde ilik gunler yasiyor. Bugun 13-14 derecelerde. Gunes goruluyor ama ogleden sonra bulutlar artar. Cuma saganak var, h.sonu 5-6 dereceler var.

istanbul uzun soluklu sogun havanın oncesınde ıbaresının altını cızmek ıstıyorum:D

• Sabah 850 ph ta soğuk biraz azalmışmı?lütfen cevap))

850 hpa çok bağlayıcı değil bu tarz sistemler için azalır çoğalır pek takmayın ;)

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• Havayı Koklayan Adam
    Istanbul uzun soluklu soguk havanin oncesinde ilik gunler yasiyor. Bugun 13-14 derecelerde. Gunes goruluyor ama ogleden sonra bulutlar artar. Cuma saganak var, h.sonu 5-6 dereceler var.

istanbul uzun soluklu sogun havanın oncesınde ıbaresının altını cızmek ıstıyorum:D

bunyamın detected :D

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.