Ocak ayı sonu olası efsane sistemi - Şubat'a ertelendi :)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • O yağışların o kadar kuvvetli olması imkansız. GFS'nin uzun vadede çözünürlüğünün düşmesi nedeniyle o kadar bol yağış var. Zamanla değişecektir.

• Admin bazı sitelerde Hava Forum hakkında iyi seyler yazlmıyor kısmen haklılarda siteyi biraz denetim altına alsan iyi olur diye dusunuyorum . Tesekkurler

• Bence de site de ozelikle forum kısmında sohbetler iyice çocuk muhabbetine dönmüs ve küfürler de cabası

buna bir el atın ve daha düzeyli hale getirin lütfen

iyi günler...

• Bence de site de ozelikle forum kısmında sohbetler iyice çocuk muhabbetine dönmüs ve küfürler de cabası

buna bir el atın ve daha düzeyli hale getirin lütfen

iyi günler...

Admin bazı sitelerde Hava Forum hakkında iyi seyler yazlmıyor kısmen haklılarda siteyi biraz denetim altına alsan iyi olur diye dusunuyorum . Tesekkurler

Gerekli düzenlemeleri yapacağız. Durumun biz de farkındayız, düşünüyoruz.

• Modeller güzel ama bence küçük sorunlar var. Sistem efsane olabilir mi, gerçekten muamma. Önceden emindim fakat şuan içimde bir kuşku var. Yine de efsane beklemekteyim. Ocak bitmeden sistem bence garanti, efsane muamma, şubatta efsane garanti :D kar geliyor da efsane olur mu belli değil, ben hala efsane diyorum :)

• Modeller güzel ama bence küçük sorunlar var. Sistem efsane olabilir mi, gerçekten muamma. Önceden emindim fakat şuan içimde bir kuşku var. Yine de efsane beklemekteyim. Ocak bitmeden sistem bence garanti, efsane muamma, şubatta efsane garanti :D kar geliyor da efsane olur mu belli değil, ben hala efsane diyorum :)

İnşallah. :D GFS saçmalamasa bi. [hr]
    Mustafa en azından denize girilcek model yok.:)

• Ne efsanesi mustafa ocakta efsane dedin iptal oldu neredeyse subatta efsane diyosun ô da iptal olur garanti veremem ama artik efsane isi bu sene olmaz geçen sene olsaydi inanirdim..

• Hey Allah'ım. Ocakta efsane olur diye koskocaman yazmışım. Gerçekten dayanamıyorum ben artık. Bir hafta felan sitede olmayacağım. Sıkıldım artık, yok efsane dedin yalan oldu felan. Ben hala efsane olur diyorum yazmışım yukarda, iptal felan yok daha. Birbirinizi yiyin geliyo mu gelmiyo mu diye GFS'ye bakarak. Kalın sağlıcakla.

• Hey Allah'ım. Ocakta efsane olur diye koskocaman yazmışım. Gerçekten dayanamıyorum ben artık. Bir hafta felan sitede olmayacağım. Sıkıldım artık, yok efsane dedin yalan oldu felan. Ben hala efsane olur diyorum yazmışım yukarda, iptal felan yok daha. Birbirinizi yiyin geliyo mu gelmiyo mu diye GFS'ye bakarak. Kalın sağlıcakla.

Gitme kardeş senin gibi bir prof.u kaybetmeyelim :(

• Iptal oldu demedim olmak ûzere dedim sadece GFS bakip konusmuyorum ama efsane olmayacagi çok açik sadece marmaraya 30 cm yagmasiyla efsane olmuyor.

• Efsane diye kimse kendini şartlamıyor . Herkesin beklentisi farklıdır :hfyeni (11): . Benim beklentim 3-5 gün sürebilir en fazla . Şiddeti ise efsane değil ama beynimize kazınır :) .

• Mevcut basınç yerleşimlerine bağlı olarak Ocak ayı içinde "efsane" şeklinde nitelenebilecek herhangi bir sistem oluşması pek mümkün görünmüyor. En azından 7-8 Ocak tarihlerinde yaşadığımız soğuk ve kar yağışlı havalar yakın gelecekte olmayacaktır. Ay sonuna kadar olan dönemde lodoslu ve aralıklarla yağmurlu günler görmemiz daha yüksek olasılıktır.

Değişimler olması halinde ayrıca bilgi verilecektir.

Teşekkürler...

Arif Tarif-Havaturka

• Açıklama için biraz erken, birkaç gün daha beklemekte fayda var.

• Efsane diye kimse kendini şartlamıyor . Herkesin beklentisi farklıdır :hfyeni (11): . Benim beklentim 3-5 gün sürebilir en fazla . Şiddeti ise efsane değil ama beynimize kazınır :) .

Boyle acıklama yapmayanlar var illa tutturmus efsane gelcek . Ha belki gelir ama şuanda ortada oyle bi durum söz konusu degil.

• daha iki gün önce efsane hayırlı olsun diyende kendisi değilmiydi ? fikrini bu kadar çabuk değişiren nedir acaba :) her sene aynı şeyi yapıyor kendisi biz alıştık ;)2323