Ocak Ayının Başında Beklenen 2013 Sistemi Hakkında.(Güncelleme)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar sistemde biraz değisiklikler oldu kar çoğu yere geldi bazı yerlerede kuru soğuk hafif kar bıraktı,ama şu konuda kesin bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum sistemin Marmara'nın bir çok iline kar getirmemesi Karadeniz ile kuzeyimizdeki soğuk havanın iç kesimlere doğru kayarak yani İç Anadolu'ya sistemin beklenen gününden daha erken kar getirmesi oldu,o nedenle sakın tahmincilerimize uzmanlarımıza kızmayın hava bu bir bulut gelir sonra bir ılık hava basıncı tüm sistemi alt üst eder,işte batıdaki olusan bu karamsarlıkta Akdeniz y.b batıya baskı yapmasından kaynaklandı yani o hepinizin sevindiği Basra gitti sevinci maalesef tekrar sürpriz yaptı bize ama bugün Marmara icin kader günü,çünkü aksama bölge geneline kar yağdı yağdı yağmadı yoksa sisteme güle güle demek zorunda kalacağız Ege icinse iç kesimlerde kar ihtimali var Kıyı Egedeyse yükseklerde özellikle İzmir,Denizli taraflarında aksama kar belki gelebilir İç Anadolu'da ise Ankara taraflarında kar devam edecek aralıklarla Karadenizdeyse Batı Karadeniz'in bir cok ilinde bu aksam yoğun kar olabilir Akdeniz,Güneydoğu'da ise bu sistemden kar alamayacak bir ihtimal Şırnak D.bakır ve Urfa'nın yüksekleriyle Akdeniz'in iç kesimleri kar görür o da fazla etkili olmaz.neyse şimdilik gelismeler bu kadar sistemi takip etmeye devam edin.

karsever ugur.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()

• İç ege ne olacak abi hep egeyi unutuyonuz. :tongue: :biggrin:

• İç ege ne olacak abi hep egeyi unutuyonuz. :tongue: :biggrin:

Bilincli olarak yazmadım ic ege icin özel bir konu açacağım şimdi ege tahminlerine tamam ordan okursun oğuz. [hr]

Edirneyi kara gömermi bu sistem sence karsever ugur üstad

Gömebilir ama emin olmadığım için tahmine yazmadım ama merak ediyorsan sistemi beklemeni öneririrm.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()

• Yani kara doyacazmı kurtköyde kardeşim benim

kara doyacak ama ocak başındaki sistemden ben birşey beklemiyorum tabi herkesin kedine ait görüşleri var 5 ocak 8 ocak 11 ocak diyenler var. ben 11 ocakdan sonrası için tahminlerimi sunuyorum :blink:11

• Ufak bir ayrıntı: Sistemin Marmara üzerindeki kavisli bir izobarı sebebiyle; Marmara'da soğuk uzun, fakat yağış kısa gibi gözüküyor şu anda, en fazla 1,5 gün.

• Bu inanılmaz bugun modeller bir harika umarım böyle kalırlar gelecek haftasonu bu modellere göre batda kar yağışı ihtimali bir hayli yüksek birkaç gün daha modelleri takip edip son kanıya varacağız takipteyiz ;)