Kar geliyor ! (6-7 Aralık Sistemi)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar aşağıda wetterzentrale nin modelini görüyorsunuz sistem güzel trakyadan giriş yapıyor ve etkili bir sistem inşallah gerçekleşir ve herkese hayırlı uğurlu olsun :D

• 6 ARALIK 2012

7 ARALIK 2012

9 ARALIK 2012

• Aralık ilk haftasında küçük bir sistem var gibi ama büyük olasılık es geçer 15 aralıktan sonra çok soğuk bir periyoda giriyoruz özellikle ocak ayının soğuk ve kar yağışlarıyla uzun yıllar unutulamayacağı bir 2013 ocak ayı olacağını söyleyebilirim geçen sene kar 20 ocakta geldi geç geldi bu sene ise 20 aralıktan ocak 1'ne kadar ciddi kar yağışları olacak...ondan sonra ise ocak ayı geneli soğuk yurdu terketmiyor hazırlanın en sıcak yer ise doğu karadeniz....

• Yok abi ne kari bu arada kar hala górùnmedi offf... bóyle giderse kis yasayamayacagiz!

mehmet 20aralıktan sonra soğuklar ard arda geliyor ocak ayı boyunca azor ingiltere,italya,ispanya üçgeninden kılını bile kıpırdatmadan duruyor ve sibiryada güçleniyor.tam yurdumuza zemin hazırlanıyor o tarihten sonra çok derin ve güçlü sistemler almaya başlayacağıız :smile: [hr]
    bu arada fenerbahçemizi tebrik ediyoruz................tebrikler galatasaray avrupayı salladınız

8)

Einmal editiert, zuletzt von PiriReis ()

• Helal olsun kadir abi hem sistemler için hemde takim basarilarimiz için adamlar gùya seytan ama cehenneme girmekten nasilda korkuyorlar :D

• Sistemin gelme ihtimali azda olsa var.
    Bu arada konuda düzenlemeye gitmeye çalıştım. Ama baya karışık düzenleme fazla etkili olmamış.
    Bundan sonraki konularda önce konu önizlemeyi tıkla bak sorun varsa konuyu düzenleyip yayınla.

• Sistemin gelme ihtimali azda olsa var.
    Bu arada konuda düzenlemeye gitmeye çalıştım. Ama baya karışık düzenleme fazla etkili olmamış.
    Bundan sonraki konularda önce konu önizlemeyi tıkla bak sorun varsa konuyu düzenleyip yayınla.

Ben düzenledim. Resimleri tekrar upload ettim. Ana kaynaktan alınmış resimler kalıcı olmuyor, neticede ana kaynaktaki resim değişince veriyi kaybediyoruz.

• Önce lodos ve sıcak ardından karayel fırtınası kky ve kar !. 2012 26 Ocak sistemine çok benziyor o zamanlar 850 hPa da -6 falan girmişti sıcaklık -3'dü buda karayel yoluyla geliceği için bana göre kar %100 var bu senaryo gerçekleşirse. Sistem polar kökenli görünüşe göre AB arkasındaki soğuğu alıyor ve bize gönderiyor off off ne güzel sistem valla keyfim yerine geldi :D

Sadece bir Kardelisi ve Hava tahmincisi ...

• Önce lodos ve sıcak ardından karayel fırtınası kky ve kar !. 2012 26 Ocak sistemine çok benziyor o zamanlar 850 hPa da -6 falan girmişti sıcaklık -3'dü buda karayel yoluyla geliceği için bana göre kar %100 var bu senaryo gerçekleşirse. Sistem polar kökenli görünüşe göre AB arkasındaki soğuğu alıyor ve bize gönderiyor off off ne güzel sistem valla keyfim yerine geldi :D

Afyon coşar mı uzman arkadaşlar??:D

• Karayel ile geliyor daha ne beklemeyelim Benim burası için konuşursam direk kar alır Yer İstanbul Kayaşehir dağın başı diyorlar buraya :D

Sadece bir Kardelisi ve Hava tahmincisi ...

• Bu 6.7 sistemi kısa ömürlü görünüyor marmarada kar alacak yerler bilecik,kırklareli......iç anadolu.iç ege ve karadevizin iç kesimleri oda ihtimal ancak cfs'lerde kendisini fazla göstermeyen sürpriz bir 14 aralık sistemi var zayıflamayan gittikçe güçlenen bir sistem...çok büyük olasılık yurdumuzu mesken tutacak....

• Evet 14-15 aralik gibi kuvvetli bir sistem görùnùyor marmara ve karadeniz gibi kiyi sehirlerinde ilk kar ile tanisabiliriz