2013'de Yurdumuzda Nasıl Bir Kış Bekleniyor? Uzun Vadede Öngörülerinizi Yazınız.

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Henüz bu konu için erken ama başlıktada görüldüğü gibi uzun vadede tahmin yapalım en azından kafamızda kabataslak bir fikir oluşsun.Bana sorarsanız bu kış bolca Balkan sistemi alıcaz.Bu yılın geçen yılgibi sert geçeceğini tahmin ediyorum.İnşallahta öyle olur. :)
    Bu kış sıcaklıkların ortalamalarda,yağışın ise ortalama ve ortalamaların biraz altında geçeceğini tahmin ediyorum.

• Henüz bu konu için erken ama başlıktada görüldüğü gibi uzun vadede tahmin yapalım en azından kafamızda kabataslak bir fikir oluşsun.Bana sorarsanız bu kış bolca Balkan sistemi alıcaz.Bu yılın geçen yılgibi sert geçeceğini tahmin ediyorum.İnşallahta öyle olur. :)
    Bu kış sıcaklıkların ortalamalarda,yağışın ise ortalama ve ortalamaların biraz altında geçeceğini tahmin ediyorum.

Umarım yağış artar sen demedin mi?Sadece egede ve marmarada yağışın az olduğunu. :confused:

• Busene kış tahminimce ya 2008 ya 2004 gibi geçecek sea effectin zirve yapmasını bekliyorum...

• Busene kış tahminimce ya 2008 ya 2004 gibi geçecek sea effectin zirve yapmasını bekliyorum...

Sizin için iyi haber.Afyon'da 2008'de şubat başı gbiydi sanırım..cumartesi akşamı çok pis yağmur başladı.Zaten sonra kara çevirdi.Hemen yollarda bile tuttu.:D Sonra kalktığımda 1 gecede 50 cm. kar süpeerrrr bazı yerlerde 60cm'ye yakınd:).gün boyu yağdı.Sonra akşam üstü gibi 2 gün kar tatili dediler:):P.Tabi ben de çok mutlu oldum.Yani kar 70 cm civarlarındaydı...:d[hr]

İlk kar sonbaharda düşücek.

Evet özellikle batı iç kesimler daha erken kar görülebilir.Büyük çoğunluk batı iç kesimlerde en soğuk olan il Kütahya.İlk bence ona yağabilir.Sonra Bolu.Sonra inş.Afyon'a memlektime:d:)

• Geçen Yıl şanlıurfa ilk karını 14 Kasım pazartesi saat 06:50 de aldı dmiye göre sıcaklık 5 dereceydi benim termometreme göre 3 yaklaşık 30 dk.sürmüştü :)

• Tahminimce aralığın 2. veya 3. haftası İstanbul ilk karını almaya başlar. Kasımın 3. haftası gibi de sürpriz kky yağışları gözlenebilir.

• Tahminimce aralığın 2. veya 3. haftası İstanbul ilk karını almaya başlar. Kasımın 3. haftası gibi de sürpriz kky yağışları gözlenebilir.

Moderatörüm Afyon sence nasıl bir kış yaşar?:)

[hr]

Busene kış tahminimce ya 2008 ya 2004 gibi geçecek sea effectin zirve yapmasını bekliyorum...

Ben önceki kış tahminimde İstanbul bir kaç sistem'in 2004'e benzer olacağını:D
    Afyon ayrıntılı havada yazıyor.:)Okuyun görün:D
    [hr]
    Afyon ayrıntılı hava 30. sayfada.:)

• EVET EN BÜYÜK ADAY KÜTAHYA AMA KARADENİZDEN DE Bİ SÜRPRİZ OLABİLİR

Tabi yaaa Afyon'da belki bir süpriz YAPABİLİR... :biggrin: Umarım. Geçen yıl daha erken aldı. Afyon geçen yıl şanslı idi çünkü doğuyu seviyordu.