Yüksek Sıcaklıklara Dikkat ! (HF Meteoroloji Facebook/Twitter Haber - 10.07.2012)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • YÜKSEK SICAKLIKLARA DİKKAT !
    Cuma gününden itibaren sıcaklıklar yurt genelinde artışa geçiyor. İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere birçok şehrimizde 10-12 gün yağış beklenmiyor.

İSTANBUL'da en yüksek sıcaklıklar Cuma günü 33/34, Cumartesi 35/36, Pazar 36/37 derece civarında olacak. Hava bu süreçte açık olacak.

ANKARA'da en yüksek sıcaklıklar Cuma günü 35/36, Cumartesi 36/37, Pazar 38/39 derece civarında olacak. Hava bu süreçte açık olacak.

İZMİR'de en yüksek sıcaklıklar Cuma günü 38/39, Cumartesi 39/40, Pazar 40/41 derece civarında olacak. Hava bu süreçte açık olacak.

http://www.facebook.com/havaforumfan

http://www.twitter.com/HavaForum

• Bu sıcaklıkların ardından tüm marmarada sıcaklıkların ortalamaların altına düşmesini ve tüm marmara yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlar bekliyorum. [hr]
    Yağış beklediğim tarihler : 16 Temmuz gecesi ve 19 temmuz sabahı arasındadır. Ama sıcaklık ortalamalarının 17 Temmuz ve 21 Temmuz arasında ortalamaların altında olmasını bekliyorum.

• Bu sıcaklıkların ardından tüm marmarada sıcaklıkların ortalamaların altına düşmesini ve tüm marmara yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlar bekliyorum. [hr]
    Yağış beklediğim tarihler : 16 Temmuz gecesi ve 19 temmuz sabahı arasındadır. Ama sıcaklık ortalamalarının 17 Temmuz ve 21 Temmuz arasında ortalamaların altında olmasını bekliyorum.

Senel ahmet afyon için bir şey var mı?
    Yoksa geçen yıl yazın gelen sistemİne mi benzeyecek? .ama söyliyim 11 ayın sultanı RAMAZAN'DA HAVA BAHAR GİBİ OLACAK. :biggrin:

[hr]

Uyarı için soğol.ama bu sıcaklar 1 hafta bizimle.Afyon 34-35-36 derce civarında.

• Senel ahmet afyon için bir şey var mı?
    Yoksa geçen yıl yazın gelen sistemİne mi benzeyecek? .ama söyliyim 11 ayın sultanı RAMAZAN'DA HAVA BAHAR GİBİ OLACAK. :biggrin:

[hr]

Var Oğuz ama yağış bakımından biraz az gibi fakat sıcaklık oradada hissedilir derecede düşecek bu bunaltıcı sıcaklardan sonra çok güzel olacaktır bu sistem Afyon içinde :)

• Az önce ntv havaya bktim samsun için sicklklari 33-34 drece vermis oysa ntv disinda hçbiryerd bu kadar yúksek vermemis 4-5 drece fazla vermis ntv ne ile ölçüyor anlamadim

• Var Oğuz ama yağış bakımından biraz az gibi fakat sıcaklık oradada hissedilir derecede düşecek bu bunaltıcı sıcaklardan sonra çok güzel olacaktır bu sistem Afyon içinde :)

Yağış şiddetli olmasa bile yağış kaç gün sürecek?
    [hr]
    Bu sıcak hava tunustan geliyoor dimi? :blink:11

• Bu gün yavaş yavaş sıcak hava sokuluyor.=11.07.12 Şu an ki durum bu...

Üatteki harita 5 gün sonra..sıcak iyice giriş yapıyor...

Bu da 6 gün sonra akşam saatlerinde itibaren soğuk hava trakya ve marmaradan giriş yapıyor.

Bu da 1 hafta sonra üstteki resim taa soğuk hava antalyaya bile varmış iç ege hele marmara 'nın güney doğusu çok iyi soğumuş. :biggrin: :biggrin: :biggrin:
    Bundan sonra ise kuvvetli sıcaklra güney kesimlere geliyor.

• Oğuz gayet iyi açıklamışsın sıcak hava tunustan geliyor, yağış konusuna gelirsek yağışların çok kuvvetli olmasını bekliyorum ve yağışların marmara ve egede 1-2 gün süreceğini tahmin ediyorum.Bu hafta olacak sıcaklara karşıda herkes tedbirli olmalı.

• Oğuz gayet iyi açıklamışsın sıcak hava tunustan geliyor, yağış konusuna gelirsek yağışların çok kuvvetli olmasını bekliyorum ve yağışların marmara ve egede 1-2 gün süreceğini tahmin ediyorum.Bu hafta olacak sıcaklara karşıda herkes tedbirli olmalı.

TEŞEKKÜR EDRİM SENEL AHMET.AFYON'DA YARIM GÜNLÜK YAĞIŞ VAR MI? :biggrin: YAĞIŞ YOKSA KÜTAHYADA MI?MARMARA 2 GÜN SÜRER YAĞMUR BENCE AFYON 1 GÜN ALABİLİR BELKİ?İNŞ.YAĞAR HEM DE BOL BOL. :tongue:

Gördüğünüz gibi batıda sıcak hava 1 hafta sürerken güneydoğuda sonu gözükmüyor.

PEK GÖZÜKMÜYOR.AMA ANTEPTE SONRA 3-4 DERECE SERİNLEYECEK. :yes:

[hr]
    ARAKADAŞLAR TRT HABERDE İZLERKEN GÜNEY AMERİKDA GECE SICAKLIKLARI -8 İNİYORMUŞ(ŞİLİ'NİN GÜNEY VE ORTA KESİMLERİ.GÜNEY KESİMLERİNE YOĞUN KAR GELİYOR. :biggrin: [hr]
    EYVAH!!!MODELLER SOĞUĞUN DAHA AZ ETKİLECEĞİNİ GÖSTERİYPR MALESEF.. :no: :no: :no: :no: :no:

• Geçen yaz cizre,ceylanpınar 47 dereceyi aşmıştı bu hafta cizre,ceylanpınar,nusaybin,izmit + itü nün hava durumu sitesinden anlık verileri kaydedicem arşivleyeceğim...bu hafta yeni rekorlar kırılırsa 2012 rekor soğuk ve sıcakların yaşandığı yıl olacak...

• Geçen yaz cizre,ceylanpınar 47 dereceyi aşmıştı bu hafta cizre,ceylanpınar,nusaybin,izmit + itü nün hava durumu sitesinden anlık verileri kaydedicem arşivleyeceğim...bu hafta yeni rekorlar kırılırsa 2012 rekor soğuk ve sıcakların yaşandığı yıl olacak...

Vah vah bizim halimize....:chair:öldük... :tongue:

• ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA PAZAR,PAZARTESİ ,SALI EN SICAK GÜNLER OLACAK GÜNEY KIYI ŞERİDİ GÖLGEDE 42 DERECEYİ GEÇECEK GÜNEŞ ALTINDA SAKIN GEZMEYİN KENDİNİZİ DÜŞÜŞÜN NORMALDE 11-16 OLAN UYARI SAATİ 9-18 OLACAK BU SAATLERDE GEREKMEDİKÇCE DIŞARI ÇIKMAYIN YOKSA MİDE BULANTISINDAN KÖTÜ ISI ÇARPMALARINA UĞRARSINIZ BİDE 18 GİBİ YAĞIŞ OLUŞACAK YAĞIŞLAR AŞIRI OLMA İHTİMALİ ÖN PLANDA SICAKLIK ANİ DÜŞECEĞİ İÇİN 25 GİBİ TEKRAR SICAKLARA KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDECEĞİZ GÜNEY KESİMLER FALZA SEVİNMESİN ANTALYA ÇEVRELERİNDE 3-4 DERECECİLİK LOKAL DÜŞÜŞLER OLACAK 38 DERECELER OLACAK AYRICA GECE SAATLERİNDE DOĞU AKDENİZ DE RÜZGAR DENİZDEN ESECEĞİ VE SICAĞI TAŞIDIĞI İÇİN VE % 90 LARA KADAR ULUŞACAK NEM İLE SICAKLIK GECE SAATLERİNDE 38-39 DERECE HİSSEDİLECEK UYKUNUZ TUTARSA UYURSUNUZ