Türkiye'yi kavurucu bir yaz bekliyor!

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Türkiye iklim olarak Avrupanin sartlarina tam zit giden bir iklime sahip

Turkiye donarken oralar ilik veya sicak oluyor
    Turkiye kuraklik yasarken olarar sel içinde kaliyor

avrupanin mevsimlik tahminleri bizleri baglamaz bizleri daha çok Hazar Karadeniz havzalarindaki hava sartlari ilgilendirir

HF haberci ve cnnturk kanali artik Turkiyenin havasini ilgilendirecek konularla ilgensin yani

• Ne kadar sıcakta deseniz serinde deseniz güneydoğu her zaman yanıyor.zaten iç kesimler en fazla kaç olabilir ki? 2-3 gün sıcak sonra yine serin tartışmaya gerek yok.

• Ben bu yazın son 5 yıldaki yazlara nazaran daha sıcak geçeceği marmara için tahminimce ...

• BEN DİYORUM BU YAZ EN AZ G.D.D. DIŞINDA 1-2 derece altında.G.d.d. ise 2-4 derece altında.
    KONURALP BENİ 20 DERECE BUNALTIYOR. -32'DEN SONRA.NE YAPTIN BE AFYON. :biggrin:

30 derece olursa artık bilemiyeceğim. :biggrin:

• Ben samsun üzerinden tahmin yapacagim hepimizin bildigi gibi 2010 yazi sicakliklik rekorlarinin kitildigi bir yazdi o sene samsun özellikle ramazanin ilk haftasi 33 dereceden adagiya inmedi geçen sene ise ortalamalarin 1-2 derece altinda geçti yani yaz geneli 25-28 derece arsindaydi ben bu senede bu iki senenin ortalamasi gibi 30-31 derece gibi bekliyorum yani kisacasi bu sene türkiye geneli için ortalamalarin 1-2 derece daha yüksek geçmesini bekliyorum:)
    Saygilar...