Aralık/Ocak Sistemleri - Aşırı Soğuk ve Kar Geliyor - Genel Konu

• Avrupa dan mı rusyadan mı?gelicek.

Avrupa üzerinden geleceğini düşünüyorum. Çünkü izlandadaki soğuk akım getirecek bana göre bu sistemi ve Avrupa üzerinden gelecektir.

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• Yine hiçbir meteoroloji sitesinde (yerli,yabancı) sizin bu dediğiniz sistemin adı bile geçmiyor. Sıcaklıklar Ankara için bile salı,çarşamba çift haneli rakamlara çıkıyor. Benim düşüncem; bu sistem kasım sonu gelirse eğer pek kuvvetli olmaz 11-17 Kasım sistemine döner. Ama aralığın başında bir soğumayla birlikte gelirse daha kuvvetli olabilir. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

• Sistem şu an itibariyle ilk günkü etkisini azalttı ama yine ben bunun geçiçci olacağını düşünüyorum sistem yaklaştıkça eski gcünü kazanacak gibi gözüküyor modeller onu gösterdi

• Modeller sistemin yağış türünü vermeye başladı marmara bu sistemde 100de 99 kar alacaktır eminim İstanbul aralığa girince 29Kasım ile 2Aralık kar alması zor ama 2sinden sonra artık güneşe elveda hep kar kış olacak

• Yine hiçbir meteoroloji sitesinde (yerli,yabancı) sizin bu dediğiniz sistemin adı bile geçmiyor. Sıcaklıklar Ankara için bile salı,çarşamba çift haneli rakamlara çıkıyor. Benim düşüncem; bu sistem kasım sonu gelirse eğer pek kuvvetli olmaz 11-17 Kasım sistemine döner. Ama aralığın başında bir soğumayla birlikte gelirse daha kuvvetli olabilir. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Onlar aslında en mantıklısını yapıyor bakma. Sisteme 2 gün kala haber yaparlar oo şöyle hava geliyor burası kar şurası şöyle, sonra tahmin tutturmak olur onların ki. aslında mantıklı. Hiç olmazsa önceden söyleyip tutmamasındansa, 2 gün kala söyleyip tutturması daha iyi olur :)

[size=small]
    [/size]

• Ah biraz daha bize kayabilse izlanda üzerinden gelen sistem

Basınç yerleşimi çok etkiliyor sistemin Türkiye'ye gelmesini.

[size=small]
    [/size]

• :D Ah şu basınç ah! :P Onu bir elime geçirirsem var ya. :D

Bende kardeşim bende :) [hr]

Bekle bekle ağaç olduk gelsin artık :) sistem bekleye bekleye yaşlanıp gitcez

Az kaldı, fırtına öncesi sessizliği yaşıyoruz :)

[size=small]
    [/size]

Edited once, last by kardan emrah ().

• Herkes şuan sistemler üzerinde umudunu yitirmiş durumda sanırım. Site içindede belli oluyor bu durum. Ama ben hala sisteme güveniyorum. Modeller bize yan çizmiş olabilir ama bence hala gayet iyi durumda. Aralığın ilk günlerinde yağışı alacağız büyük ihtimal. Sert bir soğuk daha gelebilir aralıkta. Bakalım.

[size=small]
    [/size]