Aralık/Ocak Sistemleri - Aşırı Soğuk ve Kar Geliyor - Genel Konu

• Evet yağış oluşumları başladı. Benim tahmini ilk yaptığım zamana göre (ayın 10una göre ) sistemin gücü yavaşladı. Fakat daha önümüzde zaman var, yağışın ve sistemin kuvvetleneceğini düşünüyorum. İstanbullular bu sistem 'geldiği takdirde' kar alacaksınız.

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• Kesin yine şöyle olacak: 1-2 hafta öncesinden muhteşem bir sistem olacak, ama o sistem yaklaştıkça etkisi azalacak v.b...

Bende katılıyorum. Aynen bu sistem gibi önceden kuvvetli görünüp sonradan etkisini kaybedecek. Umarım böyle olmaz...

• Bende katılıyorum. Aynen bu sistem gibi önceden kuvvetli görünüp sonradan etkisini kaybedecek. Umarım böyle olmaz...

Yahu o kadar kötümser olmayın, Elbete çok hayalcide olmayın.

Bence bir süpriz var gibi kasım sonu aralık başı, kesin yorumumu kasımın 20'sinde yapıcam.

• Yahu o kadar kötümser olmayın, Elbete çok hayalcide olmayın.

Bence bir süpriz var gibi kasım sonu aralık başı, kesin yorumumu kasımın 20'sinde yapıcam.

Evet pazar gününden sonra daha sağlıklı değerlendirmeler yapabileceğimizi düşünüyorum bende...

• Evet aşırı soğuk geliyor dedim ve geliyor. Bugün ki gfs modelleri bize herşeyi vermiş. Ay sonu (daha da öncesi olabilir 25inden sonra) çok güzel soğuk hava geliyor ve sistem gelene kadar daha da şiddetini arttıracağını düşünüyorum. Sistem gidip gelse de bu kimseyi yanıltmasın gfs modellerine fazla güvenmeyelim diyorum hep. Ao ve nao ise geçen günlerden beri ay sonu için güzel veriler sunmuş. Güzel bir sistem daha bizi bekliyor.

[size=small]
    [/size]

• Avrupa üzerinden geliyor değil mi yoksa karadenizde şu an bir sistem görülüyor o mu?

Aynen öyle. Karadeniz bu sistemden güzel sonuçlar elde edecektir. Karadeniz bu kışı yine güzel geçirecek. Yağış konusunda sıkıntıdan bahsediyoruz. Yağış tahmini için biraz bekleyelim. Ben yine zaman zaman bilgi vermeye devam edeceğim.

[size=small]
    [/size]

• Bu sistem aşırı soğuk olacak diyorsunuz. Peki yeterince yağışı da beraberinde getirecek mi?

İşte asıl önemli olan yağış. Türkiye de yağış sıkıntısı var. Bu en basit geçen hafta ki 11-17 kasım sisteminde de görüldü. Soğuk geldi fakat yağış yeterli değildi. Yağış sistemin başında iyiydi fakat etkisini şuan yavaşlatmış görünümünde. Fakat önümüzde yaklaşık 1 haftalık müddet var yağış tahminime göre artacaktır.

[size=small]
    [/size]

• şu ana kadar özellikle karadeniz çok yi yağış aldı mavi gökyüzünü unttuk neredeyse doğu anadoluda aynı şekilde ancak batı bölgelreni gerçekten yağış sıkıntısı var

• şu ana kadar özellikle karadeniz çok yi yağış aldı mavi gökyüzünü unttuk neredeyse doğu anadoluda aynı şekilde ancak batı bölgelreni gerçekten yağış sıkıntısı var

Sana katılıyorum tam 5 haftadır sadece iki gün güneş gördük,umarım tüm Türkiye istenilen gibi bir kış geçirir,en çok etkilenecek bölge tahminimce karadeniz olur.