Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sapla samanı ayıralım bu mesajda silinecek bir şey yok.Burada yollar tutmaya başladı.

Bence aldığın eğitimi sorgulamalısın sapla samanı ayırt edemiyorsan. Kar güzel yagıyor ama yollar tutmuyor.

• Ankara 2 gün sonra başlıyacak bu gece yağan kısa süreli fragman gibi bişeydi. Zaten ankara değil iç bölgenin neredeyse çoğunda etkili bi kar beklenmiyordu, 21 inden sonra başlicak iç bölgeler Allah'ın izni ile.

• çok etkili kar oldu 1-2 cm aman ne yağıyor... yarında güneş hatta bu öğle sonrası yüzünüz gösterir. Kar etksini kaybedecek diyorlar etki yokki kaybetsin ge yağmış onla kalmış yağmur 3 gündür aralıksız yağarken hiçmi ne mkalamadı aalh aşkına havada bi 5 cm yağabilirdi halui nitekim orta akdeniz de gelmiş balkanda... iş kara gelince hava o kadar cimri ki ! diğer sistemden de bişey beklemiyorum..

• Beklentiyi yüksek tutanlar tatmin oldumu acaba size bu sisteminin kestane olacağını söyledim neyse 21 sabahı kar var

Neye göre kime göre hiç yağmamasından az yağması her zaman iyidir.Tekrar söylüyorum iyi bir kardeşimizsin ama ne zaman kesin konuşsan yanılıyosun 1 sistemde defalarca tahmin değiştiriyosun.Ben tahminci değilim ama en başından fikrimi söylüyorum ve arkasında duruyorum hiç değilse yanılacaksam da aynı fikirle yanılıyorum.Dün gün içi kaç kez yorum değiştirdin bir bak bence bana MGM den farkın ne söylermisin?Bu arada dün sana kalırsa hiç yağmayacaktı.Her an fikir değiştirerek tahmini herkes yapar gerçek tahmincilerse gördüğünde konuşur netleştiğine inandığında paylaşır yanılacaksa da arkasında durur.

Einmal editiert, zuletzt von HaKaN-EFE ()

• Neye göre kime göre hiç yağmamasından az yağması her zaman iyidir.Tekrar söylüyorum iyi bir kardeşimizsin ama ne zaman kesin konuşsan yanılıyosun 1 sistemde defalarca tahmin değiştiriyosun.Ben tahminci değilim ama en başından fikrimi söylüyorum ve arkasında duruyorum hiç değilse yanılacaksam da aynı fikirle yanılıyorum.Dün gün içi kaç kez yorum değiştirdin bir bak bence bana MGM den farkın ne söylermisin?Bu arada dün sana kalırsa hiç yağmayacaktı.Her an fikir değiştirerek tahmini herkes yapar gerçek tahmincilerse gördüğünde konuşur netleştiğine inandığında paylaşır yanılacaksa da arkasında durur.

Senin kadar çenem yok dün mesaj attın size izah ettim uzatma kes burayı kişisel sayfanız haline getiriyorsunuz.

• Modeller yine çok güzel fakat 21 ve 22'sin de sıcaklık sıkıntısı olabilecek gibi bir durum var sınırdayız yine eğer olmazsa çok sağlam kar alırız şu an ki verilere göre inşallah diyelim.

• Neye göre kime göre hiç yağmamasından az yağması her zaman iyidir.Tekrar söylüyorum iyi bir kardeşimizsin ama ne zaman kesin konuşsan yanılıyosun 1 sistemde defalarca tahmin değiştiriyosun.Ben tahminci değilim ama en başından fikrimi söylüyorum ve arkasında duruyorum hiç değilse yanılacaksam da aynı fikirle yanılıyorum.Dün gün içi kaç kez yorum değiştirdin bir bak bence bana MGM den farkın ne söylermisin?Bu arada dün sana kalırsa hiç yağmayacaktı.Her an fikir değiştirerek tahmini herkes yapar gerçek tahmincilerse gördüğünde konuşur netleştiğine inandığında paylaşır yanılacaksa da arkasında durur.

Hiçbir şekilde kendi yorumum yok radar modellere bakarak anlık olanları size bildiriyorum zaten son modellere göre diyede eklerim zaten.