Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bence Ankara'nın yağış sorunu yok. Soğuk hava varken yağış sorunu var. Soğuk hava gelince şehre adeta çöküyor ve çok güçlü bir sistem olmadığı sürece yağış şehre sokulamıyor.

• Hem kimse de Ankara veya başka bir yer için yorumda bulunmuyor. Gfs-Ecmwf konusunda sürekli İstanbul, Marmara konuşuluyor. Başka bir bölge sorulduğunda ise hemen uyarılıyor. Bence hiç adil değil bu.

Kesinlikle katılıyorum. İstanbul için iyiyse takın gözlükleri yoksa hemen moral bozukluğu. Adamlar 2-3 gün kar yağışı alırken biz burda don aldık hiçbirşey demedik.

• Hem kimse de Ankara veya başka bir yer için yorumda bulunmuyor. Gfs-Ecmwf konusunda sürekli İstanbul, Marmara konuşuluyor. Başka bir bölge sorulduğunda ise hemen uyarılıyor. Bence hiç adil değil bu.

bu forumda istanbul dışında hiç bişey konuşulmuyor,biraz araştırın ankarayıda konuşuan forum siteleri var,isim vermek yasak olmasa verirdim.

• Kesinlikle katılıyorum. İstanbul için iyiyse takın gözlükleri yoksa hemen moral bozukluğu. Adamlar 2-3 gün kar yağışı alırken biz burda don aldık hiçbirşey demedik.

kesinlikle ben de katılıyorum. bunu daha önce de belirttik ama değişen bir şey olmuyor malesef

• Saçmalamayın arkadaşlar. Aktif üye sayısı oranı en fazla İstanbul'da olduğu için oraya göre yorumluyor İstanbullu'lar.

Siz de yazın model yorumlama konusuna madem, kimse kimseye sen böyle yazdın oysa model böyle diyemez. Herkes kendi bölgesinin çıkarını düşünür. O konuda çekinmeyin.

Ve her ne il olursa olsun bölgesel soruların o konudan sorulmaması için uyarıyoruz. O kısmını dert etmeyin.

messibaby arkadaşım, seni o forumlara alalım.

AF-YOK

• Bu zamana kadar bu konuyu hep üstte tutmaya hep ön plana koymaya çalıştım.Konuda soru sorulunca yada sistem belirtileri olunca duygularımı belirttim ama görüyorum ki bazı şeyler yetmiyor.Ne desem boş.Bahsedilen ecm konusunda Ankara için iyi bir şey gördüysem yada ne gördüysem onu söyledim.Bunun için çok geriye gitmeye gerek yok.Bu sitede bölgecilik diye bir algı yaratılmaya çalışılıyor olmayan bir şey varmış gibi gösteriliyor.Lütfen bu konuda daha hassas ve yapıcı olalım.

• Kesinlikle katılmıyorum.Her türlü de savunurum sitemi.Duygusallık kokan yorumlar bunlar.El insaf lütfen.El insaf.

hocam yanlış anlama biz de siteyi seviyoruz o yüzden buradayız zaten. Ben şahsen dikkatle takip ettiğim bu sitede kendi yaşadığım şehirle ve bölgeyle alakalı daha çok yorum görmek istiyorum. belki dediğin gibi duygusal davranıyorum ama art niyetli kesinlikle değilim. arkadaşların da olduğunu sanmıyorum.

Einmal editiert, zuletzt von feanor ()

• Ecmwf baya baya kötü çıktı sistemi marmara ve trakyaya verdi yine sıcak sektördeyiz o hayali gfs nin verdiği siklonları vermedi ecmwf kar göreceğiz az yada çok hayırlısı

Einmal editiert, zuletzt von Weathersist ()

• Ankara için yorum yapmıyorum ne desem boş.Yeterli görmüyorum kendimi en çok Marmara ve Karadeniz hakkında yorum yapıyorum çünkü biri memleketim biri yaşadığım bölge.

Ankaralılar kendini yalnız hissetmesin bundan sonra Ankara içinde veri analizi yapacağım Ankara'yı severim ancak öncesinde biraz araştırma yapmam lazım sonuçta her veri farklı yorumlanmalı farklı bölgeler için.

• Bu zamana kadar bu konuyu hep üstte tutmaya hep ön plana koymaya çalıştım.Konuda soru sorulunca yada sistem belirtileri olunca duygularımı belirttim ama görüyorum ki bazı şeyler yetmiyor.Ne desem boş.Bahsedilen ecm konusunda Ankara için iyi bir şey gördüysem yada ne gördüysem onu söyledim.Bunun için çok geriye gitmeye gerek yok.Bu sitede bölgecilik diye bir algı yaratılmaya çalışılıyor olmayan bir şey varmış gibi gösteriliyor.Lütfen bu konuda daha hassas ve yapıcı olalım.

hocam başka konularda ankara hakkında soru sorduğumuzda ciddiye bile alınmıyor.bi konuda 100 msj varsa bunun 80i istanbul geri kalan 20 ilde ankara,semih hocamız istanbul hakkında ilçe ilçe, mahalle mahalle cm söylerken bize yorum bile yapmıyor bu forumda üvey evlat gibiyiz!!