Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Şunu anlayamadınız birtürlü Sitemizdeki Tahminciler ve bu işin Okulunu okumuş insanlar bile Ankara için çoğu zaman başarılı tahmin yapamıyor bunu kimse inkar etmesin. Ankara'da ne olcağı belli olmuyor bi yandan karasallık var bi yandan sogugun girişi var rakım vs var yani var olu var, O yüzden Ankara için kimse net konuşamaz O yüzden ankara için sorulan sorulara kimsede net bi cevap veremiyor En basiti bi sistem geliyor ve İç bölgeler için AB lazım Ancak bi istanbul-zonguldak gibi kıyı iller için soguk olması ve 500hpa güzel olması yeterli O yüzden en net tahminleri buralara yapıyolar O yüzdende tahmincilerimiz ve bu işin okulunu okumuş kişilerde bu Bölgelerde başarılı oluyolar çogunlukla Onun dışında iç bölgelere ab alanı ve sogugun etki bölgesi etkili olmak zorunda haliyle Soguk karadenizdenmi girmiş balkanlardanmı girmiş Bu önemli. Şimdi kimse Ankara için neden tahminciler bukadar pasif demesin sonucda onlarda başarılı grafik sergilemiş insanlar burda Ankara için yapacakları bi yanlış tahmin O tahmincinin düşüşünü göstermiş oluyor haliyle tahmin bölgeleri En net olan bölgelerde ağırlıklı oluyor burda karadeniz-marmara-ege İçin net oluyor. Diğer bölgelere herzaman Ab alanı siklonlu sistem lazım oluyor(Ege içinde öyle ancak bazı illeri dek alabiliyor).Bu sitede tahmincilerden Ankara yorumu duymaktan yerine Kendi tahminlerinizi Ankara üstünde yapmanızı öneririm ben bu siteye geldigimden beri Ankara tahminini hep kendim yapmışımdır ve Sisteme göre tutarlılık oranım değişmiştir hep Çoğunluklu yanılmısımdır. Çünkü ankara kar beklendigi günde yağmur yağan bi ildir unutmayın bunu.

Kardeşim seni severim sayarım ama ankaradayken seninde çok soru sorduğunu hatta yer yer sitem ettiğini hatırlıyorum(eğer bunamadıysam) herkes bu işten anlamıyor ki tahmin yapabilsin analadığımız kadarıyla zaten az buçuk kendi tahminlerimizi konuşuyoruz.Fakat böyle bir forumda tahminciyim diyosan da bölge ayırt edemezsin yanılmayı göze alacak sorulara da cevap vereceksin soruyu sorarkende öngörünüz nedir diye soruyoruz ve Sonuçta adı üstünde tahmin kimse yanlış tahmin yaptın diye seni idama götürecek değil ki tövbe haşa kimse Allah değil kesin bilgi versin.

• messibaby Ankara'nın ters köşe olması yada zor tahmin yapılmasının sebebi etrafındaki Kuzeyinde bol yeşilligin olması ve etrafındaki dağlık alanların ankaradan yüksek olması haliyle ankara ortada kalmış bi çukur.

• @EFE(SnowMan) doğru diyosun abi özellike geçen yıl yılbaşında eskişehir vs kar alırken 1100 rakımlı evimin orda bile yağmur yağarken ben burda feryat etmiştim hatta ağır sözler söylemiştim cezada aldıgımı hatırlarım ama gene ankara için kimse tahmin yapmamıştı.

• @EFE(SnowMan) doğru diyosun abi özellike geçen yıl yılbaşında eskişehir vs kar alırken 1100 rakımlı evimin orda bile yağmur yağarken ben burda feryat etmiştim hatta ağır sözler söylemiştim cezada aldıgımı hatırlarım ama gene ankara için kimse tahmin yapmamıştı.

İşte bizde diyoruz ki yorum yapamayan arkadaşlar var onlar için iki üç kelimede olsa olumlu olumsuz fikir beyan eden birileri olsun.Yoksa evet forumu seviyoruz ve her zaman zirvede olsun istiyoruz küçüklerimize sevgimiz büyüklerimize saygımız var.

Einmal editiert, zuletzt von HaKaN-EFE ()

• Yer ve Gök Allah'ın emrinde ve insan nasibinde ne varsa fazlasını alamıyor.Allah bize ne nasip ediyosa o oluyor.Mıral olarak çöküyoruz bizde iyi bi yağış görmek istiyoruz ama rabbim nasip etmeyincede elden bişey gelmiyor.Hakkımızdan hayırlısı neyse o olsun...