Türkiye'ye asıl kış ne zaman gelir ?

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Türkiye'ye asıl kış ne zaman gelir ?

(Lütfen sitemizin kurallarına ve buna paralel yazım kurallarına uyalım.)

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• 25'den sonrasını görün bakalım gözümüz doyacak Allah'ın izniyle.Çok az kaldı sadece 4-5 gün kaldı sabredin kardeşlerim sonrası ise İnşallah beklediğimiz gibi olur.

• Yılbaşından sonra ocağın ilk haftası başlyacak galiba karadeniz üzerinden gelecek sistemler özellikle yurdun kuzeyini etkileyecek rekor kar kalınlıkları bekliyorum

• Bence en iyisi beklemek gerek. :) Bekleyip göreceğiz.

Herkeste heyecan oldugu bellı. herkes bıran once gelsın diyo bende dahıl:):)

[size=small]
    [/size]

• Kasım sonu gelecek sistemde güzel yagıs alabılırız. gfs modelleri değişiklik göstersede 1 haftaya kadar hersey rayına oturur. Gecen yıl ki gibi karmaşık bir kış yaşıyabiliriz. Kış isterken sıcak gelır, yaz a girdik derkende kış bastırabilir.

[size=small]
    [/size]

• Türkiyenin batısının asıl kışı ocak ortası başlar genele bakarsak ama bu kış daha soğuk geçebileceğinden kasım ortasından itibaren kışı hissedeceğiz

• Ben kasımın üçüncü yada dördüncü haftasında gayri resmi olarak kışa girileceğini düşünüyorum. Batı Karadeniz üzerine yerleşen bir yüksek basınç var. Biraz müsaade ederse Rusya üzerinden gelmek isteyen soğuk ve yağışlı havaya yol açmış olacak. Ama bu yüksek basınç sistemi yerinden ayrılmayı pek istemiyor gibi görünüyor. Aslında Batı Karadeniz üzerindeki bu yüksek basınç noktası, Orta Avrupa üzerindeki hemcinsiyle birleşse ülkemizde çok güzel havalara yol açacak bence. Bayram sonunu halatla çekiyorum.

• Ben kasımın üçüncü yada dördüncü haftasında gayri resmi olarak kışa girileceğini düşünüyorum. Batı Karadeniz üzerine yerleşen bir yüksek basınç var. Biraz müsaade ederse Rusya üzerinden gelmek isteyen soğuk ve yağışlı havaya yol açmış olacak. Ama bu yüksek basınç sistemi yerinden ayrılmayı pek istemiyor gibi görünüyor. Aslında Batı Karadeniz üzerindeki bu yüksek basınç noktası, Orta Avrupa üzerindeki hemcinsiyle birleşse ülkemizde çok güzel havalara yol açacak bence. Bayram sonunu halatla çekiyorum.

Bu sistem 3. haftadan öncede gelebilir.

• Benim tahminim İstanbul en geç kasımın 20si veya 25 i mevsimin ilk karını alır.çünkü sistemler peş peşe geliyor yarınki soğuk hava sisteminden sonra kasımın 7si gibi bir soğuk hava daha gelecek bilginiz olsun.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

• Kar tahminlerimizi biraz öne çekebiliriz arkadaşlar. Ocak sonundan itibaren aşırı soğuklar gelecek fakat ocak öncesinde de gerçek kışı yaşayacak gibi Türkiye. Sistemler hız kesmiyor ve İzlanda üzerindeki basınç izin verdikçe Türkiye soğuk havayla karşılaşıyor.

[size=small]
    [/size]

• Yılbaşından sonra ocağın ilk haftası başlyacak galiba karadeniz üzerinden gelecek sistemler özellikle yurdun kuzeyini etkileyecek rekor kar kalınlıkları bekliyorum