İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Eline sağlık bölge açısından böyle durum malesef :thumbup:

• 15'i gerçekden değişik hal almış o tarihde salınım olacağını dile getirmiştim ama izmiri etkilemeyecek gibi görünüyordu. Soğukların giriş yönü abnin ilerleyişi rotası derinliği muazzam 850Hpası artarsa mini 2004 olur kesinlikle takip edilmeli 300.saatlerde değil sonuçta ecmwfyi merakla bekliyorum .. asıl bomba 21 sonrası görünüyor -21,-22 koşuşturuyor tepemizde :)

• paralel 22-23üne bişey deniyor bakalım beklediğimi indirebilecekmi :)

Edit: ucundan dokundurdu kuzey ilçelerde kar başladı :) az rötuşa ihtiyacı var inanıyorum o sisteme sinyaller kuvvetli ..

Edit2: Devamı olsaydı büyük ihtimal merkezede kar vericekti bu haliyle bile çok kuvvetli bir sistem

2 Mal editiert, zuletzt von PergamoN ()

• d12393f.jpg8c71097bfe0a8e7.jpg2004 efsanesi yaşadığım şehir olan Manisa/Salihli ilçesi 8)tam 52 cm yağdı, ozamanlar birinci sınıftım hafta sonuydu,kar sevdası ozamandan geliyor,televizyonun teletext’inden manisa hava durumuna bakardım hep, kar yağacağını öğrenmiştim,o gün gözüm hep dışarıdaydı ve öğleden sonra kar başlamıştı :) lapa lapa iri iri iki gün yoğun kar yağmıştı(birdaha öyle yağış olmadı asla),okullar bir hafta tatil olmuştu,internetten bulduğum verilere göre en soğuk günüde karın yağdığı ertesi günü yaşamışız -13.5 ile :) ne günlerdi ya 14 sene öncesini inşallah tekrar yaşayabiliriz:)

• 2004 anlatılmaz yaşanır dün gibi aklımda bergamada bile 30cm’i geçmişdi tipi yağmışdı bildiğin 990mblere inen alçak basınç 100km/h bulan (karayel,yıldız,poyraz) karışımı muazzam soğuk 500hpa ve 850hpa umarım yaşarız bida aynısı en yakın zamanda ilk 2-3 gün dışarlarda kimse yoktu herkes eve kapanmıştı devrilen ağaçları hatırlıyorum..

Edit: 2004de 1 sistem değil benzer 2 sistem gelmişdi 22 ocak ve 14şubattı yanlış hatırlamıyorsam

Edit2: 22-23 ocak tekerrür edicek sanırım hadi inşallah

2 Mal editiert, zuletzt von PergamoN ()

• BİLGİLENDİRME!!!

☔ ☔ 🌪 🌪 İZMİR 🌪 🌪 ☔ ☔

Birkaç gündür etkili olan soğuk hava çarşamba günü öğle saatlerinden sonra rüzgarın yönünü güneyli yönlere çevirmesi ile 8 ila 9 derece artacak..

Çarşamba akşam saatlerinden itibaren güneyli yönlerden yer yer fırtına şeklinde etkisini gösterecek rüzgar ve beraberinde getireceği yağışa dikkat ⚠ ⚠ ⚠

10 ocak perşembe günü de dahil olmak üzere 12 ocak cumartesi gününe kadar havada güneşi göremeyeceğiz.. Aralıksız 48 saat yağış görünüyor.. Yağış zaman zaman çok kuvvetli..

Ama önce bu gece ve yarın gece sıcaklık çok düşük, öyle ki gece dereceler izmirde - 3 leri görebiliyor.. Gündüz ise en fazla 4 veya 5..

Hava sıcaklığı gündüz 0 ın altında olmasa bile rüzgarın kuzeyli olması hissedilen dereceyi nemle birlikte eksi 7 ( - 7) lere çekiyor.

Özet olarak çarşamba günü öğleden sonrasına kadar hava soğuk, çarşamba akşam saatlerinden itibaren ise 3 günlük yoğun yağış var,sıcaklık ise yükseliyor.

Kendi facebook sayfamda paylaştım burdada sizinle paylaşmak istedim, iyi günler

• d12393f.jpg8c71097bfe0a8e7.jpg2004 efsanesi yaşadığım şehir olan Manisa/Salihli ilçesi 8)tam 52 cm yağdı, ozamanlar birinci sınıftım hafta sonuydu,kar sevdası ozamandan geliyor,televizyonun teletext’inden manisa hava durumuna bakardım hep, kar yağacağını öğrenmiştim,o gün gözüm hep dışarıdaydı ve öğleden sonra kar başlamıştı :) lapa lapa iri iri iki gün yoğun kar yağmıştı(birdaha öyle yağış olmadı asla),okullar bir hafta tatil olmuştu,internetten bulduğum verilere göre en soğuk günüde karın yağdığı ertesi günü yaşamışız -13.5 ile :) ne günlerdi ya 14 sene öncesini inşallah tekrar yaşayabiliriz:)

2004... O günü çok iyi hatırlıyorum.. İzmirdeydim bende perşembe günüydü 22 ocak perşembe.. Lise 2deydim ve okullar zaten tatile giriyordu karne alamamıştık ertesi gün cuma günü =) izmirde bile evka3 deydim ozamanlar 30cm kar birikimi vardı. Hey gidi günler..

Kardeşim ben o kâr yağdığında Salihli Sistem dersanesine gidiyordum mükemmel bir kar yağışı vardı. Rabbim bir daha nasip etsin İNŞALLAH.