Ülkemizi Etkileyebilecek Sistemler

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Allah ın havası isterse yağdırır isterse yağdırmaz (aradan tüyme çabaları :D )

Neyse.Allah bilir tabi kii. ;)

GFS güncellemesinde soğuk artı İstanbul'da kar ihtimali artıyor ve yurt genel için.

• Arkadaşlar bundan sonra kısa mesajlar halinde sürekli mesaj atan ve konuda mesaj kirliliğine neden olan arkadaşların mesajları silinecek ve kendileri sırasıyla %25-%50-%75 şeklinde uyarılacaklardır.Bunda sonraki son uyarı durumda üye önce geçici daha sonra sürekli olarak siteden uzaklaştırılacaktır.

Konuyla ilgili olarak tüm üyelerimizden özveri ve sorumluluk bekliyor hayırlı günler dilerim...

• Süpersiniz umut bey..tesekkurler....aksam modellleri çok daha iyi bence...hala sınırda kar için ama en azından umut vaad ediyor..kar yağsada yağmasada canımız sağolsun..istanbulda yaşamak karsızda çok güzel:) saygılar..

• Uzun bir süreden sonra tekrardan forumda aktifim. Modeller sonucunda haftaya 28-29 günleri arasında İstanbul dahil marmara bölgesine kar yağışı geliyor. Bu güzel bir durum , kışa girdik sayılır arkadaşlar. Tekrardan yeni sezonun gelmesini kutlarım hepimize iyi sezonlar dilerim.

• Az önce bunyamın beyi dınledım radyoda..kendısı kesınlıkle ıstanbulda kar beklemedıgını. daglarda ve ıc anadolunun yukseklerınde kar olabılecegını yineledi...elçiye zval olmaz..onun soyledıklerını yazıyorum...umarım bazı zamanlar yanıldıgı gibi bu seferde yanılır...

• http://www.opc.ncep.noaa.gov/L…rr_Atl_03_Day_flash.shtml Kıymetli dostlar bu tablo okyanus yüzeyindeki akımın 3 günlük seyrini göstergeliyor. Tabloya göre ayın 23 ünden sonra okyanus yüzeyindeki akım hızla 10 derece doğu boylamındaki kıyıya doğru gidecek ve saat yönünün tersi rüzgarlarla doğu avrupaya soğuk suyla beslenen bir sistem indirecek. Bunu modeller 12 z de öngörmüş. Labradorun önünü azorun kapatmasıylada okyanusun batı çanağını besleyen soğuk su doğu çanağında hapis olacak ve de sistem tereyağından kıl çeker gibi doğu avrupaya yönelecek.

Bu arada bilmeyenler için okyanusun kuzey atlantik olduğunu, batı çanağının doğu amerika kıyıları olduğunu, kutup rüzgarlarının dünyanın geometrik konumundan dolayı okyanusun batı kıyılarına saptığını, doğu çanağının batı avrupa kıyıları olduğunu tekrar hatırlatmış olalım.

Einmal editiert, zuletzt von KARYAGISIST ()

• Az önce bunyamın beyi dınledım radyoda..kendısı kesınlıkle ıstanbulda kar beklemedıgını. daglarda ve ıc anadolunun yukseklerınde kar olabılecegını yineledi...elçiye zval olmaz..onun soyledıklerını yazıyorum...umarım bazı zamanlar yanıldıgı gibi bu seferde yanılır...

kendisini sevsemde bu huyunu ne yazık ki sevmiyorum uzun vadeli tahminlerde şimdiden konuşmak yanlış olur diyor televizyonda ama iş radyo ya gelince ne yazık ki tahmin belirtmekten kaçınmıyor.senin de dediğin gibi inşallah yanılır ne diyelim ama ben modelleri kararlı görüyorum bu sene geçen seneye göre hadi hayırlısı bakalım.