Efsane 26 Şubat'ta Geliyor !

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hiçkimseyi, hiçbir tahminciyi burada sözlü olarak taciz edemezsiniz. 2 tahmincinin herhangi birine laf atan tüm mesajlar yanlış. Nedense son birkaç gündür sürekli yeni tartışmalar alevleniyor bu sitede. Eski huzurdan eser yok neredeyse. Ağız tadıyla bir sistem takip edelim dostlar, bırakın tartışmayı.

• Mustafaethem i sonuna kadar desyekliyorum sitenin huzurunu kacirmaya gerek yok ayrica neden bu kadar buyuttun ki bu isi tamam sen oyle dusunebilirsin ama burda kimsye hele bu kadar tecrubeli insanlara laf atamazsin her insan hata yapabilir bunyamin surmeli de hata yapar gokhan abur da.Bu konuyu bu kadar buyutmeye gerek yok

• Açık konuşmak gerekirse bu saatten sonra kıyılar için kar çok zor

ülkemizde sadece iç ve doğu anadolu ve yüksek rakımlı şehirler dışında kış bitmiştir.İnşaallah yanılırım

• Bünyamin Sürmeli ile Gökhan Abur'u kıyaslamam bile.İsteyen istediği kişiye inanıp güvenebilir.Diyagramlarda herhangi bir sorun yok.Takip etmeye devam edicez.Akşam Ecmwf güncellemesi daha önemli.Azor'un konumunu daha makul düzeyde tutuyor.

• Boşuna bekliyoruz.Ümidimi kaybetmeye başladım.

ümit bağlamasan iyi olur

ben başından beri bu kışqa ümit bağlıyordum ta ki 1 hafta öncesine kadar

ne olduğunu belli etti bu kış haa bir sürpriz olur istanbulun 1987 martında yaşadığı gibi bir sürpriz yaşarsak ona bişey diyemem

ama o tip şeylerde çok zor olacak şeyler.

• Boşuna bekliyoruz.Ümidimi kaybetmeye başladım.

Bu yıl kış yapacağı yokmuş.Artık baharleyin bol yağmur almaya bakacağız inşallah. :) Seneye daha iyi olacağını düşünüyorum. :)

Yaz ılık geçebilir çünkü 1998'de bahar gibi kış yaz da bile İstanbula 9 dereceler oturmuş.MustafaEthem link atmıştı. :D

• Beyler oturdum düşündüm kendime sordum "Biz neyi bekliyoruz?" her modelde hüsrana uğruyoruz peki ya bu ısrarımız neden olmayan,işaret vermeyen bir şeye neden inanıyoruz? Sonra kararımı verdim biz bu kış kendimizi kandırdık her kötü çıkan modele saçma bu diyerek hata yaptık.Ama bundan sonra gerçekleri görme vaktidir.Bunu bir kışa veda konuşması olarakta düşünebilirsiniz.Artık bu kıştan ümidim kalmadı.Vakit gerçekleri görme vaktidir.Umarım yanılırım.

• Beyler oturdum düşündüm kendime sordum "Biz neyi bekliyoruz?" her modelde hüsrana uğruyoruz peki ya bu ısrarımız neden olmayan,işaret vermeyen bir şeye neden inanıyoruz? Sonra kararımı verdim biz bu kış kendimizi kandırdık her kötü çıkan modele saçma bu diyerek hata yaptık.Ama bundan sonra gerçekleri görme vaktidir.Bunu bir kışa veda konuşması olarakta düşünebilirsiniz.Artık bu kıştan ümidim kalmadı.Vakit gerçekleri görme vaktidir.Umarım yanılırım.

15 gün önce demiştim ben bunları :4722

• Ben kışın sonbahardan beri kötü olacağını söyledim.Son bahar ne kadar sıcak geçmişti yaz gibiydi kış nasıl sert geçebilir ki 2011'de kasım ortası Afyon en yükse 1-2 derece iken gece -7-8 dereceydi bu yıl ılıktı ama çok değil genelde biraz soğuktu ama 2011 sonbaharı gibi değil.

• Kıyılarda kar olmaz demek için bile henüz erken. Tarihte çokça örneği var. En yakını 2011.
    Diyagramlara şu zamanlarda uzun vadede çok büyük halatllar bağlamayınız, sizi ilk yalnız bırakacak olan şey o perturbationlardır. En yakın örnek olarak 1 hafta öncesinin diyagramlarıyla gerçekleşen verileri karşılaştırmanız yeterlidir.
    Bu bahar sezonunun çok orajlı, bol aksiyonlu ve bol yağışlı olacağından şüpheliyim. Her ne kadar uzun bir süre olsa da bahar aylarının normallerden fazla yağışla geçeceğii düşünmüyorum.

• Kıyılarda kar olmaz demek için bile henüz erken. Tarihte çokça örneği var. En yakını 2011.
    Diyagramlara şu zamanlarda uzun vadede çok büyük halatllar bağlamayınız, sizi ilk yalnız bırakacak olan şey o perturbationlardır. En yakın örnek olarak 1 hafta öncesinin diyagramlarıyla gerçekleşen verileri karşılaştırmanız yeterlidir.
    Bu bahar sezonunun çok orajlı, bol aksiyonlu ve bol yağışlı olacağından şüpheliyim. Her ne kadar uzun bir süre olsa da bahar aylarının normallerden fazla yağışla geçeceğii düşünmüyorum.

Mustafam diyagramlar sinirimi bozdu zaten -15 te olanda var +5 te olanda bu kararsızlık yordu beni artık. :D