Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi Genel Tahmin ve Uyarılar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar biri çıkıpta şu karadeniz hakkında burada bi tahmin yapabilir mi? 3 bölgeyi ayırarak batı,orta,doğu olarak.
    Ben batı karadeniz kıyılarını merak ediyorum Zonguldak olarak. bazıları ortayı merak eder bazıları doğuyu.
    En azından şurası ne olur burası ne olur gibi sorular da ortadan kalkar diye dusunuyorum .

• Arkadaşlar biri çıkıpta şu karadeniz hakkında burada bi tahmin yapabilir mi? 3 bölgeyi ayırarak batı,orta,doğu olarak.
    Ben batı karadeniz kıyılarını merak ediyorum Zonguldak olarak. bazıları ortayı merak eder bazıları doğuyu.
    En azından şurası ne olur burası ne olur gibi sorular da ortadan kalkar diye dusunuyorum .

Gréy e admin bu iş konu açan ve en yetkili kişi olarak senin organize edebileceğin bişey ... toprağam baya detaylı bi açıklamadan tahminden bahsetmiş hocalarımızı sayfamıza davet etsen ve güzel uzun bi açıklama yapmalarını rica etsen mutlu oluruz karadeniz olarak :)

• Gréy e admin bu iş konu açan ve en yetkili kişi olarak senin organize edebileceğin bişey ... toprağam baya detaylı bi açıklamadan tahminden bahsetmiş hocalarımızı sayfamıza davet etsen ve güzel uzun bi açıklama yapmalarını rica etsen mutlu oluruz karadeniz olarak :)

Katiliyorum

• Rahatız ama ilk sistemi yaşarken. 24'ün de rahatız konuşabiliriz ama şimdi 7 günlük bir süreç var. Efsane de verse kestane de verse inanmamak gerek.

inanmak başarmanın yarısıdır ;) umut olmadan yaşayamaz insan ;)
    sosyal mesajlarımız bir yana dediğin vade okadarda uzun değil 8-9 günlük tahminler
    bunu çok söyledim belki ama unutmayalım yılbaşı sistemini 384ten aldık :)
    olmazsa çay demleriz okadar basit üzülcek değilimya daha ne sistemler alırız sıkıntı yok :)

• 2.dalga herşeye gebe efsanede olabilir kestanede şu tarafı güzel ilk dalgayı yaşarken ikinci dalgayı takip edecez. Yani sistem içinde sistem kovalayacağız. İlk dalganın tadını çıkarın. Yarın detaylara gireriz.

• Evet arkadaşlar gelecek sistemi biraktik 2 , sistemi tartisiyoruz daha gelecek sistemle ilgili net bisey yok yani vuracagi yerler net olan yer şiddet i olasiliklar vb.bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim

• yahu kışın ilk yarısını hatırlayın forum afedersiniz ama ölü evi gibiydi herkeste yüzler asıktı hep beklemiştik kışın 2. yarısı diyerek bu günleri bırakında tadını çıkartalım umut edelim yüzümüzde tebessüm oluşuyorya modelleri görünce o bile yetiyor :) :) :)

• Evet arkadaşlar gelecek sistemi biraktik 2 , sistemi tartisiyoruz daha gelecek sistemle ilgili net bisey yok yani vuracagi yerler net olan yer şiddet i olasiliklar vb.bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim

Netleşti sayılır artık. Bakacağız yarın akşam sınırlı alan modellerine bakacağız.:hfyeni (29):

• rize merkezde art arda 50 cm üzeri kar bir kış sezonunda görmedim yılbaşında 70 cm yağdı bu sistemde ne kadar yağacağı net değil sistemin son gününün bir gün öncesi ne olacaksa ozaman....

• trabzon merkezde olmayan bi doğu karadenizli olmak isterdim önümüzdeki sistemde...

Niye böyle düsundugunuzu merak ettim yilbasi sisteminden dolayi diyorsan her sistem yilbasi sistemi gibi olacak diye birsey yok.Bakarsin yilbasinda kaçirdigimizi bu sistemden aliriz...

• rize merkezde art arda 50 cm üzeri kar bir kış sezonunda görmedim yılbaşında 70 cm yağdı bu sistemde ne kadar yağacağı net değil sistemin son gününün bir gün öncesi ne olacaksa ozaman....

beddua eder gibi dua edeyim size dur
    inşAllah 1 metre kar yağar lapa lapa yağarda erimez
    inşAllah yağan karın ardı arkası (belli bir müddet) kesilmezde mart ayına kadar karlı günler geçirirsiniz :) :) :)

• beddua eder gibi dua edeyim size dur
    inşAllah 1 metre kar yağar lapa lapa yağarda erimez
    inşAllah yağan karın ardı arkası (belli bir müddet) kesilmezde mart ayına kadar karlı günler geçirirsiniz :) :) :)

Amin kardesim insallah herkesin gönlüne göre olur...

• Niye böyle düsundugunuzu merak ettim yilbasi sisteminden dolayi diyorsan her sistem yilbasi sistemi gibi olacak diye birsey yok.Bakarsin yilbasinda kaçirdigimizi bu sistemden aliriz...

Bence doğru düşünüyor Trabzon'un etrafı 1500-3000 kg arasında yağış alıyor Trabzon 800 ve bu karlı sistemlerede yansıyor hep.