Dondurucu Soğuklar ve Yoğun Kar Yağışı Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • dostum şu an 28 yaşında biri olarak kardan herhangi bir beklentim olmamasına rağmen(okulların tatil olması kardan adam ,kar topu gibi) ,geçen sene 17 şubat sisteminde perdeyi yırtacaktım dışarıya bakmaktan az kalsın ..:) ve yağan kardan dolayı annemden dayak yiyecektim o da cabası olacaktı neyseki tatlıya bağladık bu iş dediğin gibi hastalıktır yaş isterse 80 olsun ....:)

Bu dunyada bir deli ben varım sanıyordum sizleri tanidikça yanlız olmadığımı anladim.ha bu arada 30 yaşındayım tam bir hava delisiyim kar yağıyor farketmez.. ?

• Gerçekten anlamak güç ECMWF'yi 96 ve 120h'dan bukadar büyük bi farkla bozabiliyorsa yarında değişime açıktır. Değişmessede Allah bereket versin der ilk sisteme odaklanırız napalım. Kısacası Bugün modeller çok üzdü bizi.

• Sistem hayırlı olsun.

Muhtemelen sabah saatlerinde örtü başlayacak.

Okullar tatil olur...

İlkindiye kadar İstanbul sahillerinde dahi 15 cm olması Muhtemel.

Ayrıca çarşamba günü Anadolu yakasında hafif kar bekliyorum...

Bameso Kardes kücükyalı'dan raporlarını bekliyorum.

• Bu dunyada bir deli ben varım sanıyordum sizleri tanidikça yanlız olmadığımı anladim.ha bu arada 30 yaşındayım tam bir hava delisiyim kar yağıyor farketmez.. ?

yalnız değilsin Cengiz abi kafanı yorma :) bu iş doktor,avukat,mühendis dinlemez gönül işidir çoğu zaman gizli saklı yaşarsınız içinizdeki bu özelliği neden mi ? tutupta birisi deli mi lan bu sürekli Hava durumuna bakıyor tarzı tepkiler alırsınız ,ama en sonunda etrafınızdaki insanlar da pes eder hatta bir kaç kişiye de bulaştırdığım oldu bu özelliğimi,bence kendiniz ile barışık olun bu çok farklı bir özellik ,biraz içgüdüsel biraz da algıda seçicilik :)

• Gerçekten anlamak güç ECMWF'yi 96 ve 120h'dan bukadar büyük bi farkla bozabiliyorsa yarında değişime açıktır. Değişmessede Allah bereket versin der ilk sisteme odaklanırız napalım. Kısacası Bugün modeller çok üzdü bizi.

Kardeşim 1 güncellemede bozuyor herkez yas tutuyor önümüz uzun..

• yalnız değilsin Cengiz abi kafanı yorma :) bu iş doktor,avukat,mühendis dinlemez gönül işidir çoğu zaman gizli saklı yaşarsınız içinizdeki bu özelliği neden mi ? tutupta birisi deli mi lan bu sürekli Hava durumuna bakıyor tarzı tepkiler alırsınız ,ama en sonunda etrafınızdaki insanlar da pes eder hatta bir kaç kişiye de bulaştırdığım oldu bu özelliğimi,bence kendiniz ile barışık olun bu çok farklı bir özellik ,biraz içgüdüsel biraz da algıda seçicilik :)

oh be rahatladım benim gibi başkaları da varmış dersin ve kendinin normal biri olduğunun farkına varırsın :)

• Kardeşim 1 güncellemede bozuyor herkez yas tutuyor önümüz uzun..

Dostum 120h'de bozması doğal olarak modelin ilerisini etkiliyor. Yakın vadede bozdu.. Vade biraz daha uzun olsa dediğine hak verirdim.Üstüne EPS'de bozdu ana çıktıdan bi tık daha iyi olsada yinede kötü.

Einmal editiert, zuletzt von ExcuseMe ()

• Hak şerleri hayr eyler. Zannetme ki gayr eyler. Mevlâ görelim neyler. Neylerse güzel eyler der herkese iyi geceler dilerim.