Karlı Yılbaşı

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Verisiz konuşmak ne kadar kolay değilmi ? İstanbulun her köşesi o Diz boyu kardan nasiplenicek.

Bunu verisiz söylemiyorum.! . 1. si forumdaki arkadaşlar kıyılar çok beklentilere girmesinler vb. Hele ki avrupa yakası gibi konusma yapıyorlar. Dün semih hocanın dediği gibi en düşük kar alacak bölge de bizim bölge avrupa yakasının güney sahilleri ? Verisiz mi oluyor bu ?

• Ben MGM'nin Atatürk Havalimanı için minimum 50 cm kar beklediğini biliyorum ve buna göre ilgili birimlere uyarı geçtiler. MGM bile Atatürk Havalimanı gibi denize yakın bir yer için 50 cm kar bekliyorsa gerisini sen düşün.

• Ben buraya kar gelmeyecek demiyorum .Gelecek her halükarda gelecek ancak burayı beklediğimizden fazla etkileyemeyecek . Anadolu yakası kar haritasında mor ve kapalı morları seyrederken biz mavinin turuncuya çevirilmesini bekliyoruz,ancak olmuyor .

• Bunu verisiz söylemiyorum.! . 1. si forumdaki arkadaşlar kıyılar çok beklentilere girmesinler vb. Hele ki avrupa yakası gibi konusma yapıyorlar. Dün semih hocanın dediği gibi en düşük kar alacak bölge de bizim bölge avrupa yakasının güney sahilleri ? Verisiz mi oluyor bu ?

Farkındaysan istanbul siklonik yağış almıyor Dek ile yağış alıyor bu sistemde, O yüzden Deklerin nereye vurcagını okadar kimse kestiremez Sıcaklık kar değerlerinin çok çok iyi seviyesinde Her düşen tane tutucak Dek avcılar-başakşehir tarafında yogunlaşırsa ozaman görürsün ney oluyo.

• Ben buraya kar gelmeyecek demiyorum .Gelecek her halükarda gelecek ancak burayı beklediğimizden fazla etkileyemeyecek . Anadolu yakası kar haritasında mor ve kapalı morları seyrederken biz mavinin turuncuya çevirilmesini bekliyoruz,ancak olmuyor .

Ben gereken incelemeleri yaptım kardeşim rahat ol. Avcılar, Beylikdüzü, Başakşehir, Hadımköy tarafları geçen kış 17 Şubat sisteminden bile fazla kar alacak. İster inan ister inanma.

• Ben MGM'nin Atatürk Havalimanı için minimum 50 cm kar beklediğini biliyorum ve buna göre ilgili birimlere uyarı geçtiler. MGM bile Atatürk Havalimanı gibi denize yakın bir yer için 50 cm kar bekliyorsa gerisini sen düşün.

17 Şubat sisteminde 40 cm tutmuştu havalimanında :)

• Farkındaysan istanbul siklonik yağış almıyor Dek ile yağış alıyor bu sistemde, O yüzden Deklerin nereye vurcagını okadar kimse kestiremez Sıcaklık kar değerlerinin çok çok iyi seviyesinde Her düşen tane tutucak Dek avcılar-başakşehir tarafında yogunlaşırsa ozaman görürsün ney oluyo.

Tamam kardeşim daha fazla uzatmayalım 1-2 gün sonra burada yağan karın görselini paylaşacağım bekle ...

Einmal editiert, zuletzt von GameOver ()

• rüzgar yönünden dolayı maalesef avrupa yakası şanssız bu sistemde anadolu yakası boğaz kesimleri şanslı

@RulingSnow bu arkadaşa da sorsana verisi neymiş diye yada neye dayanarak söylüyormuş. Onuda haksız çıkarsana derdi neymiş acaba öğrenelim ?

Einmal editiert, zuletzt von GameOver ()

• Ben gereken incelemeleri yaptım kardeşim rahat ol. Avcılar, Beylikdüzü, Başakşehir, Hadımköy tarafları geçen kış 17 Şubat sisteminden bile fazla kar alacak. İster inan ister inanma.

peki avrupanın iç kesimleri nasıl etkilenir sultangazi ve gaziosmanpaşa vs vs. ?

• hava sıcaklıklarını vs. istediğin konumu harita üzerinden seçtiğin sınırlı alan modelini gösteren bir site vardı. anlık gösteriyordu herşeyi. hatırlayan var mı?

• kar yağışı avrupa yakasında daha tatminkar olacaktır . 31'i saat 20:00'den 1'i saat 14:00 aralığında her iki yaka eşit miktarlarda etkilenirken asıl ekmeği avrupa yakası muhteşem dek bantları ile yiğecektir. 1'i gecesine doğru bantlar avrupayı terk edip Anadolu yakasında kartal ve sonrası için hatrı sayılır derecede sabaha kadar aralıksız yağışlar bırakırken, Kadıköy Bostancı ve Maltepenin bir kısmını kaplayan bölgelerde yıldızları seyretmeye devam edicektir. Deklerden nefret etmem için başka sebep yok :)