Futbola Dair Her şey [Futbol Genel Konu]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Ünal Aysal Galatasaray'a büyük zararlar vermiştir, takımı borç batağına sokmuştur.Ayrıca Fenerbahçe ile ilişkiler bozulmuştur.

Duygun bey ise bir nebze olsun Galatasaray'a nefes aldırmıştır.Centilmen ve delikanlı biridir kendileri.

Al birini vur ötekine ikisini de pek sevmiyorum.Özellikle Duygun Yarsuvat'ı.

• sneijder10
    Buradan devam edelim.

Ekonomik durumu 96'yılından itibaren eksiye gitmeye başladı. Sırasıylada en büyük zararıda Polat ve Canaydın verdi.

Aysal 2011'de geldiğinde şöyle demişti."Feda yok. Küçülürken büyüyemeyiz. Amacımız gelirleri arttırmak giderleride kontrol altına almak."
    Giderleri kontrol altına alamadı. Sebeplerini basitçe yazarım siyasi&sportif olarak.
    Haksız yönlerinide söylerim tabikide. Ama artıları daha fazla.

9-10 yıl önceki bir video. ;) İzle bunu. İzledikten sonra istersen Google'dan AİG olayını araştırabilirsin.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Otobüsü koruma durdurdu diyorlar ama şofor ben soğukkanlı şekilde kenara çektim diyor.
    (Polemik çıkarmayacağım. Yorum yok.)

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Otobüsü koruma durdurdu diyorlar ama şofor ben soğukkanlı şekilde kenara çektim diyor.
    (Polemik çıkarmayacağım. Yorum yok.)

Şoför durduramayacak kadar kötü değildi durdurduğu belli zaten çok da bir şey yapmasına gerek de yok motor freni diye bir şey var gördüğüm kadarıyla da öyle durdurmuş.

• Ünal Aysal riski göze aldı ama başta spk olmak üzere herkes önüne kesmeye çalıştı Ünal Aysal sayesinde amatör branşlarımız şaha kalktı futbol takımı 2000 yılı ruhunu yakalandı Avrupa ve Türkiye'de büyük başarılar elde edildi.

• Sorun 96'dan beri geliyor kabul ediyorum.Hatta Adnan Polat Aysal'dan daha fazla zarar verdi.Kendisi 2014 yılının Mart ayında borç-alacak farkını 100 milyon dolara indirmeyi hedefliyordu.Üşenmedim gittim KAP'tan 2010'dan Aysal dönemi bitene kadar olan dönemin borç alacak farkını çıkardım.
    2010 Yılı :438 Milyon Türk Lirası
    2011 Yılı:476 Milyon Türk Lirası
    2012 Yılı : 377 Milyon Türk Lirası
    2013 Yılı:555 Milyon Türk Lirası
    31.10.2014 yani Aysal döneminin sonu:825 Milyon Türk Lirası

Ünal Aysal'ın o dönem yardım ettiğini biliyorum.Kendisi iyi bir Galatasaraylı ama ekonomik olarak giderleri kontrol altına alamadı.Dolarla borçlanmasak belki kontrol altına alınabilirdi.
    Ünal Aysal'ın Fatih Terim'i yolladıktan sonraki tek artısı 17 Haziran'daki gösterdiği duruştur.
    Yaptığı hatalar ise;
    1-Borsada Galatasaray hissesi olan küçük yatırımcıyı felaket bir şekilde zarara uğrattı kulüp.SPK'dan büyük cezalar yiyebilirdik sermaye artırımı döneminde.
    2-Fatih Terim'i sezonun ortasında kovup ligi bilmeyen Mancini'yi göreve getirmesi
    3-Ocak ayında yapılan transferler.O parayla 1 tane daha dünya yıldızı alabilirdik.
    4-İtalyanca hariç başka bir dil bilmeyen bir adamı takımın başına getirmesi.
    5-Bazı menajer ve profesyonellere çok güvenmesi.

Son olarak umarım seçimlerde aday olmaz.Olup seçilirse de inşallah yine aynı hataları yapmaz.

• Dolar veya Euro ile borçlandırmadı Aysal. Bak son 1 ayda dolar 2.8'i gördü. Aysal geldiğinde dolar 1.6 idi. Aysal gelir gelmez borçların hepsini, oyuncu & personel maaşlarını & kulüp giderlerinin %70'ini ve özellikle Denizbank borcunu TL'ye çevirerek 7 nisan 2015 tarihinde borcun 2 - 3 kat daha fazla olmasını önlemiştir. Eğer bu kuru TL'ye çevirmeseydi TFF bir saniye tutamaz bizi Süper Ligte. UEFA'da 1 sene almaz. Gelecek senede tekrar durum değerlendirmesi yapıp 1 sene daha almayabilir. Hatta 3 seneye kadar uzayabilirdi bu durum.

1) SPK'dan ne kadar şikayetçi olduğunu biliyoruz Aysal'ın. Kabul edilmiş bir kararı nasıl iptal ederler bir sebep göstermeden anlayamıyorum.
    2) 24 Eylül günü Kanal D haber son dakika bilgisi geçti. Fatih Terim'in Görevine Son Verildi diye. O an Aysal başta olmaz üzere yönetime yapmak istediklerimi burada anlatmayayım ;) Ama 1 - 1,5 ay sonra bir gün bu durum tamamen değişti benim için. Mancini konusuna gelecek olursak EPL'de şampiyon olmuş marka bir isim. Sezon ortasında gelmesine rağmen ŞL'de ZOR bir gruptan çıktı, ligi 2. bitirdi. TR Kupasını aldı. Başarısız diyemem. Mancını tercihinin doğru olup olmamasını tartışabiliriz ama sezon ortasında da teknik adam bulmak zor. Pazar kapalı yani.
    3) Haklısın. Telles ve kısmende olsa Veysel transferleri hariç diğer oyunculara sıcak bakmıyordum.
    4) Dil bilmesi önemli değil. İstersen japon getirelim şuraya. Hiçbir dil bilmesin ama yönetim oyuncularla iyi ilişkiler içinde olursa bu dil problemi ortadan kalkar. Prandelli'den ümitli biriydim. (Fiorentina günleri yüzünden)
    5) Aysal adaylığını büyük ihtimalle açıklayacak. Listesini görmeden onu desteklemeyeceğim. Bu adam zeki biri. Aynı hataya bir daha düşmez diye düşünüyorum.

Ünal Aysal Galatasaray'a büyük zararlar vermiştir, takımı borç batağına sokmuştur.Ayrıca Fenerbahçe ile ilişkiler bozulmuştur.

Duygun bey ise bir nebze olsun Galatasaray'a nefes aldırmıştır.Centilmen ve delikanlı biridir kendileri.

En büyük borcu Adnan Polat sonrada Rahmetli Canaydın yapmıştır. Futbolda 0 başarıları vardır.

Ama Aysal onlardan daha az borç yapıp başarı sağlamıştır.
    Gelirler kulüp değeriyle birlikte inanılmaz derecede artmıştır. Ama giderleri kontrol altında tutamamışlardır.

Kabaca böyle yorum yaparım ben. Polat ve Canaydın ikilisinin stattan başka yararları yok. (Onada yarar denirse ! ) Hatta bir stat projesi çizdirmek için Canaydın 100 kusur milyon dolar kredi alınıp gerekli yere harcanmamıştır.

Albert Einstein

Einmal editiert, zuletzt von CrossBench ()

• Yarsuvat yönetimi UEFA'dan ceza yememek için oyunculardan imzaları almıştı.Umarım ceza filan almayız yoksa takımdaki bazı isimler ayrılmak isteyebilir.Aysal'ın ben aday olacağını düşünmüyorum şahsen yaş olarak uygun değil başkanlığa ama genç birisini destekleyebilir.
    SPK konusuna gelirsek sermaye artırımı döneminde babamın elinde Galatasaray hissesi vardı çok büyük bir zararla satmıştı oradan biliyorum.Hissede çok büyük oyunlar dönmüştü o dönemde.O dönem yönetimde olanların borsada yaptıkları işlemlerin teker teker incelenmesi gerekiyor.

• Saldıranlardan biri Fenerli diyorlar.

Albert Einstein

• Yarsuvat yönetimi UEFA'dan ceza yememek için oyunculardan imzaları almıştı.Umarım ceza filan almayız yoksa takımdaki bazı isimler ayrılmak isteyebilir.Aysal'ın ben aday olacağını düşünmüyorum şahsen yaş olarak uygun değil başkanlığa ama genç birisini destekleyebilir.
    SPK konusuna gelirsek sermaye artırımı döneminde babamın elinde Galatasaray hissesi vardı çok büyük bir zararla satmıştı oradan biliyorum.Hissede çok büyük oyunlar dönmüştü o dönemde.O dönem yönetimde olanların borsada yaptıkları işlemlerin teker teker incelenmesi gerekiyor.

Her olasılık mevcut ama bu sene ceza ihtimali çok yok. 2016 sıkıntılı...
    Evet bir yaşı fazla. Ama lisedeki dedelerimize baksana bi. 100'e and içmiş hepsi.

Albert Einstein

• Her olasılık mevcut ama bu sene ceza ihtimali çok yok. 2016 sıkıntılı...
    Evet bir yaşı fazla. Ama lisedeki dedelerimize baksana bi. 100'e and içmiş hepsi.

İlerideki başkanlar biri inşallah şu lise olayını bir şekilde düzeltir.Ben kaldırması taraftarıyım ama 70 yaş üstü için sınırlama getirmek yeterli.

• İlerideki başkanlar biri inşallah şu lise olayını bir şekilde düzeltir.Ben kaldırması taraftarıyım ama 70 yaş üstü için sınırlama getirmek yeterli.

Liseden önce üyelik için ödenmesi gereken para 10.000'den nasıl 20.000'e çıkarıldığı irdelenmeli. Bu fiyat düşmezse lise için istediğin önlemi al fark etmez.

Albert Einstein