GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Ocak 2015)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Başlasın Ben başlamasın demiyorum ki.Sadece tahmin yapıyorum.

Tahmin yapıyorsan tutarlı yap kardeşim hatta şöyle bir şey yapabiliriz bence her bölgeden bi kişiyi gönüllü olarak seçin ve görevlendirin ona göre tahmin yapılsın hem belki de böylece çoğunlukla istanbulun tahminini yapanlar azalır da her bölge için eşit oranda haritalar tahminler çıkarılır ha ne dersiniz ?

• Tahmin yapıyorsan tutarlı yap kardeşim hatta şöyle bir şey yapabiliriz bence her bölgeden bi kişiyi gönüllü olarak seçin ve görevlendirin ona göre tahmin yapılsın hem belki de böylece çoğunlukla istanbulun tahminini yapanlar azalır da her bölge için eşit oranda haritalar tahminler çıkarılır ha ne dersiniz ?

İyi bakalım yagmazsa hüsrana uğrama da :)

• Tahmin yapıyorsan tutarlı yap kardeşim hatta şöyle bir şey yapabiliriz bence her bölgeden bi kişiyi gönüllü olarak seçin ve görevlendirin ona göre tahmin yapılsın hem belki de böylece çoğunlukla istanbulun tahminini yapanlar azalır da her bölge için eşit oranda haritalar tahminler çıkarılır ha ne dersiniz ?

Kardeşim adam doğru tahmin yapmış bende arkasındayım daha ne çıkışıyosun

• İşinize gelmeyen tahminler tutarsız oluyor zaten :D Gülüp geçiyorum sizlere.Hadi kardeşim hadi...

Sen Yılbaşı sisteminde Balıeksir için 25-30 cm alır demedin mi ? Tuttu mu peki hayır tutmadı eeee bu özgüven nerden geliyor böyle ? Senden benden büyük Allah var her tahmininiz tutacak diye bi şey yok ki biz tahmin yapınca noluyor ne batıyor size onu anlayamıyorum ben

• Sen Yılbaşı sisteminde Balıeksir için 25-30 cm alır demedin mi ? Tuttu mu peki hayır tutmadı eeee bu özgüven nerden geliyor böyle ? Senden benden büyük Allah var her tahmininiz tutacak diye bi şey yok ki biz tahmin yapınca noluyor ne batıyor size onu anlayamıyorum ben

Tahminini sunman yada onun tahminine inanmaman normal birşey kardeşim önemli olan söyleyiş tarzın.

[size=large]Hava Forum[/size]
    [size=large]Metehan[/size]

• Ayin 9 10 u gibi hafif biseyler var güney ve batida.yagis buyuk ihtimalle biraz daha kuvvetlenecek.12 13 gibide daha yogun bi sistem gelecek gibi inşallah takip etmek lazim bu sistemler kar miktarını iyice arttırır

• Ayin 9 10 u gibi hafif biseyler var güney ve batida.yagis buyuk ihtimalle biraz daha kuvvetlenecek.12 13 gibide daha yogun bi sistem gelecek gibi inşallah takip etmek lazim bu sistemler kar miktarını iyice arttırır

Azor bu sene baya aktif görünüyor zaten.15'i gibi bekliyorum ben.

• Silverhand evet önümüzdeki dönemde ufak tefek cikislarla bol.sistem gonderecek gibi duruyor .Allah bozmasin.evet 15 inede kayabilir.sistemler artik istikrarli ve bozmadan geliyor bu seferde gelecek gibi duruyor

• Eğer Azor biraz daha kaldırabilirse kafasını, ay ortasında, bizi bu hafta etkilecek olan sisteme benzer bi sistem inebilir. Çok bereketli bir yıl oluyor

Ustad sanki 20si de fena değil süreç uzun ama sinyaller var gibi ne dersin?

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• bi sonraki sistem ayın 22-23ü gibi gelecek ve bu kez özellikle kuzey bölgeleri etkileyecek bu seferki gibi güneye inmeyecek fazla hatta iç anadoluya kadar inmesi bile belirsiz şimdilik ama kuzey bölgeleri direkt olarak etkilenecek bu sistemden iyi tarafı bu kadar soğuk getirmeyecek ama çok daha bol yağışlar görünüyo

• bi sonraki sistem ayın 22-23ü gibi gelecek ve bu kez özellikle kuzey bölgeleri etkileyecek bu seferki gibi güneye inmeyecek fazla hatta iç anadoluya kadar inmesi bile belirsiz şimdilik ama kuzey bölgeleri direkt olarak etkilenecek bu sistemden iyi tarafı bu kadar soğuk getirmeyecek ama çok daha bol yağışlar görünüyo

Hangi bilimsel veriye dayanıyor bu ?