Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • selamlar herkese.adım uğur istanbuldan katılıyorum aranıza bende yaşım 22 ama 2 hafta felan sonra 23 e gireceğim.siteniz oldukça mükemmel olmuş ancak bir sey dikkatimi cekti tanışma bölümünde tahmin yapılmış bunun nedeni ne acaba yoksa burası ortak öngörüler kösesi olarak mı belirlenmiş bunuda açıkçası çok merak ediyorum.hazır siteye ilk kez gelmişken bir tahmindede ben bulunayım:

istanbulda aralık sonunda beklenen soguk hava kanaatimce güneyli akımların ve lodos yönlü rüzgarların ara ara molalarla aktif olması sebebiyle yeterince etkili olamayacagını düsünüyorum.fakat 1 ocak gibi sıcaklıkların kar seviyesine inmesiyle beraber sibirya üzerinde biraz da olsa bir basınç siklarasyonu oluşacagını simdiden söyleyebilirim yani diğer bir deyişle ocak ayının ilk günlerde soguk ve karlı bir periyoda artık nispeten girmiş olacağız arkadaşlar.tabii bu kar yagısları ve soguk havalar ülkemizde ne denli şiddetli olabilecek bunuda ao daki modelleri takip ederek veya inceleyerek anlayacağız artık maalesef..neyse hepinize mutlu günler diliyorum simdiden iyi seneler.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()

• Selam Uğur bende yeni katıldım.Aramıza hoşgeldin.Bence de bu yılın son günlerindeki sistem büyük bir sistem değil çok yoğun bir kar yağışı bende beklemiyorum belki yüksek kesimlerde örtü oluşabilir.Ancak bu sistemin gelmesi özellikle deniz suyu sıcaklığını azaltması yönünden çok önemli.Ocak ayı şu an çok karışık önümüzdeki günlerde karışıklık gidecektir.

• Selam Uğur bende yeni katıldım.Aramıza hoşgeldin.Bence de bu yılın son günlerindeki sistem büyük bir sistem değil çok yoğun bir kar yağışı bende beklemiyorum belki yüksek kesimlerde örtü oluşabilir.Ancak bu sistemin gelmesi özellikle deniz suyu sıcaklığını azaltması yönünden çok önemli.Ocak ayı şu an çok karışık önümüzdeki günlerde karışıklık gidecektir.

Selamlar ay sonuda ocak ayıda süper ötesi bence bekleyin :)

• Öncelikle "karsever ugur" sitemize hoşgeldiniz.

Tahminlerinizi ve raporlarınızı aşağıdaki forumlarda yayınlayabilirsiniz ;

Eğer tahmininiz ve raporlarınız Türkiye geneli ise , aşağıdaki forumdan yeni konu açıp tahmin ve raporlarınızı yayınlayabilirsiniz.

Ayrıca aşağıdaki forumun amacı bir anlamda da Meteorolojik sohbettir.
    Genel Sohbet - Tanışma

Eğer tahmininiz ve raporlarınız İstanbul,Ankara ve İzmir'e aitse , aşağıdaki forumlardan uygun olanında yeni konu açıp tahmin ve raporlarınızı yayınlayabilirsiniz.

İstanbul Özel Tahminler ve Raporlar / Ankara Özel Tahminler ve Raporlar / İzmir Özel Tahminler ve Raporlar

Eğer tahmininiz ve raporlarınız bir bölge geneli veya herhangi bir bölge içindeki bir şehire aitse , aşağıdaki forumlardan uygun olanında yeni konu açıp tahmin ve raporlarınızı yayınlayabilirsiniz.

Marmara Genel Tahminler ve Raporlar / Karadeniz Genel Tahminler ve Raporlar / Ege Genel Tahminler ve Raporlar / İç Anadolu Genel Tahminler ve Raporlar Güneydoğu Anadolu Genel Tahminler ve Raporlar / Doğu Anadolu Genel Tahminler ve Raporlar