HF 2023 YAZ LİGİ YARIŞMASI 11(19.08.2023) GENEL YORUMLAMA

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Vehbi kardeşim, yer mahkemelik, bahcede bakım Sıfır, haliyle fındıkta sadece yemelik olmuş, Sorunlar çözülmeden bahçeye yatırım yapamam. Çocuklara değişiklik olsun diye geldik. Güneş oldukça denize gideceğim. Fındık işinden soğudum iyicene, Gurbete mecburuz, o konuda yapacak birşey yok. Yine gideceğine eminim Ordu'ya, Bu arada Abdullah abime Allah kolaylıklar versin. İnşallah hedeflediği rakama satabilir. Çok zahmetli bir iş, benim görüşüm bu maliyetlere bu iş yapılmaz, Net olarak batırır.

• Vehbi kardeşim, yer mahkemelik, bahcede bakım Sıfır, haliyle fındıkta sadece yemelik olmuş, Sorunlar çözülmeden bahçeye yatırım yapamam. Çocuklara değişiklik olsun diye geldik. Güneş oldukça denize gideceğim. Fındık işinden soğudum iyicene, Gurbete mecburuz, o konuda yapacak birşey yok. Yine gideceğine eminim Ordu'ya, Bu arada Abdullah abime Allah kolaylıklar versin. İnşallah hedeflediği rakama satabilir. Çok zahmetli bir iş, benim görüşüm bu maliyetlere bu iş yapılmaz, Net olarak batırır.

İnşallah gönlünden geçtiği şekilde çözüme kavuşur fındık bahçesi sorunların kardeşim.

Çocuklar ata dede topraklarını unutmasınlar bilsinler önemli bu husus.

Gurbet konusunda elimiz kolumuz bağlı , canımızı yakıyor ama yapacak bir şey yok

Fındık işi bitmiş değerli dostum

Tırpanı , gübresi , ilacı ,patos ücreti , amele yevmiyesi çok büyük maliyet oluşturuyor

Ben gelirken tüccarlar 70 TL den alım yapmaya başlamışlardı

TMO’nun hızlıca alım yapmaya başlayıp , üreticiyi tüccarın eline mahkum etmemeli

• Eyvallah toprak her şerde bir hayır vardır derlerya aynen öyle oldu çok şükür biraz sıkıntı çektik ama mevlâm daha iyisini nasip etti

Fındık harmanda bu akşam yada yarın patoza vereceğim birkaç günede kaldırırım inşallah

Bu sefer sana birşey demedim ama birdahaki sefere nasipse görüşmeden dönmek yok sana

Teşekkür ederim sağolasın hedeflediğim rakam derken 100tlyi kastediyorsan o çok zor ama şu sıralar tüccarlar 71/72tl bandında alım yapıyor ben bu kadar eziyeti cektikten sonra o fiyatlara fındık satmam koymaya sağlam yerim var çok şükür dursun kenarda benim sırtımdan yuvarlak hesap 100 çuval fındık geçti kaç gün toplamaya uğraştım hâlâ harmanda uğraşıyorum işçiye dünya para verdim bize yazık değilmi

• Samet

Hat das Thema geschlossen.