İç Ege, Batı Akdeniz ve Eskişehir Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gece havada kar görebiliriz bakalım bu arada uzun süredir yağmur yağıyor istasyonda tık yok yine formunda

denizli merkeze ait iki istasyon da öyle Hocam. ikindiden beri çok güzel yağış var ama sadece 2 mm gösteriyor

BORN IN WINTER

• Offizieller Beitrag

Çok güzel yağış var ah şunu kar olarak alacaktık :(

Büyükkalecik’e gittim ben. Köyü geçer geçmez yol kapanmış kardan.

Ayrıca 6 şehidimize rahmet diliyorum, haklarını helâl etsinler. Yaralı askerlerimize Rabbim tez şifâ versin inşAllah.

• Bu tip denemeler hiç yoktan iyidir hızlı ve keskin değişen veriler var bu sene hiç ummadık anda değişimler görebiliriz yılbaşı sonrası hareketli güncellemeler göreceğimizi düşünüyorum bi şekilde sert salınım olacağı kanaatindeyim ama bu orta Avrupaya mı olur Balkan’a mı olur Karadeniz ağırlıklı mı olur orası da artık şansımıza kaldı

10-15 Ocak göz kırpıyor bunu da kaybetmemeliyiz artık son senelerde yurdun batısı olarak kışları çok kurak kaldık atmosfer dengeyi sağlar bakalım o sene bu sene mi olacak sabırla ve heyecanla bekleyeceğiz

• ECE1-240.GIF

Şu kırbacın uzanımını biraz daha düzeltsek neler olur neler azorun yerleşimi bize efsaneleri yaşatır ana fikir güzel takip edelim bakalım

• Gelirse umarım Balkanlar üzerinden gelir ve güzel, sağlam kar yağışları görürüz. Kıyı Ege ya da İç Ege farketmiyor bize en iyi yarayan sistem türü Avrupa yoluyla Balkanlar'dan gelmesi.

• Azorun bi kolu yunanistanda olduğu sürece kuru soğuk çekeriz büyük balık kaçar azorun ne yapıp edip daha da kuzeye çıkması lazım şu anki görünüm batı karadeniz ve doğusuna yarar

• ens_image.php?geoid=117744&var=201&run=0&date=2024-01-01&model=gfs&member=ENS&bw=1

Vade çok uzun ama modeller bi şekilde salınım öngörüyor çok ufak şeyler belirli olacak gfs sabah çıktısı uzun zaman sonra ülkemize eksi 20 leri soktu ki biraz daha güneylisi Giriti coştururdu

gfseu-0-252.png?0

• Arkadaşlar selam Denizli adına bir yorum yazabilir misiniz? bu sezon için kış görmeyeceğiz sanırım bu gidişle kar falan anca rüyamızda siz ne düşünüyorsunuz?

• Son dakika golleri yiye yiye artık çok temkinli yaklaşıyoruz hele ki ortada ciddi bir kafkas ihtimali varken

İlk sistemde İtalyadan sürüklenen Ab nin ukraynadaki soğukla bağlantı kurup yağışın soğukla çakışma ihtimali var ki Gfs sabah ve diğer küçük modeller jma cma kma vs bunları denedi bu sistem iyi bi hazırlık yapar yağış olarak tatmin etmez ve kuru soğuk çekeriz gibi gözüküyor 2.Atakta ise Avrupa yolcusu olabilir ki Avrupa bizim için çok daha iyidir bi şekilde etkileniriz takip edelim bakalım geçen sene çok acı bir tecrübe oldu hocalarım hatırlar 70 80 cm lik yağış veren gfs 384h kar haritalarından 5 cm lik kazık yemiştik inşallah bu sene lehimize değişimler olur

• Bir umut gelir mi diye takip ediyordum ancak eskiden yaptigim gibi en fazla üç gün sonraya bakmaya devam edeceğim.. uzun vade için beklentiyi azda tutmak iyidir bence, hayal kırıklığı az oluyor.

• Büyük umutlarla başladığımız bu yolda ilk darbeyi yiyecek gibiyiz anlamadığım 2 şey var bu Azor o denli bir yükselişle nasıl soğukları indiremiyor onu da geçtim bu kadar bol ab li bi ortamda vakum etkisi nasıl işlemiyor batılama beklerim ben şahsen ama doğuladıkça doğuluyor İtalya Balkan ihtimali her zaman masadadır ancak tam anlamıyla o tip bi senaryoda yok son yıllarda doğulama trendi çok baskın tek korkum ilk sistemin Kafkasa kaçıp Azorun üzerimizde blokaja gitmesi işte o zaman ayvayı yeriz hakkımızda hayırlısı olsun