İç Ege, Batı Akdeniz ve Eskişehir Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yoldayım. Bugün gfs hariç ahım şahım yağış veren model yoktu. Yarın ve pazar kısmen pztsi güzel duruyor.

Icon baya veriyordu Ecmwf de az cok veriyordu ama bu sene arpege baya başarılı su ana kadar son guncellemelerinde ne derse oluyor

• Afyona modeller yüksek yağış verirse şımarıyor,azından 3-4 mm verdiklerinde hiddetleniyor bu şehir

Diyorum ya şapkadan tavşan çıkaracak hep çok iyi koşullarda boş geçerken bi nebze zor koşullarda şov yapıyor ^^ Ama Arpege başarı anlamında 3 devi de geçti helal olsun iyi bir kombinasyon kurdum Arpege şayet 6-7 mm ve üstü yağış veriyorsa art arda güncellemelerinde muhakkak 10 mm üstü yağış alıyoruz istisnalar olsa da umarım bugün ve yarına da arpege in bi ısrarı vardır

• Taşoluk canlanırsa merkez de etkilenebilir normal zamanda kütle pompalayan o bölgenin canlanması şart kütleler yön değiştirmezse merkezi de vurur

• Taşoluk canlanırsa merkez de etkilenebilir normal zamanda kütle pompalayan o bölgenin canlanması şart kütleler yön değiştirmezse merkezi de vurur

Bugun de olmadı Oguz abi geleliden bari fena bir basiret baglanmasi yaşıyoruz :d

• Kütleler ne güzel güneyden geliyordu sonra ne hikmetse batıya döndü. Gene fosladık. :( Bana kalırsa eco çok iyi gidiyor bu sistemde. Bu Sinanpaşa’dan bir kere bile adam akıllı yağış geldiğini görmedim zaten.

• Bi yarın kaldı elimizde maalesef ama gecesi Işıl Işıl parlıyor arpege 40-50 İcon 25-30 mm veriyor Eco da 15-20 mm gfs ye bakmaya gerek yok diye düşünüyorum 0.01 tutarlılıkla adaya veda etti bu sistemde

Kısacası yarın gece hiçbir şey olmasa da kesinlikle bi şeyler olacak ^^

• Bi yarın kaldı elimizde maalesef ama gecesi Işıl Işıl parlıyor arpege 40-50 İcon 25-30 mm veriyor Eco da 15-20 mm gfs ye bakmaya gerek yok diye düşünüyorum 0.01 tutarlılıkla aday veda etti bu sistemde

Kısacası yarın gece hiçbir şey olmasa da kesinlikle bi şeyler olacak ^^

Ben olduğum için hiç bir şey olabilir. :D

• Arpege abartılı derken İcon da Arpege değerlerine çıkmaya başladı sabırsızlıkla yarın geceyi bekliyorum SnowPaladin03 hocam yarın görünmez kalkanınızın süresi doluyordur inşallah :D