İç Ege, Batı Akdeniz ve Eskişehir Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Aynen hocam koşullar baya saglam gözüküyor ama kutle yonu yine bati guneybati arasi gözüküyor pek heyecanlandirmadi o yüzden

O koşullarda da boş geçersek artık ne diyeyim hocam sağlık olsun şu batıdan çektiğimiz kadar kimseden çekmedik :( :( :(

• Gfs 12z yarın için yağışı gayet güzel vermiş batı matı dinleme de yarın bi şov yap be Afyon son bi şarkı

Gerçi 17 ve 18 i de sağlam duruyor

• Uzun zamandır gfs diyagramlarında bu türden bi kümelenme görmemiştim bölgemizde sadece Afyon diyagramında yarın için bu tür bi kümelenme var model bazında büyük farklılıklar olduğunu da es geçmeyeyim ecm ve icon desteklemiyor bakalım kim başarılı olacak

• Bugün özellikle Afyonun doğusu riskli merkezi de kuvvetli kütleler vurabilir doğumuzda süper hücreler oluşması yüksek ihtimal dikkatli olmakta fayda var

• Bugün özellikle Afyonun doğusu riskli merkezi de kuvvetli kütleler vurabilir doğumuzda süper hücreler oluşması yüksek ihtimal dikkatli olmakta fayda var

Bence merkez de riskli son guncellemeye gore kutleler guneybati yönlü olmus direkt sezonun en saglam kosullari var bakalım takip etmesi zevkli olacak

• Bence merkez de riskli son guncellemeye gore kutleler guneybati yönlü olmus direkt sezonun en saglam kosullari var bakalım takip etmesi zevkli olacak

Sabırsızlıkla bekliyorum hocam turnayı gözünden vurucaz inşallah 8)

• denizli erken başladı yıldırım düşüyor dağlara konumumda da şiddetli yağmur başladı

• Akşam 7 gece 12 arası aksiyon olacak gibi duruyor. Yarın ve pazarda potansiyelli duruyor inşaAllah maximum verim alarak kapatırız sistemi.

Ben çok umutluyum hocam inşallah mayısta aldığımız 46 ve 40 mm lik günleri aratmaz bu 3 gün

• Ben çok umutluyum hocam inşallah mayısta aldığımız 46 ve 40 mm lik günleri aratmaz bu 3 gün

İnşaAllah giderayak sağlam bir oraj yaşamak istiyorum. Malum geçen sistemde durağan kütleler bir türlü bizi vurmamıştı.

Şu an Ankara’dayım. Gece 9-10 gibi Afyon’a dönücem inşaAllah.

• İnşaAllah giderayak sağlam bir oraj yaşamak istiyorum. Malum geçen sistemde durağan kütleler bir türlü bizi vurmamıştı.

Şu an Ankara’dayım. Gece 9-10 gibi Afyon’a dönücem inşaAllah.

Hocam Semih Şentürk gibi ikinci yarı girip son dakika fişi çekersiniz inşallah ^^

• Akşam 7 gece 12 arası aksiyon olacak gibi duruyor. Yarın ve pazarda potansiyelli duruyor inşaAllah maximum verim alarak kapatırız sistemi.

Dolusuz olur inşallah, ben orajları pek sevmiyorum doludan dolayı. Aksiyon oluyor ama sağa sola zarar veriyor.

• Dolusuz olur inşallah, ben orajları pek sevmiyorum doludan dolayı. Aksiyon oluyor ama sağa sola zarar veriyor.

Doluyu ben de sevmiyorum onun yerine iri damlalı yoğun sağanağı tercih ederim. Ama Afyon’da Allah’tan çok dolu yağmıyor.Sene de 1-2 defa çok şiddetli oluyor. Onun haricinde genelde yağmurla karışık ufak taneli dolu yağışı oluyor.

• Taşoluk-Akharım hattında hafiften kütleler oluşmaya başlamış kütle yönü güneybatı olduğu için orada oluşmaya başlaması güzel oldu

Edit:Artık yoklar ^^