İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • tek temennim deprem bölgesindeki soğuk ve yağışın azalması. zaten böyle bir felaket yaşandı umarım soğuklar yüzünden de kimse zarar görmez. onun dışında konumum adına (istinye sarıyer) bu sistem üzdü beyazlama bile olmadı doğru düzgün. anca yağmur yağıyor. geçen seneki sistemde 30-40 cm almıştık gönül isterdi yine öyle olsun ama zaten heves de kalmadı hiç birimizde

• tek temennim deprem bölgesindeki soğuk ve yağışın azalması. zaten böyle bir felaket yaşandı umarım soğuklar yüzünden de kimse zarar görmez. onun dışında konumum adına (istinye sarıyer) bu sistem üzdü beyazlama bile olmadı doğru düzgün. anca yağmur yağıyor. geçen seneki sistemde 30-40 cm almıştık gönül isterdi yine öyle olsun ama zaten heves de kalmadı hiç birimizde

Sorma hocam dışarı bakasim bile gelmiyor baktıkça şuan dışarda enkaz altında bekleyen subyanlar geliyor aklima

• Dört gözle beklerken bugün yaşadığımız kâbus yüzünden kar hevesim falan kalmadı benim. Hevesle bekliyoruz ama bir afet yaşasak keşke olmasa da donmasak diyeceğiz. Allah her şeyin hayırlısını versin, korusun hepimizi başka bir şey istemiyorum şu an için...

• Yerde tutacak DEK'ler bu gece başlayacak. Yarın yardım gönderecekler araç kullanırken dikkatli olsun ulaşımda kazalar yaşanmasın lütfen.

Hocam bu konuyla ilgili bende sizden bir konu bekliyorum eğer vaktiniz varsa. Türkiyenin maddi anlamda yoğunluğunun toplandığı bir bölgedeyiz. Bu gece ve önümüzde ki günlerde yola çıkacak yardım tırları, ekipler ve yakınlarına ulaşmak için yola çıkan insanlar olacaktır. Onları bilgilendirmek amacıyla bu haftanın durumunu içeren bir konu açsak çok güzel olur

İzmit 5 günlük hava durumu

tahmin-show-2.aspx?m=KOCAELI&basla=1&bitir=5

• İstanbul için akşam diyagram güncellememiz sona ermiş bulunmakta...

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 3. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)

• Sistem zayıf mart sonu sistenlerine benzettim, pek beklenti icine girmeye. Gerek görmüyorum zaten çamlıca’da veya yüksek rakımlı yerlerde bile o kadar fazla kar yok onun için sahillerde ancak havada uçuştuğunu görmüş olmak bile bir başarı

• Kendi bölgem adına değerlendirme yapmam gerekirse Beylikdüzü'nde pazar gününden beri aralıksız kar yağışları sürüyor. Sadece bu sabah birkaç saat karla karışık yağmur ve yağmura döndük 143 rakımda. E haliyle biriken hatırı sayılır güzel örtümüz de eridi %50-60. Saat 16.30'dan beri de saf karla devam ediyoruz ara ara yoğunlaşmasıyla ama az tutuyor. Salı-Çarşamba umarım uzun süredir konuşulduğu gibi hakkını vererek 15-20 cm'i kar aldırır şehrimize...

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 3. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

(1881-193∞)

• Deprem konusunda adam içi yanarak 6 yaşında oğlum öldü yazıyor. İnsanlar bütün meşgaleyi unuttu vicdan muharebesi veriyor. Burada bazı kendini bilmezler lakayt tavırlar sergiliyor .

• Kendi bölgem adına değerlendirme yapmam gerekirse Beylikdüzü'nde pazar gününden beri aralıksız kar yağışları sürüyor. Sadece bu sabah birkaç saat karla karışık yağmur ve yağmura döndük 143 rakımda. E haliyle biriken hatırı sayılır güzel örtümüz de eridi %50-60. Saat 16.30'dan beri de saf karla devam ediyoruz ara ara yoğunlaşmasıyla ama az tutuyor. Salı-Çarşamba umarım uzun süredir konuşulduğu gibi hakkını vererek 15-20 cm'i kar aldırır şehrimize...

Hocam fısss. Konumumda pazardan beri kar var sabah bir ara tuttu sonra sadece havada uçuştu

• Hocam fısss. Konumumda pazardan beri kar var sabah bir ara tuttu sonra sadece havada uçuştu

Zaten sistem İzlanda'dan geldi. İzlanda sisteminden de bir Sibirya beklememeliydik :/

(1881-193∞)